1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Bergama Otobüs Bileti

EN UCUZ BERGAMA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

BERGAMA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Bergama otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Bergama otobüs bileti 40 TL olup bu sefer İzmir - Bergama arasında düzenlenmektedir. Bergama varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Isparta Petrol Turizm Yeni, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Asya Tur, Güney Akdeniz Seyahat, Kamil Koç, Anadolu Ulaşım, Akhisar Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Bergama seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

BERGAMA HAKKINDA

Bergama Otobüs Biletinizi Alın Geçmişe Kapılarınızı Açın!

Kültür denizinde yüzen kent, Bergama için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

İzmir ilimiz de, Bakırçay Havzası’nda yer alan ilçemiz Bergama, Antik Çağ’da Pergamon adı ile anılan bir şehirdi. Arkeolojik çalışmalara göre şehrin M.Ö. 2000 yıllarında kurulmuş olduğu düşünülüyor. Tarih boyunca birçok kültüre ev sahipliği yapan Bergama, M.Ö. 283 yılında kendi krallığını kurmuş, Trakya'dan Kızılırmak'a kadar uzanan bir alana 150 yıl hükmetmiştir. Bergama, Hellenistik dönemin en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olmuştur. Hellenistik Krallığın kurucusu olan Attaloslar, Bergama'yı bir sanat ve düşünce merkezi haline getirmişlerdir. Arkeolojik araştırmalara göre, Bergama kelimesi incelendiğinde, Pergamon'un asıl kökünün "Perg" veya "Berg" olduğu görülüyor. Kelime sonuna -amo takısı getirilmiştir. Buna göre Berg, eski bir Anadolu kent sözü kökenlidir. Şehrin Prens Pergamos adına kurulduğu sanılmaktadır. Bergama'nın Osmanlı Devletine katılması 1337 yılında Orhan Gazi zamanında gerçekleşmiştir. 

Bergama’nın Antik Dokunuşu Sizi de Çok Etkileyecek!

Uygarlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bergama’da bilim ve kültür adına birçok olaya tanık olmuştur. Bu kentimiz aynı zamanda tarihte birçok ilke şahit olmuştur. İlk parşömen, ilk Asya kütüphanesi, ilk büyük hastane, ilk telkinle tedavi (psikoterapi), ilk doğal tedavi, ilk farmakoloji, ilk kent hijyeni, ilk afyon modeli ilaç ve ilk tıp ve eczacılık simgesi olan yılana ilk olarak Bergama ev sahipliği yapmıştır. Bergama’da gezip görebileceğiniz, camisinden hamamına, antik kentlerden müzelere, kaplıcalardan tapınaklara kadar onlarca seçeneğiniz bulunuyor. Bergama’nın en büyük antik yapısı olan ve Mısır tanrıları tapınağı olarak ta bilinen Kızıl Avlu, görmeden dönmemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Tarihin izlerine tanık olmak istiyorsanız, Roma döneminin en yüksek tuğla yapısı olan Serapis tapınağına uğramalısınız. Meşhur “Buraya Ölüm Giremez” tabelasının kapısında asılı olan Asklepion, antik dönemin en büyük miraslarından biridir. Romalıların tıp tanrısı Asklepios adına yapılan tıp merkezlerine asklepion deniliyor. Bunların en önemlilerinden birinin Bergama'daki olduğuna inanılıyor. Bergama’da kesinlikle görmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer yer ise Bergama Tiyatrosu’dur. Dik bir yamaç üzerine kurulmuş olan bu tiyatro, Helenistik dönemin en güzel mimari eserlerindendir. Batı Anadolu'nun en dik tiyatrosu olan yapı 10.000 kişiliktir ve büyük bir ihtişama sahiptir. Bergama tarihi dokusu ve içinizi ısıtacak samimiyeti ile gezgincilerin mutlaka gitmesi gereken muhteşem bir antik kenttir.

Bergama’nın Lezzet Dünyasına Buyurun!

Tarihi dokusunu günümüze kadar koruyan,  görülmesi, gezilmesi, yaşanması gereken bir kent olan Bergama tüm bunların yanında dünya mutfak kültürüne de birçok lezzetler de kazandırmıştır. Yöreye özgü nice tatlar varken, ilk akla gelen lezzet tabi ki Bergama çığırtması oluyor. Bergama’da özellikle yaz sofralarının vazgeçilmezi olan çığırtma, bölgenin en tanınmış yemeğidir. Mevsim sebzelerinden yapıldığı ve orijinalinde odun ateşinde pişirildiği için mükemmel bir tada sahip. Bu kadar az malzemeyle böyle güzel lezzete ulaştığınıza hayret edeceksiniz. Köfte ülkemizin artık milli yiyeceği sayılıyor ve hemen hemen yer yöre de benzer tariflerle yapılıyor. Ancak, Bergama köftesi bir başka! Sarımsak kullanmadan ve ekmek içi yerine un kullanarak hazırlanan bu köfteler yine buraya özgü tatlar sunuyor. Yalnızca ramazan ayında üretilen Bergama helvası başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir başka tatlı. Ramazanda iftar öncesi uzun kuyruklara sebebiyet veren bu tatlıyı fırsatını bulduğunuz anda tatmalısınız. İnsanı kültür denizinde yüzdüren bu güzel kentin birçok farklı lezzetlerini mutlaka sizler de denemelisiniz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Bergama otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Bergama otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bergama hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BERGAMA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bergama otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Bergama seferi düzenleyen otobüs firmaları; Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Asya Tur, Güney Akdeniz Seyahat, Anadolu Ulaşım, Kamil Koç, Anadolu Ulaşım, Güney Akdeniz Seyahat, Akhisar Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Bergama otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Bergama varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 40 TL’dir.

BERGAMA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BERGAMA - BURSA
100 TL
5s 30d
BERGAMA - İSTANBUL
170 TL
10s 30d
BERGAMA - BALIKESİR
100 TL
4s 15d
BERGAMA - ÇANAKKALE
100 TL
3s 15d
BERGAMA - DENİZLİ
110 TL
5s 0d
BERGAMA - İZMİT
135 TL
8s 55d
BERGAMA - SAKARYA
135 TL
9s 35d
BERGAMA - ANTALYA
140 TL
9s 30d

BERGAMA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

BURSA - BERGAMA
100 TL
6s 5d
İSTANBUL - BERGAMA
160 TL
10s 15d
YALOVA - BERGAMA
110 TL
7s 10d
ÇANAKKALE - BERGAMA
105 TL
4s 30d
DENİZLİ - BERGAMA
110 TL
5s 15d
İZMİT - BERGAMA
135 TL
8s 40d
SAKARYA - BERGAMA
135 TL
9s 40d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder