EN UYGUN AĞRI AMASYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

  • Topçam Turizm Ağrı Amasya otobüs bileti
    AĞRI - AMASYA
    27.05.2019 - 10:45
  • Öz Erciş Seyahat Ağrı Amasya otobüs bileti
    AĞRI - AMASYA
    27.05.2019 - 14:30
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AĞRI - AMASYA OTOBÜS BİLETİ

Ağrı Amasya otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Ağrı Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ağrı Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ağrı Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ağrı Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Amasya Ağrı Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Ağrı Amasya arası mesafe: 744 Km

Ağrı Amasya arası sefer süresi: Ortalama 9 Saat

Ağrı Amasya arası en ucuz otobüs bileti: 108,0 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

AĞRI AMASYA GÜZERGAHI

Ağrı - Amasya Arası Güzergah Bilgileri

Ağrı - Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ağrı - Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ağrı - Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ağrı - Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Ağrı - Amasya arası mesafe yaklaşık 744 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 9 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Ağrı Kösedağı Turizm, Vangölü Turizm ve Vanyolu Turizm’dir. Ağrı - Amasya otobüs bileti fiyatları 90 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Ağrı - Amasya otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Ağrı - Amasya Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Ağrı - Amasya arasında karayolunu kullandığınızda Erzurum, Erzincan ve Tokat gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. Doğu Anadolu'nun incisi, Ağrı Dağı'nın evi, eşsiz güzelliklere ve köklü bir kültüre sahip, ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Ağrı’dan, en güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’ya ulaşmak için yola çıkmadan önce öncelikle Ağrı Dağı’na tırmanış yapmadan, dağcılık, kampçılık, doğa yürüyüşleri, tırmanış, yayla turizmi gibi sporların ev sahibi Ağrı Dağı’nda vakit geçirmeden Dünya’nın en büyük 2. meteor çukurunu, Nuh'un Gemisi'nin izlerini, İshak Paşa Sarayı’nı, Beyazıt Eski Camii’ni, Urartu Kalesi’ni, Doğubeyazıt Kalesi’ni, Meya Mağaraları’nı, Diyadin Kaplıcaları’nı ve Pirabat Höyüğü’nü ziyaret etmeden buradan dönmeyin deriz.

Ağrı’dan ayrıldıktan sonra sizleri Doğu Anadolu’nun en büyük ve gelişmiş kentlerinden Erzurum karşılayacak. Burada oltu taşından yapılmış birçok hediyelik eşyayı kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Bu duraktan sonra İpek yoluna ve Anadolu’nun en köklü uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir şehirden yani Erzincan’dan geçeceksiniz. Çevresi dağ ortası bağ olarak adlandırılan bu şehirde efsanevi Munzur Dağları’nı izlemeden dönmeyin deriz. En sağlam Urartu antik kentlerinden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Kemaliye, Endiçi Kalesi, Roma mezarlığı, Topkapı Cami, Orta Cami, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan'ın en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor ve merkeze sadece 15 km uzaklıkta yer alıyor. Tapınak, saray, kabul salonu, açık hava tapınağı, depo ve mezarlık kalıntılarını görmeden, 1854 tarihli Abrenk Kilisesi, Orta Çağ Türk mimarisinin en önemlilerinden birisi olan Mama Hatun Türbesi ziyaret etmenden; Girlevik Şelalesi’nin heybetini izlemeden, Kemah Kalesi’ne çıkmadan, Otlukbeli Gölü kenarında keyif yapmadan bu eşsiz şehirden dönmeyin deriz.  

Yolun devamında Türkiye'nin tarihiyle göz dolduran, sahip olduğumuz coğrafyanın en güzel şehirlerinden biri olan Tokat’a varacak ve doğanın tüm güzellikleri arasında akan Yeşilırmak Nehri'nin kıyısında kısa bir mola verebileceksiniz.

Ve son olarak Amasya’ya varacaksınız. Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Hemen bir Ağrı - Amasya otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Amasya - Ağrı otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar