EN UYGUN AMASYA ERZURUM ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • Metro Turizm Amasya Erzurum otobüs bileti
  AMASYA - ERZURUM
  22.07.2019 - 01:30
 • Bizim Iğdır Seyahat Amasya Erzurum otobüs bileti
  AMASYA - ERZURUM
  22.07.2019 - 01:45
 • Bizim Iğdır Seyahat Amasya Erzurum otobüs bileti
  AMASYA - ERZURUM
  22.07.2019 - 21:45
 • Metro Turizm Amasya Erzurum otobüs bileti
  AMASYA - ERZURUM
  22.07.2019 - 21:45
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AMASYA - ERZURUM OTOBÜS BİLETİ

Amasya Erzurum otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Amasya Erzurum otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Amasya Erzurum Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Amasya Erzurum otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Amasya Erzurum otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Erzurum Amasya Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Amasya Erzurum arası mesafe: 563 Km

Amasya Erzurum arası sefer süresi: Ortalama 7 Saat

Amasya Erzurum arası en ucuz otobüs bileti: 100 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

AMASYA ERZURUM GÜZERGAHI

Amasya - Erzurum Arası Güzergah Bilgileri

Amasya - Erzurum otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Amasya - Erzurum Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Amasya - Erzurum otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Amasya - Erzurum otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Amasya - Erzurum arası mesafe yaklaşık 563 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 7 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Ağrı Kösedağı Turizm, Dadaş Turizm, Esadaş Turizm, Iğdırlı Turizm, Metro Turizm, Tokat Turizm ve Vangölü Turizm’dir. Amasya - Erzurum otobüs bileti fiyatları 65 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Amasya - Erzurum otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Amasya - Erzurum Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Amasya - Erzurum arasında karayolunu kullandığınızda Tokat ve Erzincan gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. En güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’dan dadaşlar diyarı Erzurum’a gitmek için yola çıkmadan önce Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Yolun devamında Türkiye'nin tarihiyle göz dolduran, sahip olduğumuz coğrafyanın en güzel şehirlerinden biri olan Tokat’a varacak ve doğanın tüm güzellikleri arasında akan Yeşilırmak Nehri'nin kıyısında kısa bir mola verebileceksiniz.

Ve sonrasında İpek yoluna ve Anadolu’nun en köklü uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir şehre yani Erzincan’a ulaşacaksınız. Çevresi dağ ortası bağ olarak adlandırılan bu şehirde efsanevi Munzur Dağları’nı izlemeden dönmeyin deriz. En sağlam Urartu antik kentlerinden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Kemaliye, Endiçi Kalesi, Roma mezarlığı, Topkapı Cami, Orta Cami, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan'ın en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor ve merkeze sadece 15 km uzaklıkta yer alıyor. Tapınak, saray, kabul salonu, açık hava tapınağı, depo ve mezarlık kalıntılarını görmeden, 1854 tarihli Abrenk Kilisesi, Orta Çağ Türk mimarisinin en önemlilerinden birisi olan Mama Hatun Türbesi ziyaret etmenden; Girlevik Şelalesi’nin heybetini izlemeden, Kemah Kalesi’ne çıkmadan, Otlukbeli Gölü kenarında keyif yapmadan bu eşsiz şehirden dönmeyin deriz.  

Ve son olarak Erzurum’a ulaşacaksınız. Burada Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz.

Hemen bir Amasya - Erzurum otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Erzurum - Amasya otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar