AMASYA KARS OTOBÜS ​SEFERİ ÖZET BİLGİLERİ

En Hızlı Sefer 8s 30d
Sefer Düzenleyen Firma Sayısı 1
En Ucuz Fiyat 150 TL
En Düşük Fiyatlı Firma Iğdırlı Turizm

EN UYGUN AMASYA KARS ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • Iğdırlı Turizm Amasya Kars otobüs bileti
  AMASYA - KARS
  28.09.2020 - 03:00
  2+2
 • Iğdırlı Turizm Amasya Kars otobüs bileti
  AMASYA - KARS
  28.09.2020 - 21:00
  1+1
 • Iğdırlı Turizm Amasya Kars otobüs bileti
  AMASYA - KARS
  28.09.2020 - 23:00
  2+2
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AMASYA - KARS GÜZARGAHI HAKKINDA

Amasya Kars otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Amasya Kars otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Amasya Kars Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Amasya Kars otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Amasya Kars otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Kars Amasya Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Amasya Kars arası mesafe: ~

Amasya Kars arası sefer süresi: Ortalama ~

Amasya Kars arası en ucuz otobüs bileti: 150 TL

AMASYA - KARS SEFERİ DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

Amasya - Kars Arası Güzergah Bilgileri

Amasya - Kars otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Amasya - Kars Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Amasya - Kars otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Amasya - Kars otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Amasya - Kars arası mesafe yaklaşık 767 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 9 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Doğu Kars Turizm ve Iğdırlı Turizm’dir. Amasya - Kars otobüs bileti fiyatları 80 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Amasya - Kars otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Amasya - Kars Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Amasya - Kars arasında karayolunu kullandığınızda Tokat, Erzincan ve Erzurum gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. En güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’dan Yalnızca Alpler'de görülen kristal karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kars'a gitmek için yola çıkmadan önce Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Yolun devamında Türkiye'nin tarihiyle göz dolduran, sahip olduğumuz coğrafyanın en güzel şehirlerinden biri olan Tokat’a varacak ve doğanın tüm güzellikleri arasında akan Yeşilırmak Nehri'nin kıyısında kısa bir mola verebileceksiniz.

Ve sonrasında İpek yoluna ve Anadolu’nun en köklü uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir şehre yani Erzincan’a ulaşacaksınız. Çevresi dağ ortası bağ olarak adlandırılan bu şehirde efsanevi Munzur Dağları’nı izlemeden dönmeyin deriz. En sağlam Urartu antik kentlerinden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Kemaliye, Endiçi Kalesi, Roma mezarlığı, Topkapı Cami, Orta Cami, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan'ın en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor ve merkeze sadece 15 km uzaklıkta yer alıyor. Tapınak, saray, kabul salonu, açık hava tapınağı, depo ve mezarlık kalıntılarını görmeden, 1854 tarihli Abrenk Kilisesi, Orta Çağ Türk mimarisinin en önemlilerinden birisi olan Mama Hatun Türbesi ziyaret etmenden; Girlevik Şelalesi’nin heybetini izlemeden, Kemah Kalesi’ne çıkmadan, Otlukbeli Gölü kenarında keyif yapmadan bu eşsiz şehirden dönmeyin deriz.  

Ve devamında Erzurum’a ulaşacaksınız. Burada Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz.

Ve son olarak Yalnızca Alpler'de görülen kristal karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kars'a varacaksınız. Kars’ta yer alan ve yaklaşık 2500 yıllık bir tarihe sahip olan Ani Harabeleri’nde zamanda yolculuğa çıkacak, İpek Yolu'nun bu önemli durağında eşsiz keşifler yapacaksınız. Kars'ta gezebileceğiniz bir diğer durak da Kars kaleleri. Kars Kalesi, İnkaya Micingirt Kalesi ve Sürgütüs Zivin Kalesi’ni gezebilir; binlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyan Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü’yü ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 182 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti, alt paleotik dönemden kalma araçların çıkarıldığı ve tunç devrinden kalma duvar resimlerinin bulunduğu Kurbanağa Mağarası, eşsiz güzelliğe sahip olan Kars yaylaları ve platoları Kars'a gidenlerin görebileceği doğa güzellikler arasında bulunuyor. Eğer kış aylarında Kars'ta bulunacaksanız ve kış sporlarına ilginiz varsa mutlaka Sarıkamış Kayak Merkezi'ne uğramalısınız.

Hemen bir Amasya - Kars otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Kars - Amasya otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

AMASYA KARS OTOBÜS ​SEFERİ DÜZENLEYEN FİRMALARIN EN UCUZ BİLET FİYATLARI

Otobüs Firması En Ucuz Bilet Fiyatı Günlük Sefer Sayısı
Iğdırlı Turizm 150 TL 3

AMASYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AMASYA - İSTANBUL
100 TL
11s 0d
AMASYA - SAMSUN
180 TL
2s 0d
AMASYA - ANKARA
110 TL
5s 0d
AMASYA - KAVAK
30 TL
2s 15d
AMASYA - GEBZE
100 TL
8s 0d
AMASYA - TURHAL
170 TL
1s 0d
AMASYA - HAVZA
180 TL
0s 45d
AMASYA - ÇORUM
35 TL
1s 45d

KARS VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ERZURUM - KARS
45 TL
5s 30d
ÇAT - KARS
50 TL
3s 59d
BİNGÖL - KARS
100 TL
3s 30d
KARLIOVA - KARS
100 TL
4s 44d
IĞDIR - KARS
40 TL
3s 0d
TUZLUCA - KARS
40 TL
2s 15d
SİVAS - KARS
110 TL
8s 0d
ERZİNCAN - KARS
100 TL
8s 0d

AMASYA KALKIŞLI YENİ ROTALAR

AMASYA - CİHANBEYLİ
80 TL
7s 1d
AMASYA - SÜRMENE
95 TL
9s 5d
AMASYA - OF
84 TL
9s 10d
AMASYA - KULU
80 TL
6s 16d
AMASYA - ARAKLI
95 TL
9s 0d
AMASYA - BEŞİKDÜZÜ
84 TL
7s 30d
AMASYA - YOMRA
95 TL
8s 45d
AMASYA - ARSİN
95 TL
8s 45d

KARS VARIŞLI YENİ ROTALAR

KAYSERİ - KARS
100 TL
13s 30d
BAYBURT - KARS
80 TL
6s 30d
AKÇAABAT - KARS
120 TL
11s 29d
BEŞİKDÜZÜ - KARS
120 TL
11s 29d
GÖRELE - KARS
120 TL
11s 29d
EYNESİL - KARS
120 TL
11s 29d
TİREBOLU - KARS
130 TL
11s 29d
ÇARŞIBAŞI - KARS
120 TL
11s 29d
}

AMASYA HAVA DURUMU

Cumartesi
18℃
/
22℃
Pazar
21℃
/
21℃
Pazartesi
18℃
/
18℃

KARS HAVA DURUMU

Cumartesi
13℃
/
15℃
Pazar
12℃
/
12℃
Pazartesi
13℃
/
13℃
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar