EN UCUZ AKSARAY ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AKSARAY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Aksaray otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Aksaray otobüs bileti 45 TL olup bu sefer Niğde - Aksaray arasında düzenlenmektedir. Aksaray varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Has Turizm A.Ş., Has Turizm, Astor Seyahat, Özlem Batman Turizm, As Adana Seyahat, Mersin Nur Turizm, Yükseller Aksaray Birlik, Tokat Yıldızı, Hatay CSR Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Yeni Aksaray Seyahat, Mersin Vif Turizm, Yeni Mardin Dilmenler, Vangölü Turizm firmalarıdır.

AKSARAY HAKKINDA

Aksaray Otobüs Bileti Alın Tarihimizin Derinliklerine Varın!

Tarih kokan şehir Aksaray için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Aksaray’da yapılan arkeolojik kazılar, bu kentteki yerleşik tarihi Milattan Önce yedi binli yıllara dayandırmaktadır. Aksaray’ın bulunduğu bölgede, Hitit, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıkları hüküm sürmüştür. Milli Mücadele Dönemimizde büyük mücadeleler vermiş olan Aksaray, 1989 yılında Niğde’den ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Tarihi Kral ve İpek Yolu’nun üzerinde bulunan ve günümüzdeki karayollarının merkez noktalarından biri olan Aksaray yüzyıllar boyunca geçiş noktası olarak kullanılmış ve hala da bu özelliğini korumuştur. Aksaray tarihinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için sizleri tarihimize de fazlasıyla ışık tutan şaheserlere kavuşturuyor. Aksaray otobüs biletinizi alın ve yola çıkın, bu şehrin farklılığını daha yakından göreceksiniz.

 

Yunus Emre’nin Diyarından Sizler De Geçin!

Aksaray otobüs biletiniz ile tarihi kültürümüzde dizeleri ile hala gönlümüzde taht kuran Yunus Emre ile daha yakından tanışma fırsatınız olacak. Anadolu’nun ortak dilinin sembolü olan Yunus Emre’ye atfedilmiş olan Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Aksaray ve çevre ilçeleri tam manasıyla açık hava müzesi şeklindedir. Kente yirmi beş kilometre uzaklıkta bulunan ve Neolitik Dönem’den kalma Aşıklı Höyük, on üç kilometre uzaklıktaki ve Milattan Önce üç binli yıllardan kalma Acem Höyük, kent merkezinde bulunan ve Roma Dönemi’nden kalma Antik Nora Şehridir. Bu üç tarihi mirasları da ziyaret ederek enfes fotoğraflar çekebilir, kentin tarihi dokusunun tadına tam manasıyla ulaşabilirsiniz. Manastır Vadisi’nde ise birçok kilise ve yeraltı şehri ile karşılaşacak, hem doğanın ve temiz havanın tadını çıkaracaksınız. Manastır Vadisi’ndeki Sivişli Kilise, Büyük Kilise Cami, Papaz Evi, Kömürlü Kilise, ülkemiz tarihi eserleri açısından büyük öneme sahip yapılardan olup, görülmeye değer güzellikleri yaşamanız için sizleri bekliyor!

 

Ihlara Vadisi’nin Masal Tadında Yürüyüşüne Siz De Katılın!

Ihlara Vadisi tarih boyunca dini merkez olarak kullanılmasından dolayı tarihi değerinin yanı sıra tam bir doğa harikası olan görselliği ile de atacağınız her adımda sizleri masallar diyarında hissettirecektir. Aksaray otobüs biletiniz ile tarihi miraslara sonuna kadar doyacaksınız. Eğri Minare, Kilise Cami, Sultan Hanı, Kılıçarslan Hanı, Zinciriye Medresesi’ni ziyaretlerinizde tarihi doku ve mimarisiyle tüm bu yapıtlar sizleri de heyecanlandıracaktır. Ayrıca Ihlara Vadisi civarında bulunan Ziga Kaplıcaları tam manasıyla şifa kaynağı bir doğal zenginlik. Birçok deri, nörolojik ve romatizmal rahatsızlığa iyi gelen termal suların kaynağı olan Ziga Kaplıcaları’ndan ister günübirlik ister konaklamalı olarak faydalanabileceksiniz. Aksaray’ın el değmemiş ormanlarında tadına doyulmaz dağ ve doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin özellikle tercih ettiği Hasan Dağı’nda bisiklet ve yürüyüş turlarının yanında piknik de yapılabilmektedir. Aksaray gezinizde ciğerlerinizi tertemiz Hasan Dağı havası ile doldurup, zihnen dinlenmiş olmanın keyfi için, bu enfes doğa ziyafetini kendinizden esirgemeyin. İç Anadolu mutfağının en özel örneklerini de bulacağınız Aksaray’da sizleri bekleyen güzellikleri yaşamak için acele edin!

Dilerseniz Aksaray otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Aksaray hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

AKSARAY OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Aksaray Otogarı İle, Ihlara Vadisi’ne Ulaşın!

Aksaray sahip olduğu doğal güzellikler, derin tarih izleri zamanla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini fazlasıyla görmeye başlamış, bu sayede şehre geliş-gidişlerde artmıştır. Aksaray Otogarı da zamanla bu ihtiyaçlara karşılık verebilmek için yenilenerek, 40’dan fazla otobüs firmasının hizmetlerini yolculara sunmuştur. Aksaray Otogarı Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi görerek gün içerisinde pek çok misafiri ağırlamaktadır. Buğday Pazarı yakınlarındaki Aksaray Otogarı merkezden kolayca ulaşabileceğiniz bir konumdadır.


Aksaray Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0382 213 78 00
  • 0382 213 86 46

Adres:

  • Hacılar Harmanı, 68100 Aksaray Merkez/Aksaray

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
680 Km
8 Saat
226 Km
2 Saat
608 Km
7 Saat
153 Km
1 Saat
688 Km
8 Saat
1151 Km
14 Saat
786 Km
9 Saat

AKSARAY OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

AKSARAY HAVA DURUMU

Pazartesi
-3℃
/
-3℃
Salı
-2℃
/
-2℃
Çarşamba
-4℃
/
-4℃

AKSARAY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Aksaray otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Aksaray seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Has Turizm A.Ş., Has Turizm, Astor Seyahat, Özlem Batman Turizm, As Adana Seyahat, Mersin Nur Turizm, Yükseller Aksaray Birlik, Tokat Yıldızı, Hatay CSR Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Yeni Aksaray Seyahat, Ben Turizm, Mersin Vif Turizm, Yeni Mardin Dilmenler firmalarıdır.

En ucuz Aksaray otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Aksaray varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 45 TL’dir.

AKSARAY KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AKSARAY - ADANA
100 TL
3s 0d
AKSARAY - ANKARA
100 TL
3s 5d
AKSARAY - İSTANBUL
140 TL
10s 0d
AKSARAY - KONYA
40 TL
2s 0d
AKSARAY - İZMİT
120 TL
8s 30d
AKSARAY - NEVŞEHİR
100 TL
1s 0d
AKSARAY - GAZİANTEP
100 TL
6s 30d
AKSARAY - KAYSERİ
100 TL
2s 30d

AKSARAY VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - AKSARAY
110 TL
10s 0d
ADANA - AKSARAY
100 TL
4s 0d
ANKARA - AKSARAY
120 TL
2s 0d
İZMİT - AKSARAY
119 TL
9s 0d
KONYA - AKSARAY
50 TL
2s 0d
OSMANİYE - AKSARAY
100 TL
5s 0d
SAKARYA - AKSARAY
100 TL
7s 30d
NEVŞEHİR - AKSARAY
150 TL
1s 0d

AKSARAY İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Aksaray
Orhan Ağaçlı Tesisleri
Ankara Adana Asfaltı Nevşehir Kavşağı 68200
850 222 0724
Aksaray
Tuana Dinlenme Tesisleri
Aksaray
Aksaray Kampüs Dinlenme Tesisleri
Yeni Sanayi, 135. Cad. Adana Yolu 101/X, 68200 Aksaray Merkez
382 215 00 73
Aksaray
Zeybek Dinlenme Tesisleri
Tacin, 68200 Aksaray Merkez/Aksaray
Aksaray
Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri
Cumhuriyet, 68200 Aksaray Merkez/Aksaray
Aksaray
Yapılcanlar Dinlenme Tesisleri
Konya Aksaray Yolu, 68000 Kutlu/Aksaray Merkez
Aksaray
Gökgözler Dinlenme Tesisleri
68000 Kazıcıktolu/Aksaray Merkez
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder