1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Azdavay Otobüs Bileti
TELEFON KODU
366
NUFÜS
7.328
YÜZ ÖLÇÜMÜ
759 m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

AZDAVAY OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Azdavay otobüs biletini hemen satın al!


Azdavay seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Azdavay otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Azdavay’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Azdavay Otogarı, 3 günlük Azdavay Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

AZDAVAY HAKKINDA

Otantik Bir Tatil İçin Azdavay Otobüs Biletinizi Hemen Alın!

Doğal güzellik kaynağı Azdavay için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Kastamonu’nun küçük, şirin bir ilçesi olan Azdavay, dört yanı ormanlarla sarılı bir vadi boyunda yer almaktadır. Yeşillikler içindeki Azdavay hakkında bulunan en eski belge 1305 yılına aittir. Azdavay kelimesinin kökeni ile ilgili net bir bilgi olmasa da bu belge sayesinde anlaşılıyor ki Azdavay 1305 yılından beri aynı isimle anılıyor. Yapılan arkeolojik araştırmalara göre bölge belli zaman aralıklarında Paflagonyalılar, Etiler, Lidyalılar, Helenler, Romalılar ve Bizansların istilasına uğramıştır. Fatih Sultan Mehmet’in 1460 yılında Kastamonu’yu ele geçirmesiyle ise Azdavay Osmanlı topraklarına katılmıştır. Azdavay, Daday kazasına bağlı bir nahiye iken 1946 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır.

 

Azdavay’da Sıcak Bir Tatil Geçirin!

 

Çay ve derelerin bezendiği dağların arasındaki Azdavay tam bir doğal güzellik kaynağıdır. Mesire yerleri olarak, Akcasu, Suğla Yaylası, Mercimeklik Kayası, Kız Kayası, Tabaklı Kayası gibi yerler size doğal güzellikleri ile huzur verecek, buralardaki vaktiniz su gibi geçecektir. Azdavay denilince akla ilk gelen yer, ilçenin simgesi haline gelmiş olan Âşıklar Köprüsüdür. Devrekani çayı üzerinde bulunan bu köprü bölgeye gelen turistler için ilgi odağı olmuştur. Ormanda patika yoldan 1 km boyunca nefis bir atmosferle ulaşacağınız Medil mağarası da görmeniz gereken yerlerden biri. Moloz taşlardan yapılan bu mağara milattan önceki dönemlerde bir sığınak ve ibadethane olarak kullanılıyormuş. Görmek isteyeceğiniz bir başka tarihi yapı da, tabanının horasan taşı ile yapıldığı, çok sivri kaya şeklinde olan Aşar Kalesidir. Azdavay’ın bir doğa harikası olan Çatak Kanyonu’nu görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Yüksekliği 1000 metreyi bulan kanyon, ihtişamı ile nefesinizi kesecektir. Azdavay’ın Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunmasıyla birlikte gelen eşsiz doğa güzelliklerinde yapacağınız yürüyüşler, tarihi ve doğal mekânlarında geçireceğiniz vakitler tatilinizi özel kılacak nedenler olacaktır.

 

Azdavay’da Sofra Şenliği!

Bitki örtüsünün çeşitliliği, tabiata dayalı hayvan varlığından ötürü Kastamonu oldukça zengin bir mutfağa sahiptir.  Azdavay da bu zengin mutfak kültüründen nasibini almıştır. Yiyeceklerinde kullanılan yabani otlar, sebzeler, bitkiler, mantarlar ve et çeşitleri, Türkiye’nin en kaliteli ve lezzetli sarımsağının yetiştiği bu memlekette yemekleri daha da lezzetlendiren unsurlardır.  Bu hususta Azdavay özellikle çorba çeşitleri ile ön plana çıkıyor. Azdavay yöresinde Kara çorba olarak bilinen ve un, kızılcık ve tereyağı ile yapılan çorba, nişasta, su ve tereyağı ile yapılan nişasta bulamacı, patates çorbası, süt tarhana,  tatar çorbası yörede sevilen çorba çeşitlerinden yalnızca bir kaçıdır. Azdavay kendine özgü yemekleri ile de gelenlerin damağında hoş tatlar bırakıyor. Ayva yemeği, ispit kavurması,  bandırma, soğan-pırasa dolması ve nicesi, ayrıca et ve hamur yemekleri ile birlikte sofralara lezzet zenginliği getirirken, yörede vakit geçiren misafirlerin damaklarında unutamayacakları tatlar bırakıyor.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Azdavay otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Azdavay otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Azdavay hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

AZDAVAY KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

AZDAVAY - DÜZCE
80 TL
6s 0d
AZDAVAY - SAKARYA
130 TL
5s 15d
AZDAVAY - İZMİT
140 TL
6s 0d
AZDAVAY - KARABÜK
40 TL
2s 30d
AZDAVAY - BOLU
80 TL
5s 15d
AZDAVAY - İSTANBUL
150 TL
7s 30d

AZDAVAY VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAKARYA - AZDAVAY
130 TL
4s 15d
İZMİT - AZDAVAY
140 TL
5s 15d
İSTANBUL - AZDAVAY
150 TL
7s 50d
KARABÜK - AZDAVAY
40 TL
1s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder