EN UYGUN ARDAHAN İSTANBUL ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

  • Sıla Ardahan Kalesi Ardahan İstanbul otobüs bileti
    ARDAHAN - İSTANBUL
    22.08.2019 - 10:00
  • Sıla Ardahan Kalesi Ardahan İstanbul otobüs bileti
    ARDAHAN - İSTANBUL
    22.08.2019 - 10:00
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ARDAHAN - İSTANBUL OTOBÜS BİLETİ

Ardahan İstanbul otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Ardahan İstanbul otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ardahan İstanbul Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ardahan İstanbul otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ardahan İstanbul otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Ardahan Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Ardahan İstanbul arası mesafe: ~

Ardahan İstanbul arası sefer süresi: Ortalama ~

Ardahan İstanbul arası en ucuz otobüs bileti: 200 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

ARDAHAN İSTANBUL GÜZERGAHI

Ardahan - İstanbul Arası Güzergah Bilgileri

Ardahan - İstanbul otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Ardahan - İstanbul Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Ardahan - İstanbul otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Ardahan - İstanbul otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Ardahan - İstanbul arası mesafe yaklaşık 1416 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 17 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüs firmaları Özlem Ardahan Turizm, Doğu Kars Turizm ve Esadaş Turizm’dir. Ardahan - İstanbul otobüs bileti fiyatları 80 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Ardahan - İstanbul otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Ardahan - İstanbul Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

İstanbul Ardahan arasında karayolunu kullandığınızda Erzurum, Erzincan, Sivas, Yozgat, Ankara, Bolu, Adapazarı ve son olarak Gebze gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. Bir koluyla Asya'ya, diğeriyle Avrupa'ya uzanan İstanbul’a gitmek için Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı olarak nitelendirilen Ardahan’dan yola çıkmadan önce çok önemli tarihi, doğal ve turistik değerlere sahip bu şehirde antik çağlardan günümüze kadar Ardahan'da hüküm sürmüş Urartu, Med, Pers, Roma, Sasani, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Safavi ve Osmanlı uygarlıklarının kalıntılarını gezebilir, yıl içerisinde en çok yerli ve yabancı turisti çeken doğal güzelliklerden olan Çıldır Gölü ile de ünlü Ardahan’da dolu dolu bir gezi programı yapabilirsiniz.

Ardahan’dan yola çıktıktan sonra ilk durağınız Dadaşlar diyarı olarak ünlenen Erzurum olacak. Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz. Erzurum’da kısa bir mola verdikten sonra ise durağınız Erzincan olacak. Anadolu'nun en eski kültür merkezleri arasında bulunan ve son yıllarda spor alanında da oldukça hareketlenen Erzincan’da, Ergan Dağı Projesi ile başta kayak sporu, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, buzul tırmanışı gibi birçok spor faaliyetleri bir arada yapılabilmesi planlanıyor. Erzurum’dan sonra ise tarihiyle ünlü, Cumhuriyet'in kuruluşu için ilk buluşulan, Anadolu insanının bir araya geldiği, milli mücadelenin en önemli kongrelerinden birini gerçekleştirmiş bir şehir olan Sivas’ta kendinizi bulacaksınız. Bir sonraki noktanız doğanın gülümsediği yer Yozgat olacak. Muhafazakar yapısını kaybetmeden birçok değerini korumayı başaran, el işlemeciliği, kalaycılık, bıçakçılık, gümüş ve bakır işlemeciliği, nalbantlık gibi sanatlarıyla ünlü Yozgat’ta gezebileceğiniz birçok milli park, yaylalar, kaplıcalar ve öğrenebileceğiniz yerel el sanatları atölyeleri bulunur.

Sonraki durağınızda memurlar şehri ve başkent Ankara’ya ulaşacaksınız Ankara’da yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün na’şının bulunduğu Anıtkabir ve Atatürk müzesini ziyaret edebilir, Ankara Kalesi'ni, Anadolu'nun tarihine ait Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni, Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni, Ankara Etnografya Müzesi'ni, Ankara Resim Heykel Müzesi'ni, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezebilir, saymakla bitmeyen diğer eşsiz müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Atakule'ye çıkarak 1.5 saatlik bir tur ile şehir manzarasını seyrederken de afiyetle yemek yiyebilirsiniz. Burayı da geçtikten sonra her mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı, doğanın nimetlerini bolca sunduğu, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken cennet köşelerinden biri olan Bolu’ya varacaksınız. Dilerseniz burada mola verebilir ve Abant Gölü kıyısında yemek yiyebilirsiniz.

Son olarak Gebze ve Adapazarı üzerinden giderken İstanbul trafiği de size eşlik edecektir ancak sabah saatlerini tercih ederseniz daha sakin bir yolda gitme şansınız olabilir.

Hemen bir Ardahan - İstanbul otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz İstanbul - Ardahan otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar