1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Azdavay Otobüs Bileti

EN UCUZ AZDAVAY ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

AZDAVAY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Azdavay otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Azdavay otobüs bileti 40 TL olup bu sefer Karabük - Azdavay arasında düzenlenmektedir. Azdavay varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Safran Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Azdavay seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

AZDAVAY HAKKINDA

Otantik Bir Tatil İçin Azdavay Otobüs Biletinizi Hemen Alın!

Doğal güzellik kaynağı Azdavay için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Kastamonu’nun küçük, şirin bir ilçesi olan Azdavay, dört yanı ormanlarla sarılı bir vadi boyunda yer almaktadır. Yeşillikler içindeki Azdavay hakkında bulunan en eski belge 1305 yılına aittir. Azdavay kelimesinin kökeni ile ilgili net bir bilgi olmasa da bu belge sayesinde anlaşılıyor ki Azdavay 1305 yılından beri aynı isimle anılıyor. Yapılan arkeolojik araştırmalara göre bölge belli zaman aralıklarında Paflagonyalılar, Etiler, Lidyalılar, Helenler, Romalılar ve Bizansların istilasına uğramıştır. Fatih Sultan Mehmet’in 1460 yılında Kastamonu’yu ele geçirmesiyle ise Azdavay Osmanlı topraklarına katılmıştır. Azdavay, Daday kazasına bağlı bir nahiye iken 1946 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır.

 

Azdavay’da Sıcak Bir Tatil Geçirin!

 

Çay ve derelerin bezendiği dağların arasındaki Azdavay tam bir doğal güzellik kaynağıdır. Mesire yerleri olarak, Akcasu, Suğla Yaylası, Mercimeklik Kayası, Kız Kayası, Tabaklı Kayası gibi yerler size doğal güzellikleri ile huzur verecek, buralardaki vaktiniz su gibi geçecektir. Azdavay denilince akla ilk gelen yer, ilçenin simgesi haline gelmiş olan Âşıklar Köprüsüdür. Devrekani çayı üzerinde bulunan bu köprü bölgeye gelen turistler için ilgi odağı olmuştur. Ormanda patika yoldan 1 km boyunca nefis bir atmosferle ulaşacağınız Medil mağarası da görmeniz gereken yerlerden biri. Moloz taşlardan yapılan bu mağara milattan önceki dönemlerde bir sığınak ve ibadethane olarak kullanılıyormuş. Görmek isteyeceğiniz bir başka tarihi yapı da, tabanının horasan taşı ile yapıldığı, çok sivri kaya şeklinde olan Aşar Kalesidir. Azdavay’ın bir doğa harikası olan Çatak Kanyonu’nu görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Yüksekliği 1000 metreyi bulan kanyon, ihtişamı ile nefesinizi kesecektir. Azdavay’ın Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunmasıyla birlikte gelen eşsiz doğa güzelliklerinde yapacağınız yürüyüşler, tarihi ve doğal mekânlarında geçireceğiniz vakitler tatilinizi özel kılacak nedenler olacaktır.

 

Azdavay’da Sofra Şenliği!

Bitki örtüsünün çeşitliliği, tabiata dayalı hayvan varlığından ötürü Kastamonu oldukça zengin bir mutfağa sahiptir.  Azdavay da bu zengin mutfak kültüründen nasibini almıştır. Yiyeceklerinde kullanılan yabani otlar, sebzeler, bitkiler, mantarlar ve et çeşitleri, Türkiye’nin en kaliteli ve lezzetli sarımsağının yetiştiği bu memlekette yemekleri daha da lezzetlendiren unsurlardır.  Bu hususta Azdavay özellikle çorba çeşitleri ile ön plana çıkıyor. Azdavay yöresinde Kara çorba olarak bilinen ve un, kızılcık ve tereyağı ile yapılan çorba, nişasta, su ve tereyağı ile yapılan nişasta bulamacı, patates çorbası, süt tarhana,  tatar çorbası yörede sevilen çorba çeşitlerinden yalnızca bir kaçıdır. Azdavay kendine özgü yemekleri ile de gelenlerin damağında hoş tatlar bırakıyor. Ayva yemeği, ispit kavurması,  bandırma, soğan-pırasa dolması ve nicesi, ayrıca et ve hamur yemekleri ile birlikte sofralara lezzet zenginliği getirirken, yörede vakit geçiren misafirlerin damaklarında unutamayacakları tatlar bırakıyor.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Azdavay otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Azdavay otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Azdavay hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

AZDAVAY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Azdavay otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Azdavay seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Safran Turizm firmalarıdır.

En ucuz Azdavay otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Azdavay varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 40 TL’dir.

AZDAVAY KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AZDAVAY - SAKARYA
100 TL
5s 15d
AZDAVAY - İZMİT
100 TL
6s 0d
AZDAVAY - DÜZCE
125 TL
6s 0d
AZDAVAY - KARABÜK
40 TL
2s 45d
AZDAVAY - İSTANBUL
100 TL
9s 45d
AZDAVAY - BOLU
100 TL
5s 30d

AZDAVAY VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAKARYA - AZDAVAY
100 TL
5s 15d
İZMİT - AZDAVAY
120 TL
4s 45d
İSTANBUL - AZDAVAY
130 TL
7s 0d
KARABÜK - AZDAVAY
40 TL
1s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder