TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
69
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

BAYBURT OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Bayburt otobüs biletini hemen satın al!


Bayburt seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Bayburt otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bayburt’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Bayburt Otogarı, 3 günlük Bayburt Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

BAYBURT HAKKINDA

Bayburt Otobüs Bileti Alın Karadeniz’in Bambaşka Yönleri İle Tanışın!

Karadeniz’in farklı yönlerinden Bayburt için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Bayburt Oğuzlar’dan itibaren Selçuklu ve Osmanlı Devletleri’ne de ev sahipliği yapmış topraklarının zenginliğiyle tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Xenophan, Anabasis adlı eserinde Bayburt hakkında büyük, kalabalık ve zengin bir şehir tanımlamasında bulunmuştur. O zamanki adı Gymnias olan Bayburt bir İskit şehridir. Marko Polo ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnameler’inde de adı geçen bu ilimiz taşıdığı tarihi ve kültürel mirası ile bizlere kendisini tüm güzelliğini yaşamamız bizlere sunmakta. Bayburt Ovası, akarsuların ve dağların arasına konumlanmış bu şehir küçük fakat doğa ile bütünleşmiş yapısı ile sizlere Karadeniz’in çok farklı yönlerini açıyor. Karadeniz ve karasal iklimin beraber yaşandığı Bayburt’ta tarihimizin en derin izlerini en yakından gireceksiniz!

 

Tarihi Dede Korkut Hikayelerini Hala Yaşatan Şehir İle Tanışın!

Bayburt otobüs bileti alarak başlayacağınız bu yolculukta; Dede Korkut Hikayeleri ile kaynağında tanışacaksınız. Dede Korkut Hikayeleri atalarımızın göçebe hayattan yerleşik hayata geçişini, İslamiyet’i kabul ediş sürecini ve göçebe hayattan yerleşik hayata geçiş süreçlerini temsil ettiği için, “Geçiş Hikayeleri” olarak bilinir ve bize Türk Kültürü’nün en eski özelliklerini gösterirler. Bayburt taşıdığı tarihi birikimler ile bizlere çok özel mekanlar sunmaktadır. Bayburt Kalesi halk arasında bilinen adıyla Çinimaçin Kalesi’ni ziyaret ettiğinizde Roma, Bizans, Ermeni, Kommenos ve Arap kültürüne ev sahipliği yapmış bu bölgede yaşayan tarihi kalenin duvarının her noktasında görebileceksiniz. Eğer Temmuz ayında Bayburt’ta olursanız uluslararası düzeyde gerçekleştirilen Korkut Kültür ve Sanat Şöleni’ne katılabilirsiniz. Dede Korkut Türbesini ziyaretinizde Türk Tarihi kültürü hakkında yakından bilgi edinebilir, Aydıntepe Yeraltı Şehri’nde Antik Çağ insanlarının yaşayış şekillerine günümüzde tanıklık edebilir, Sarıkayalar Şelaleleri’nin huzurunda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Bayburt otobüs bileti ile kendinize Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin mutfağı ile harmanlanmış mükemmel bir ziyafet de çekebilirsiniz. Yalancı dolmanın sahici lezzetini, Ekşi Lahana’nın doyuran güzelliğini, Galacoş, Kesme Çorba veya  Lor Dolması ile tamamlayabileceksiniz. Tel Helva’nın başka hiçbir yerde tadamayacağınız lezzetini de Bayburt’ta bulacaksınız. Bu eşsiz lezzetleri kaçırmayın, hemen Bayburt otobüs biletiniz ile yola çıkın!

 

Çoruh Nehri’nin Güzelliği İle Büyüleyen Şehir Bayburt’a Gelin!

Alacağınız bir Bayburt otobüs bileti ile maneviyatıyla ve hala tarihin izlerini taşıyan mekanlarıyla, eşsiz damak tadıyla, sahip çıkılmış Türk ve Osmanlı kültürüyle, Çoruh Nehri’nin en güzel yönlerinden olan bu şehre Bayburt otobüs biletinizi hemen alın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Bayburt otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Bayburt otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bayburt hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BAYBURT OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Bayburt Otogarı İle, Doğu Karadeniz Kapılarına Ulaşın!

Bayburt Doğa Karadeniz Bölgesi’nin en küçük şehri olup, dağların uzanışı ve yeraltı yapısından dolayı Karadeniz’in diğer şehirlerine göre büyük farklılıklar göstermektedir.  13.000 m2lik bir alanda bulunan Bayburt Otogarı tam donanımlı haliyle 2008 yılında hizmetlerine başlamıştır. Bayburt Otogarı, Turgut Özal Bulvarı üzerinde, Zahit Mahallesi’nde bulunuyor olup şehrin merkezinde olduğu için ulaşımı kolaydır. Geniş ulaşım hizmetleri ile Bayburt Otogarı pek çok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.


Bayburt Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0458 211 29 38

Adres:

  • Akşemsettin, 69000 Merkez/Bayburt

POPÜLER BAYBURT OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
Erzurum
126 Km
1 Saat
Edirne
1418 Km
17 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

BAYBURT HAVA DURUMU

Cuma
4℃
/
4℃
Cumartesi
9℃
/
9℃
Pazar
10℃
/
10℃

BAYBURT KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BAYBURT - TRABZON
35 TL
3s 30d
BAYBURT - ERZURUM
29 TL
2s 30d
BAYBURT - SAMSUN
80 TL
8s 0d
BAYBURT - GİRESUN
50 TL
5s 18d
BAYBURT - ORDU
59 TL
6s 33d
BAYBURT - RİZE
59 TL
2s 50d
BAYBURT - DİYARBAKIR
100 TL
10s 30d
BAYBURT - BİNGÖL
100 TL
6s 0d

BAYBURT VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ERZURUM - BAYBURT
30 TL
2s 0d
TRABZON - BAYBURT
38 TL
3s 0d
SAMSUN - BAYBURT
80 TL
9s 0d
GİRESUN - BAYBURT
50 TL
5s 45d
ORDU - BAYBURT
59 TL
6s 45d
GÜMÜŞHANE - BAYBURT
15 TL
1s 15d
İSTANBUL - BAYBURT
140 TL
19s 10d
RİZE - BAYBURT
59 TL
2s 50d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder