AFYONKARAHİSAR AMASYA OTOBÜS ​SEFERİ ÖZET BİLGİLERİ

En Hızlı Sefer 8s 12d
Sefer Düzenleyen Firma Sayısı 5
En Ucuz Fiyat 99 TL
En Düşük Fiyatlı Firma Lüks Erova Turizm

EN UYGUN AFYONKARAHİSAR AMASYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 04:00
  2+1
 • AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 21:15
  2+1
 • Mis Amasya Tur Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 01:31
  2+1
 • Topçam Turizm Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 02:15
  2+1
 • Topçam Turizm Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 03:30
  2+1
 • Mis Amasya Tur Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 22:00
  2+1
 • Topçam Turizm Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 22:30
  2+1
 • Topçam Turizm Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 23:00
  2+1
 • Yeni As Bayburt Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 15:30
  2+2
 • Metro Turizm Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti
  AFYONKARAHİSAR - AMASYA
  22.09.2020 - 01:15
  2+2
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AFYONKARAHİSAR - AMASYA GÜZARGAHI HAKKINDA

Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Afyonkarahisar Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Afyonkarahisar Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Afyonkarahisar Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Afyonkarahisar Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Amasya Afyonkarahisar Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Afyonkarahisar Amasya arası mesafe: 605 Km

Afyonkarahisar Amasya arası sefer süresi: Ortalama 7 Saat

Afyonkarahisar Amasya arası en ucuz otobüs bileti: 99 TL

AFYONKARAHİSAR - AMASYA SEFERİ DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

Afyon - Amasya Arası Güzergah Bilgileri

Afyon - Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Afyon - Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Afyon - Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Afyon - Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Afyon - Amasya arası mesafe yaklaşık 605 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 7 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Lüks Erova Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya Turizm, Niksarkale Turizm ve Tokat Turizm’dir. Afyon - Amasya otobüs bileti fiyatları 59 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Afyon - Amasya otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Afyon - Amasya Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Afyon - Amasya arasında karayolunu kullandığınızda Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Çorum gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. Her derde deva kaplıcaları ile tarihini korumakta olan Afyon’dan doğanın en güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’ya ulaşmak için yola çıkmadan önce Türkiye'de görülmesi gereken ender yerlerden biri olan Afyon’da tarihi Afyonkarahisar, Sandıklı, Avdalas ve Bayramaliler kalelerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii, Mısri Camii, Ot Pazarı Camii, Yeni Camii, Mevlevi (Türbe) camii, Sandıklı Ulu Camii, Sinan Paşa Camii ve Rüstem Paşa Camii'yi, Ayazini, Ağın Kaya, Memeç Kaya, Eğerli Kaya, Böcü İnleri kiliselerini ve Yedikapılar manastırını görebilirsiniz. Her zevke hitap eden müzik alternatifleri ile çay bahçesi ve cafeleri ile zevkle vakit geçirebilirsiniz. Özellikle bulgur yemekleri, sakala çarpan çorbası, ilibada dolması, çullama köfte, göce tarhanası, nohut çöreği, Özbek pilavı, göce köftesi, şakşuka, sırt dolması, sulu köfte, Afyon salatası, Afyon kaymağı, lokum ve şekerlemelerinin tatlarına kesinlikle bakmanızı öneririz. Tabii fazla kaçırmamak kaydıyla.

Yola devam ettiğinizde memurlar şehri ve başkent Ankara’ya ulaşacaksınız. Ankara’ya geldiğinizde yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün naşının bulunduğu Anıtkabir ve Atatürk müzesini ziyaret edebilir, Ankara Kalesi'ni, Anadolu'nun tarihine ait Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni, Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni, Ankara Etnografya Müzesi'ni, Ankara Resim Heykel Müzesi'ni, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezebilir, saymakla bitmeyen diğer eşsiz müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Atakule'ye çıkarak 1.5 saatlik bir tur ile şehir manzarasını seyrederken de afiyetle yemek yiyebilirsiniz.

Sonrasında Kırıkkale’ye varacaksınız. Şehirde ilk olarak tertemiz hava sunan yaylalar keşif noktalarının başında gelir. Sulakyurt'taki Kozlu Yöresi Antik Kenti, Ceritkale Köyü'ndeki Ceritkale Kaya Mezarları, Silah Sanayi Müzesi, Yine Sulakyurt ilçesinde bulunan Şeyh Şamil Camii ve Türbesi, Merkez ilçede bulunan Hasandede Camii ve Türbesi, Karakeçili ilçesindeki Çeşnigir Köprüsü, Keskin ilçesindeki Sulu Mağara, Küçükkafşar Türbesi, Tokuş Baba Türbesi, Halil Dede Türbesi, Kırıkkale'nin gezilecek yerleri arasındadır. Şehirde, ekmek yerine yufka yapılır. Kızartma, haşlama, kavurma ve sulu yemeklerin hepsi yörede yapılır. Arap aşı, yoğurtlu tarhana, guymak, pelte, batallaş ve un tarhanası en bilinen lezzetleridir. Tatlı olarak helva ve höşmerim sofralarda yerini alır. Kırıkkale mutfağı bu lezzetlerle bitmiyor. Daha sayılamayacak kadar yemek çeşitleri vardır. Kırıkkale aynı zamanda müzik ve şiir kültürüyle de ön plana çıkan şehirlerimizden biridir. Sayısız manilere, şiirlere, destanlara, tekerlemelere ve ninnilere sahiptir. Yörede yetişen birçok şair vardır. Aşık Hasan Dede, Budala Hüseyin, Keskinli Aşık Yunus, Aşık Uzun ve Ozan Haydari Kırıkkale'de yaşamış halk şairlerinden sadece birkaçıdır.

Ve sonrasında Yozgat’a varacaksınız. Muhafazakar yapısını kaybetmeden birçok değerini korumayı başaran, el işlemeciliği, kalaycılık, bıçakçılık, gümüş ve bakır işlemeciliği, nalbantlık gibi sanatlarıyla ünlü Yozgat’ta birçok milli parkı, yaylaları, kaplıcaları gezebilir ve öğrenebileceğiniz yerel el sanatları atölyelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Amasya’dan önce ise uygarlıkların başkenti, Karadeniz Bölgesi'nin İç Anadolu Bölgesi'ne açılan kapısı Çorum’a varacaksınız. Çorum’a geldiğinizde günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan ve Anadolu'da ilk organize devleti kuran Hititlerin Başkenti ve Hattuşaş, Anadolu'nun kalbinde UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmış ülkemizin 9 değerinden biridir Hattuşaş’ı gezip görmeyi unutmayın deriz.

Ve son olarak Amasya’ya varacaksınız. Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Hemen bir Afyon - Amasya otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Amasya - Afyon otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

AFYONKARAHİSAR AMASYA OTOBÜS ​SEFERİ DÜZENLEYEN FİRMALARIN EN UCUZ BİLET FİYATLARI

Otobüs Firması En Ucuz Bilet Fiyatı Günlük Sefer Sayısı
Lüks Erova Turizm 99 TL 2
Topçam Turizm 100 TL 4
Mis Amasya Tur 100 TL 2
Yeni As Bayburt 125 TL 1
Metro Turizm 130 TL 1

AFYONKARAHİSAR KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AMASYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - AMASYA
100 TL
3s 35d
ANKARA - AMASYA
59 TL
5s 18d
TOKAT - AMASYA
30 TL
1s 30d
GEBZE - AMASYA
100 TL
1s 45d
SAKARYA - AMASYA
100 TL
7s 0d
TURHAL - AMASYA
20 TL
1s 0d
SİVAS - AMASYA
120 TL
5s 0d
SAMSUN - AMASYA
29 TL
1s 30d

AFYONKARAHİSAR KALKIŞLI YENİ ROTALAR

AMASYA VARIŞLI YENİ ROTALAR

HATAY - AMASYA
140 TL
14s 30d
SİLİFKE - AMASYA
180 TL
12s 45d
MANİSA - AMASYA
140 TL
14s 15d
DÖRTYOL - AMASYA
140 TL
12s 31d
ERZİN - AMASYA
140 TL
12s 16d
PAYAS - AMASYA
140 TL
13s 0d
TUTAK - AMASYA
200 TL
10s 29d
}

AFYONKARAHİSAR HAVA DURUMU

Pazar
16℃
/
17℃
Pazartesi
17℃
/
17℃
Salı
17℃
/
17℃

AMASYA HAVA DURUMU

Pazar
18℃
/
19℃
Pazartesi
14℃
/
14℃
Salı
14℃
/
14℃
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar