EN UYGUN ARDAHAN ANKARA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

  • Nur Ardahan Posof Ardahan Ankara otobüs bileti
    ARDAHAN - ANKARA
    24.08.2019 - 12:00
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ARDAHAN - ANKARA OTOBÜS BİLETİ

Ardahan Ankara otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Ardahan Ankara otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ardahan Ankara Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ardahan Ankara otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ardahan Ankara otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Ankara Ardahan Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Ardahan Ankara arası mesafe: 1089 Km

Ardahan Ankara arası sefer süresi: Ortalama 13 Saat

Ardahan Ankara arası en ucuz otobüs bileti: 150 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

ARDAHAN ANKARA GÜZERGAHI

Ardahan - Ankara Arası Güzergah Bilgileri

Ardahan - Ankara otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ardahan - Ankara Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ardahan - Ankara otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ardahan - Ankara otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Ardahan - Ankara arası mesafe yaklaşık 1117 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 13 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüs firmaları Özlem Ardahan Turizm, Doğu Kars Turizm ve Esadaş Turizm’dir. Ardahan - Ankara otobüs bileti fiyatları 90 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Ardahan - Ankara otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Ardahan - Ankara Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Ardahan Ankara arasında karayolunu kullandığınızda Erzurum, Erzincan, Sivas ve son olarak Yozgat gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. Memurlar şehri ve başkent Ankara’ya gitmek için, Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı olarak nitelendirilen Ardahan’dan yola çıkmadan önce önemli tarihi, doğal ve turistik değerlere sahip Ardahan’da antik çağlardan günümüze kadar Ardahan'da hüküm sürmüş Urartu, Med, Pers, Roma, Sasani, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Safavi ve Osmanlı uygarlıklarına ait birçok tarihi eser ve kalıntıyı ziyaret edebilirsiniz. Tüm bu tarihi dokuya sahip mekanlarının yanında yıl içerisinde en çok yerli ve yabancı turisti çeken doğal güzelliklerden olan Çıldır Gölü kenarında keyif yapmayı da unutmayın deriz.

Ardahan’dan çıkınca ilk durağınız Dadaşlar diyarı olarak ünlenen Erzurum olacak. Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz. Erzurum’da kısa bir mola verdikten sonra ise durağınız Erzincan olacak. Anadolu'nun en eski kültür merkezleri arasında bulunan ve son yıllarda spor alanında da oldukça hareketlenen Erzincan’da, Ergan Dağı Projesi ile başta kayak sporu, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, buzul tırmanışı gibi birçok spor faaliyetleri bir arada yapılabilmesi planlanıyor. Erzincan’dan sonra ise tarihiyle ünlü, Cumhuriyet'in kuruluşu için ilk buluşulan, Anadolu insanının bir araya geldiği, milli mücadelenin en önemli kongrelerinden birini gerçekleştirmiş bir şehir olan Sivas’ta kendinizi bulacaksınız. Ve Ankara’ya ulaşmadan önce son mola yeriniz doğanın gülümsediği yer Yozgat olacak. Muhafazakar yapısını kaybetmeden birçok değerini korumayı başaran, el işlemeciliği, kalaycılık, bıçakçılık, gümüş ve bakır işlemeciliği, nalbantçılık gibi sanatlarıyla ünlü Yozgat’ta gezebileceğiniz birçok milli park, yaylalar, kaplıcalar ve öğrenebileceğiniz yerel el sanatları atölyeleri bulunur.

Ankara’ya geldiğinizde yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün naşının bulunduğu Anıtkabir ve Atatürk müzesini ziyaret edebilir, Ankara Kalesi'ni, Anadolu'nun tarihine ait Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni, Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni, Ankara Etnografya Müzesi'ni, Ankara Resim Heykel Müzesi'ni, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezebilir, saymakla bitmeyen diğer eşsiz müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Atakule'ye çıkarak 1.5 saatlik bir tur ile şehir manzarasını seyrederken de afiyetle yemek yiyebilirsiniz.

Hemen bir Ardahan - Ankara otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Ankara - Ardahan otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar