EN UCUZ AMASRA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AMASRA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Amasra otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Amasra otobüs bileti 65 TL olup bu sefer Zonguldak - Amasra arasında düzenlenmektedir. Amasra varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Efe Tur, Özemniyet, Kale Seyahat, Metro Turizm firmalarıdır.

AMASRA HAKKINDA

Gezgin Ruhunuz Amasra Otobüs Bileti Almanızla Özgürleşsin !

Geçmişin günümüzdeki yüzü, Amasra için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Amasra ya da geçmişteki ilk adıyla Seamos şehri, M.Ö. 12. yüzyıla kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Amasra adını M.Ö. 306’da bölgenin yöneticisi olan Kraliçe Amastris'den alır. Şehrin en parlak zamanları bu dönemdir. Bölgenin ilk bilinen hâkimleri Hititler ve Gasgaslardır. Daha sonra Fenikeliler şehirde koloniler kurmuştur. Fenikelilerden sonra bölge kısa zamanda gelişmiş ve Batı Karadeniz’in önemli ticaret merkezleri arasına girmiştir. Bu gelişmenin bir nedeni de bulunduğu bölgenin coğrafi konumu ve sahip olduğu zengin orman ürünleridir. Amasra Lidya, Pers, Roma, Osmanlı gibi birçok önemli devletlerin egemenliklerine girmiştir. Fatih Sultan Mehmet 1460 yılının Ekim ayında şehri Cenevizlerden almak için sefer düzenler ve şehre hâkim bir tepeden bakarak şu sözleri söyler. ''Bu kadar güzel bir yere zarar vererek almak istemem kalenin anahtarını bana getiriniz.'' Her sokağında ayrı bir tarih ve kültürle ve yıllardır bozulmamış doğal güzellikleriyle Amasra sizleri bekliyor.

 

Amasra Huzurun Ta Kendisi!

Bartın'ın bir ilçesi olan Amasra, Batı Karadeniz’in incisidir. Sahip olduğu köklü geçmiş sayesinde rahatça söylenebilir ki en az Bartın kadar ön plandadır. İklimi sayesinde her zaman yeşil olan bu ilçe sizlere eşsiz doğal güzellikler sunuyor. İddia ediyoruz ki manzaradan gözünüzü alamayacaksınız. Tarih süresince burada yaşamış medeniyetlerinde izlerini her zaman görebilirsiniz. Bizanslılar tarafından yapılan Amasra Kalesi, çayınızı içerken aynı zamanda Amasra’yı seyredebileceğiniz mükemmel bir noktadır. Ayrıca gelen turistler için çekiciler çarşısında birbirinden harika ve Amasya'ya özgü tel kırma ve ağaç işçiliği ile yapılan yüzlerce hediyelik eşyalar arasından alışveriş yapabilirsiniz. Eğer biraz sakinlik isteyecek olursanız doğru adres Kuş Kayası Yol Anıtları’dır. Burası, milattan sonra, ilk yüzyılda Romalılar tarafından yol üzerindeki dinlenme yerleri olarak yapılmıştır. Tabiki bunca yer arasında Amasra'nın doğal güzelliklerini unutmamak gerek. Göldere Şelalesi yeşillik ve doğanın iç içe geçtiği yerlerden sadece biridir. Yazın sıcağından bunalanlar için Göldere Şelalesi ve Amasra'nın doğallığını yüzyıllardır koruyan, bozulmamış onlarca koy sizleri sıcaktan kurtaracaktır. Kısa bir süre için farklı yer görmek isteyenler için  Gürcüoluk Mağarası sizlere istediğiniz dünyanın kapılarını açacaktır. 169 metre uzunluğunda olan mağara içerinde dolaşanlara bir rüyanın içersindeymiş gibi sürükleyecek sarkıt ve odacıklarla doludur. Daha ferah bir yer isterseniz dünyadaki ender güzelliklerden birisi olan 80 milyon yıllık Güzelcehisar Lav Sütunları kesinlikle görülemeye değer bir yerdir. Çapları 50 – 100 cm, boyları ise 30 metre üzerinde olan Lav Sütunları dünya üzerindeki ender doğal oluşumlardandır. Bunun yanında dünyadaki en eski 3. yanardağ kalıntısı da yine bu bölgededir. Saymakla bitmeyecek yerler arasında eğer Amasra tarihi hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız son olarak mutlaka Amasra Müzesine dolaşmalısınız.

 

Amasra’nın Leziz Mutfağında Keyiflenin!

Göz zevkinizi doyurduğu kadar karnınızı da doyuracak birbirinden lezzetli birçok yemeği Amasra'da tadabilirsiniz. Karadeniz’den çıkan balık tabi ki kötü olamaz fakat yöre halkının da dediği gibi ''kimse 'canlı balık' restoranda olduğu kadar güzel balık pişiremez”. Amasra’nın balığı gibi salataları da meşhur. Tam 27 çeşit malzeme içeren salataları sizlere hiç tatmadığınız bir lezzet sunuyor. Ayrıca Amasra’nın her yerinde balık ve salatadan sonra ikram edilen ballı yoğurdu kesinlikle denemeniz gerekir. Manda yoğurdu ile birlikte içinde bal ve ezilmiş fındık vardır. Amasra’daki her şey gibi organik ve taze olan Amasra pidesi yörenin bir diğer meşhur lezzetidir. On altı farklı malzemesi bulunan Amasra pidesi öğle yemeğinde kesinlikle yenmesi gereken bir tattır. Yemek kültürünüze bir yenisini ekleyecek olan pumpum çorbası, ismiyle çok dikkat çekicidir. Kaynamış suya yedirilen mısır unundan yapılır. Çorba adını mısır unlarının koyulaştıktan sonra patlamasıyla meydana gelen ''pum pum'' sesinden alır. Ertesi dün olduğunda kahvaltınızı deniz kenarında Karadeniz yöresinin meşhur tadı mısır ekmeği eşliğinde yapabilirsiniz. Amasra huzurlu, sakin, lezzetli ve birbirinden güzel yerlerle sizleri bekliyor.

Dilerseniz Amasra otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Amasra hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER AMASRA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

AMASRA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Amasra otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Amasra seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Efe Tur, Özemniyet, Kale Seyahat, Metro Turizm firmalarıdır.

En ucuz Amasra otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Amasra varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 65 TL’dir.

AMASRA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AMASRA - BOLU
100 TL
4s 25d
AMASRA - ANKARA
120 TL
4s 55d
AMASRA - İSTANBUL
200 TL
8s 45d
AMASRA - İZMİT
185 TL
6s 40d
AMASRA - BURSA
200 TL
8s 55d
AMASRA - YALOVA
200 TL
7s 55d
AMASRA - DÜZCE
110 TL
5s 10d
AMASRA - SAKARYA
170 TL
6s 0d

AMASRA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - AMASRA
200 TL
31s 16d
ANKARA - AMASRA
120 TL
3s 45d
ZONGULDAK - AMASRA
65 TL
2s 14d
BOLU - AMASRA
100 TL
26s 52d
YALOVA - AMASRA
200 TL
7s 45d
AFYONKARAHİSAR - AMASRA
210 TL
7s 14d
ISPARTA - AMASRA
250 TL
10s 30d
DÜZCE - AMASRA
110 TL
2s 55d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder