EN UCUZ ANAMUR ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ANAMUR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Anamur otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Anamur otobüs bileti 100 TL olup bu sefer Osmaniye - Anamur arasında düzenlenmektedir. Anamur varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Güney Akdeniz Seyahat, Özkaymak, Mersin Nur Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Star Batman, Yeşil Erciş Seyahat, Has Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Yeni Mardin Dilmenler, Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat, Ede Turizm, Best Van, Vangölü Turizm, Ben Turizm firmalarıdır.

ANAMUR HAKKINDA

Anamur Otobüs Bileti Alın Tropik Dünya İle Tanışın!

Mersin’in ilçesi Anamur için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Geçmişi antik çağlara kadar uzanan Anamur tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlk önceleri Kizuvatlalılar, Hititler ve Persler’in egemenliğinde olan Anamur, MÖ 333 yılında Büyük İskender’in doğu seferleri sırasın Makedonya Krallığı’na bağlanmış ve o dönemde ismi “Anemurium” olarak anılmıştır. “Anemurium” antik kaynaklarda “Rüzgarlı Burun” anlamına gelmektedir. Daha sonraları Roma, Bizans, Araplar ve Kilikya Ermeni Krallığı’nın da hakimiyetini yaşayan Anamur, 1471’de Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. Tarih boyunca Anamur toprakları her zaman bereketi ile anılmıştır. Lokman Hekim “Bu topraklara kan damlasa can biter” sözü ile bunu anlatırken, Evliya Çelebi de Seyahatnamesi’nde “Anamur’da bastonunu toprağa vursan yeşerir” demiştir. İşte tarihi Anamur Akdeniz topraklarının en güzel nimetlerindendir.

İklimin En Güzel Hali Anamur’da!

Mersin’in Anamur burnuna Anamur otobüs biletiniz ile vardığınızda bambaşka bir doğa ve iklimle tanışacaksınız. Öyle ki, Anamur kumsalları nesli tükenmekte olan Caretta Caretta yani Deniz Kaplumbağaları’nın yumurtlama alanlarındandır. Ayrıca denizinin bazı kesimlerinde Akdeniz fokları ile de tanışabilirsiniz. Türkiye’de sadece Anamur’da muz yetiştirildiğini öğrendiğinizde şaşırmayın, zaten Anamur’daki her gününüzde sokaklarında, bahçelerindeki yeşil muz ağaçları ve palmiyelerle dolu bir manzara sunacak sizlere. Tropik meyve cennetinde olduğunuzu adını bile duymadığınız meyveler ile tanıştığınızda daha net anlayacaksınız. Anamur’da ana vatanı Guetamala olan Avakado, bir Batı Hindistan meyvesi olan Çiku, Amerika’nın tropikal meyvelerinden Keşu Cevizi (Maun), yine Güney Amerika’ya ait olan Sursop, Jak Meyvesi ve Ekmek Ağacı gibi adını bile ilk defa duyduğunuz çeşitli renk ve desenlerde meyveler ile tanışacak, tropikal bir dünyaya adım atacaksınız.

Türkiye’nin Tropik Atmosferi: Anamur!

Türkiye’nin el değmemiş nadir kıyı şeritlerinden biri olan Anamur kumsallarında yüzdüğünüzde farkı anında fark edeceksiniz. Tabii ve kültürel olarak çok zengin olan bu topraklarda tatiliniz için çok farklı alternatifler de mevcut. Köşekbükü Astım Mağarası’nı, Titiapolis Antik Kenti, Mamure Kalesi, Alaköprü, Anamuryum Antik Kenti, Pullu Orman İçi Kamp Alanı, Azıtepe, Atatepe, Akcami, İskele, Dibek Alabalık Çiftlikleri ve bunlara eşlik eden Toros Dağları’nı yakından görecek olmanın keyfinin yanında Anamur’un yaylalarının güzelliğini de yaşayabileceksiniz. Akdeniz’in en büyük yaylalarından biri olan Abanoz görebileceğiniz ender güzellikteki yaylalardan olacaktır. Anamur otobüs biletiniz ile sadece bunları değil, dünyanın en uzun (ve hala sonuna ulaşılamamış) Çukurpınar düdeni de Anamur’da sizlere bambaşka bir atmosfer yaşatacaktır. Akdeniz’in en sağlıklı mutfaklarından biri olan Anamur mutfağında Batırık lezzetinin hafifliği ile doyacak, Yörük mutfağının bir yansıması ile tanışacaksınız. Sahilde balığın her türlü halini yiyebileceksiniz. Bol köpüklü doğal Yörük ayranı eşliğinde sıkma, gözleme, tereyağlı böreklerin en lezzetlilerini tadabileceksiniz. Keşkek, dövme, böğrülce, gölevez, kısır, pişi, yahni, samsıra, semizotu, semizotu salatası, maş çorbası ile hem sağlıklı yaza uygun beslenecek, hem de damağınızı bambaşka lezzetler ile tanıştıracaksınız.

Dilerseniz Anamur otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Anamur hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER ANAMUR OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

ANAMUR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Anamur otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Anamur seferi düzenleyen otobüs firmaları; Güney Akdeniz Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Özkaymak, Mersin Nur Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Star Batman, Yeşil Erciş Seyahat, Has Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Yeni Mardin Dilmenler, Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat, Ede Turizm, Best Van, Vangölü Turizm firmalarıdır.

En ucuz Anamur otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Anamur varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 100 TL’dir.

ANAMUR KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ANAMUR - ADANA
100 TL
1s 0d
ANAMUR - MERSİN
100 TL
4s 30d
ANAMUR - ANTALYA
55 TL
4s 0d
ANAMUR - OSMANİYE
100 TL
7s 30d
ANAMUR - HATAY
120 TL
7s 30d
ANAMUR - GAZİANTEP
100 TL
8s 0d
ANAMUR - ŞANLIURFA
120 TL
15s 30d
ANAMUR - KARAMAN
115 TL
4s 30d

ANAMUR VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ADANA - ANAMUR
100 TL
5s 45d
MERSİN - ANAMUR
100 TL
5s 30d
ANTALYA - ANAMUR
100 TL
8s 0d
OSMANİYE - ANAMUR
100 TL
2s 0d
GAZİANTEP - ANAMUR
100 TL
7s 30d
ŞANLIURFA - ANAMUR
145 TL
6s 30d
KARAMAN - ANAMUR
115 TL
3s 30d
HATAY - ANAMUR
120 TL
8s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder