TELEFON KODU
416
NUFÜS
615.076
YÜZ ÖLÇÜMÜ
7.337 m2
PLAKA
2
İLÇE SAYISI
8
OTOGAR SAYISI
7

ADIYAMAN OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Adıyaman otobüs biletini hemen satın al!


Adıyaman seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Adıyaman otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Adıyaman’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Adıyaman Otogarı, 3 günlük Adıyaman Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

ADIYAMAN HAKKINDA

Adıyaman Otobüs Biletinizle Unutamayacağınız Bir Tatil Geçirin!

Müthiş bir seyahat geçireceğiniz Adıyaman için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman ilinde ve çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalar bu şehrin tarihinin paleolitik çağa kadar uzandığını göstermektedir. Kuzey ile güney ve doğu ile batı arasında bir geçit noktası konumunda olan Adıyaman, eski medeniyetlerin kurulduğu Babil, Pers, Asur, Yunan, Commagene, Roma, Bizans, Sasani, Selçuklu, Memlük, Pars, Hitit, Eyyubi, Keldani, Osmanlı gibi uygarlıkların egemen olduğu Araplar Hısn-ı Mansur, Kürtler Semsur, Türkler de Adıyaman demiştir. Ortaçağ süresince Adıyaman Bizans, Emevi, Abbasi, Anadolu Selçukluları, Dulkadiroğulları arasında el değiştirmiş, daha sonra 1516 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Kentin, Bizans döneminden kalma çeşmesi günümüzde hala kullanılmaktadır. Adıyaman önemini Bizans döneminde de korumuştur. Tazminattan sonra Malatya’ya bağlanan il, 1954 yılında buradan ayrılarak bağımsız bir şehir haline gelmiştir.

Adıyaman’da Tarihe Tanıklık Edin!

Arap tarihçilerin ve coğrafyacılarının bereketli hilal dedikleri coğrafyanın en kuzeyinde olan bu eski şehir, tam bir tarih yuvasıdır. Turistik anlamda oldukça ilgi çeken, Türkiye’nin en hızlı büyüyen illerinden biri olan Adıyaman’da keşfedeceğiniz o kadar çok şey var ki. Özellikle gezgin bir ruha sahipseniz Adıyaman’ın tarihine mutlaka tanık olun. Turistik anlamda ilgi gören yerlerden biri Cendere Köprüsü’dür. Adını Cendere Çayı’ndan alan bu köprü, dünyanın en eski köprülerinden biridir. Perre Antik Kent, Arsemia Antik Kent, kaya mezarları, Adıyaman Yeni Kale gibi tarihi yerleri gezip bitmez bir kültür birikintisinde kendinizi kaybettiğinizi düşündüğünüzde Oturakçı Pazarına gidip yöreye özgü çanta, halı, kilim gibi el işi sanatsal ürünlerden alışveriş yaparak kendinizi şımartabilirsiniz. Tarihi eserlerin ve kalıntıların oldukça fazla olduğu şehir de gidebileceğiniz, gezeceğiniz yerler saymakla bitmez. Genç bir yanardağ olan ve Van Gölü’nün batısında kalan Nemrut Dağ’ı da üzerinde bulunan dev heykelleri ve anıt mezarlarıyla yerli ve yabancı turistlerden rağbet görüyor. Buraya gittiğinizde muhteşem gün batımı manzarasını da kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Adıyaman Damağınızı Şenlendirecek!

Çevre illere yemek çeşitleri açısından benzerlik gösteren Adıyaman, Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi kendine özgü yemekleriyle de göze çarpıyor. Genel olarak buğday ürünleri, baklagiller, patlıcan domates ağırlıklı olan yemekler, bolca baharatla lezzetlendiriliyor. Adıyaman mutfağı tek bir ürün üzerine kurulu bir yemek kültüründen oluşmuyor. Hem Doğu Anadolu, hem Güneydoğu Anadolu, hem de Akdeniz mutfağının birleşimi olan lezzetler adeta lezzet harmonisi sunuyor. Sebze yemeklerinden et yemeklerine, salatalardan tatlılara kadar Adıyaman, kendini diğer şehirlere göre özel kılmaktadır. Adıyaman’a özgü tadabileceğiniz birçok meşhur yemek, içecek ve tatlı vardır. Bunların arasında, yöreye ait akla gelen ilk lezzet Besni Tavasıdır. Yine yöreye en özgün olan yemekler arasında Adıyaman kebabı olan şışık ve Besni tavasını andıran domates tavası da denemeye değer tatlar arasında yer alıyor. Kültürel ve tarihi açıdan fazlasıyla zengin olan bu şehir, gösterişli mutfağıyla da kesinlikle yolunuzun düşmesi gereken bir ilimiz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Adıyaman otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Adıyaman otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Adıyaman hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ADIYAMAN OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Adıyaman Otogarı İle, Nemrut Dağı’nın Gizemine Ulaşın!

Tarihi ile hala sırrını koruyan bir mirasa sahip olan Adıyaman her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaparak, turizm açısından önemli bir noktada bulunmaktadır. Adıyaman’a ulaşmak için ilk durağınız olan Adıyaman Otogarı şehrin merkezinde Sıratut Mahallesi’nde 1990’lı yıllarda inşa edilmiştir. Şehrin gelişen ve değişen ihtiyaçlarına göre tekrar düzenlemeler geçiren Yeni Adıyaman Otogarı 29 bin m2lik kapalı alan ve 6 bin m2lik açık alanıyla hizmetlerine devam etmektedir.

 

Adıyaman Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0416 216 56 20

Adres:

  • Sıratut, 02100 Adıyaman Merkez/Adıyaman

POPÜLER ADIYAMAN OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1258 Km
15 Saat
805 Km
10 Saat
1187 Km
14 Saat
668 Km
8 Saat
1221 Km
15 Saat
558 Km
6 Saat
1534 Km
19 Saat

ADIYAMAN OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ADIYAMAN HAVA DURUMU

Cumartesi
22℃
/
24℃
Pazar
28℃
/
28℃
Pazartesi
29℃
/
29℃

ADIYAMAN KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ADIYAMAN - OSMANİYE
70 TL
4s 0d
ADIYAMAN - ADANA
70 TL
6s 0d
ADIYAMAN - MERSİN
70 TL
6s 45d
ADIYAMAN - BOLU
200 TL
12s 15d
ADIYAMAN - İZMİT
200 TL
14s 50d
ADIYAMAN - SAKARYA
200 TL
15s 30d
ADIYAMAN - İSTANBUL
200 TL
17s 30d

ADIYAMAN VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

OSMANİYE - ADIYAMAN
70 TL
3s 30d
ADANA - ADIYAMAN
70 TL
5s 30d
SİVAS - ADIYAMAN
120 TL
7s 30d
ANKARA - ADIYAMAN
150 TL
12s 0d
MERSİN - ADIYAMAN
70 TL
6s 15d
İSTANBUL - ADIYAMAN
200 TL
20s 0d
SAKARYA - ADIYAMAN
200 TL
16s 30d

ADIYAMAN İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Gölbaşı (Adıyaman)
Ulu Dinlenme Tesisleri - Gölbaşı
Atatürk Bulvarı, 112. Sk, 02500 Gölbaşı
416 782 00 01
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder