1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Amasya Otobüs Bileti

EN UCUZ AMASYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AMASYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Amasya otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Amasya otobüs bileti 35 TL olup bu sefer Çorum - Amasya arasında düzenlenmektedir. Amasya varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Tokat Yıldızı, Metro Turizm, Topçam Turizm, Lüks Erova Turizm, Iğdırlı Turizm, Kamil Koç, Mis Amasya Tur, Bizim Iğdır Seyahat, Vanyolu Seyahat, Tokat Seyahat, Niksarkale Turizm, Kars Turgutreis Turizm, Vangölü Turizm, Lüks Bayburt Seyahat, Öz Elbistan Seyahat, Yeni As Bayburt firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Amasya seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

AMASYA HAKKINDA

Amasya Otobüs Bileti Alın!

Amasya otobüs bileti arıyorsanız en uygun seferler ve firmalar www.govego.com ile karşınıza geliyor. Amasya için düzenlenen tüm seferleri, sefer saatlerini, otobüs bileti fiyatlarını ve diğer tüm bilgileri, sayfanın üst kısmında yer alan arama butonunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Geçmişi kalkolitik çağa kadar dayanan Amasya ilimizin ismi, Mitridates Krallığı döneminde Amesseia idi. Amesseia kelimesi ise “Ana Tanrıça Mâ’nın şehri” manasına gelmektedir. Tarihte, “Küçük Roma”, padişahların köşkü ikamet yerleri anlamına gelen “Kasrü’s-Selâtîn” gibi farklı isimlerle de anılan Amasya ilimiz, Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biridir. Günümüzdeki adını, Türklerin topraklarına hâkim olmasıyla beraber, söylendiği gibi yazılmasıyla almıştır. Karadeniz’in hemen gerisinde kalan şehir, Hititlerden başlayarak birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, Amasya ilinin ekonomisinde tarım ilk sırada yer alırken, meşhur misket elması ve bamyası başka hiçbir ortamda aynı özellikleri ortaya çıkarmamaktadır. Buram buram tarih kokan, kültür doygunluğu yaşayacağınız ve doğasında büyüleneceğiniz bir tatil için siz de hemen rotanızı Amasya’ya çevirmelisiniz.

Şehzadeler Şehri, Amasya!

Amasya’nın tarihsel yaşantısı ve bir kültür ocağı olması sebebi ile bölgede gezilip görülecek, bilginize bilgi katarken aynı zamanda keyiflendirecek onlarca mekânı bulunmaktadır. Karadeniz’in genel ikliminin aksine yazlarının kurak ve yağışlı olmaması, kışlarının ise sert geçmemesi sebebi ile sıkıntısız doyasıya gezeceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’da görülmeye değer, tarihi bir kez daha yaşayacağınız onca seçenek bulunurken nereden başlayacağınızı şaşırabilirsiniz. Yeşilırmak kıyısında, çınar ağaçlarının altında otururken semaver çayınızı yudumlamayı, ırmağın içerisinden yükselen Roma döneminden kalma sur duvarları üzerinde bulunan tarihi Yalıboyu Evleri’ni, onun arkasında yer alan Kral Kaya Mezarları’nı ve tepesindeki Amasya kalesini görmeyi sakın ihmal etmeyin. Şehzadeler müzesi, Merkez Amasya müzesi ve Milli Mücadele Müzesi, ayrıca Saraydüzü Kışlasını gezerek kültürel aktivitelerde bulunabilir, bir doğa harikası olan Borabay Gölü’ne giderek iç ferahlatan, huzur dolu vakitler geçirebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalan 1485 yılında yapılan Sultan II. Beyazıd Külliyesi ve içerisinde bulunan, külliye ile yaşıt olduğu tahmin edilen iki çınar ağacı ile tarihe resmen tanıklık edeceksiniz. Külliye’nin içerisinde bulunan camii ise mimari açıdan dönemin en önemli örneklerinden biridir. “Yapmadan dönme!” listesi uzar da uzar bu şehrin dolu dolu içeriği ile ancak Amasya’nın bütün güzelliğini doyasıya görebileceğiniz Çakallar Mevkii’ne de uğramadan kesinlikle dönmeyin.

Tadından Yenmeyen Bir Tatil Geçirin!

Orta Karadeniz’de Yeşilırmak vadisi üzerine kurulu Amasya, Osmanlı döneminde nice şehzadelerin eğitim gördüğü, birçok şair ve bilim adamının yetiştiği bir bölgedir. Bu ilimizin tarihi köklü bir düzeyde olduğu gibi, ekolojik yapısı itibari ile zengin bir bitki örtüsüne, dolayısıyla da zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Yöresel yemeklere ağırlık veren Amasya’nın bu tatlarını tatmadan eve dönmek tabiî ki olmaz. Amasya’nın nesi meşhur, burada ne yiyelim diye düşünürken karşınıza çıkan seçeneklerde kendinizi kaybedeceğinizden eminiz. Bu sorularınıza verilecek cevaplardan biri şüphesiz Amasya çöreği olacaktır. Sabahın ilk ışıklarında, çayınızı yudumlarken fırından yeni çıkmış çöreği, ırmağın kenarında nefis bir atmosferle yemek damağınızda güzel bir tat bırakacaktır. Yine yöresel bir lezzet ve patlıcan, biber, domatesin közlemesinden oluşan patlıcan çullaması da kuşkusuz denemeniz gereken bir lezzet. Yörenin en özel lezzetleri arasında yer alan şıngır kebabı, size unutamayacağınız ziyafeti sunacaktır. Amasya mutfağına özgün yemekler saymakla bitmez; toyga çorbası, buğday yarması, ekmekaşı, hele çorbası, cilbir, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer diye uzar da gider. Hem tarihi, hem doğal güzellikleri, hem de yöresel tatları ile ün salmış Amasya ilimiz, günümüzde birçok turist ağırlamaktadır. Siz de aklınızdan çıkmayacak, anlattıkça anlatacağınız bir tatil için yönünüzü Amasya’ya çevirin.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Amasya otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar  sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Amasya otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Amasya hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

AMASYA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Amasya Otogarı İle, Tarihin Kapılarını Zorlayın!

Amasya sahip olduğu tarihi ve kültürel miraslarının yanında, farklı mimarisi ve Karadeniz’in eşsiz doğası ile birleşen yapısı ile yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Daha kapsamlı hizmet vermek adına taşınması düşünülen Amasya Otogarı, yerel ve ulusal firmaların geçiş noktası üzerinde de olması sebebiyle yenilenmeye gidecektir. Amasya Otogarı’nda otobüs biletinizi satın alabilir, servis imkanından da faydalanabilirsiniz. Yeşilırmak’ın sardığı Amasya Otogarı sizleri şehre girdiğinizde ilk selamlayan olacaktır.

 

Amasya Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0358 218 88 12

Adres:

  • Kirazlıdere, 05200 Amasya Merkez/Amasya

POPÜLER AMASYA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
680 Km
8 Saat
336 Km
4 Saat
692 Km
8 Saat
587 Km
7 Saat
929 Km
11 Saat
940 Km
11 Saat
563 Km
7 Saat
918 Km
11 Saat

AMASYA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

AMASYA HAVA DURUMU

Pazartesi
12℃
/
12℃
Salı
6℃
/
6℃
Çarşamba
6℃
/
6℃

AMASYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Amasya otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Amasya seferi düzenleyen otobüs firmaları; Tokat Yıldızı, Metro Turizm, Topçam Turizm, Lüks Erova Turizm, Iğdırlı Turizm, Kamil Koç, Mis Amasya Tur, Bizim Iğdır Seyahat, Vanyolu Seyahat, Tokat Seyahat, Niksarkale Turizm, Kars Turgutreis Turizm, Vangölü Turizm, Lüks Bayburt Seyahat, Öz Elbistan Seyahat, Yeni As Bayburt firmalarıdır.

En ucuz Amasya otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Amasya varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 35 TL’dir.

AMASYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AMASYA - İSTANBUL
100 TL
10s 30d
AMASYA - SAMSUN
40 TL
2s 15d
AMASYA - ANKARA
75 TL
3s 30d
AMASYA - ÇORUM
35 TL
1s 40d
AMASYA - İZMİT
120 TL
7s 0d
AMASYA - SAKARYA
120 TL
6s 30d
AMASYA - SİVAS
160 TL
4s 0d
AMASYA - ERZURUM
110 TL
7s 30d

AMASYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - AMASYA
110 TL
10s 2d
ANKARA - AMASYA
69 TL
5s 0d
TOKAT - AMASYA
170 TL
2s 0d
SAKARYA - AMASYA
100 TL
6s 40d
SİVAS - AMASYA
50 TL
3s 30d
SAMSUN - AMASYA
100 TL
2s 15d
ÇORUM - AMASYA
35 TL
1s 40d
İZMİT - AMASYA
100 TL
7s 15d

AMASYA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Merzifon
Güngör Dinlenme Tesisleri
358 536 20 05
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder