EN UCUZ BİLECİK ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

BİLECİK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Bilecik otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Bilecik otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Eskişehir - Bilecik arasında düzenlenmektedir. Bilecik varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Buzlu Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Es Es İsmail Ayaz, Lüks Aksel Seyahat, İstanbul Kalesi, Anadolu Ulaşım, Düzce Güven Seyahat, Sakarya VIB, Antalya Toros Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Ayar Aydın Seyahat, Özkaymak, Özlem Diyarbakır, Kontur Turizm firmalarıdır.

BİLECİK HAKKINDA

Bilecik Otobüs Bileti Alın Tarih Kokan Bir Şehir İle Tanışın!

En özel şehirlerimizden olan Bilecik için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz. 

Bilecik’te yapılan arkeolojik kazılarda şehirdeki yerleşimin MÖ 3000’li yıllara dayandırılmış ve milattan önceki dönemlerde tunç yapımı için bu topraklarda kalay çıkarıldığı görülmüştür. Bilinen ilk isimlerinin Agrilion ve Belekoma olduğu bilinen Bilecik’te Antik Çağ’da sırası ile Mısırlılar, Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Britanya Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizanslılar, Emeviler ve Abbasiler hüküm sürmüştür. Tarihin dev isimlerine ev sahipliği yapmış olan bu şehir Osmanlı İmparatorluğu’nun tohumlarının atıldığı bir kent olarak da bilinmektedir. Bilecik, Milli Mücadele Dönemi’nde Yunanlılar’a karşı çetin savaşlar gerçekleştirmiş, Kurtuluş Savaşı’ndan derin yaralarla çıkmıştır.

 

Bilecik İle Yakından Tanışın!

Osmanlı İmparatorluğu’nun tohumlarının atıldığı Bilecik, İpek Yolu üzerindeki muhteşem konumu ile yolculuk ve gezi meraklıları tarafından yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Bilecik otobüs biletiniz ile keşfinizi başlatabilirsiniz. Bilecik seyahatinizden geriye, Bilecik'in leziz ayva ve nar lokumunu, bozasını, helvasını tatmış ve Osmanlı İmparatorlu’nun atalarının fethederek Türkleştirdiği Söğüt ve Domaniç’i görmüş olmanın hazzı kalacaktır. Topraklarının yarısına yakın bölümü ormanlık olan bu yeşil şehrimiz, Sakarya Nehri’ne bağlanan birçok deresi ve gölleriyle sizleri tarihte bir yolculuğa çıkarmaya hazır. Şehir merkezinde yüz yılı çoktan devirmiş saat kulesi, Çelebi Mehmet Cami’si ve Kaymakam Çeşmesi sizi karşılayacaktır. Dolayısıyla Bilecik otogarında otobüsten iner inmez, tarih içindeki seyahatinize zaman kaybetmeden başlamış olacaksınız.

 

Sakarya Irmağı’nın Güzelliklerini Bilecik’te Yaşayın!

Bilecik günleriniz hızlı ve tarih kokan bir şekilde geçerken Bilecik otobüs bileti alarak başlattığınız bu yolculukta klasik Türk evi mimarisine sahip müze binası, ahşap işçiliği ile büyüleyici olan Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi’nde Söğüt ve civarında yaşayan Yörüklere ait etnoğrafik eşyalarla birlikte Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri de keşfedeceksiniz. 14.yy’da hem kaya üzerinde ilginç bir şekilde inşa edilmiş olan hem de Osmanlı Dönemi cami mimari sanatının ilk kubbeli yapısı olması sebebiyle de sizleri etkileyecek Orhan Gazi Camii’ni yakından göreceksiniz. Ertuğrul Gazi’nin Bilecik topraklarında aşiretiyle birlikte ilk kez çadırını kurduğu yeri görmek isterseniz, rotanızı Ertuğrul Gazi Mescidi’ne çevirebilirsiniz. Söğüt Çayı kenarında bulunan bu cami, 1276 yılında Ertuğrul Gazi tarafından yaptırılmış olup sizlere o dönemlerden kalma eşsiz bir iz sunuyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun manevi kurucusu sayılan Şeyh Edebali’nin makamı olan Şeyh Edebali Türbesi, muhteşem manzarası ve girişinde bulunan Ertuğrul Gazi’nin oğluna hitabı olan yazı ile oldukça etkileyici olup manevi bir gezinti yapmak isteyenler için de iyi bir seçenek oluşturuyor. Bilecik otobüs biletiniz sayesinde doğa yürüyüşleriniz hem eşsiz bir manzarada hem de alışılmışın dışında geçecektir. Bilecik, bakir ormanları ile tertemiz bir havaya sahip olup Abbaslık Köyü, Göksu Çayı mevkii ve Gölpazarı’ndaki Kurşunlu Köyü trekking turu ile sizlere yeşile, maviye ve oksijene boyanmış zamanlar sunuyor. Bilecik mutfağı ile hem gözünüze hem de damak tadınıza hitap edecek tatları da sizlere sunuyor. Büzme, nohutlu tavuklu mantı, keşkek, ovmaç çorbası, keklik kebap güveç, pancar pekmezi, piruhi, samsı ve efsane lezzeti olan cevizli üzüm sucuğu ile tüm geziniz boyunca hem lezzetli anlar yaşamanızı sağlayacak hem de gezinizde enerjinizi üst seviyelerde tutacaktır. Hemen bir Bilecik otobüs bileti alın, zamanınız bu yeşil şehirde hızlıca aksın!

Dilerseniz Bilecik otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bilecik hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BİLECİK OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Bilecik Otogarı İle, Doğaya Dokunun!

Küçük ve sakin bir şehir olan Bilecik buna rağmen doğasının güzelliği ve tarihi mirasları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bilecik Otogarı da şehrin kendisi gibi küçüktür fakat üç bölgenin tam ortasında olması sebebiyle sık uğranılması gereken bir konumdadır. Şehrin tam ortasında bulunan Bilecik Otogarı hemen hemen her yere yürüme mesafesinde olup, kolay ulaşılır bir konumdadır. Pek çok firmaya hizmet veren Bilecik Otogarı özellikle yerel halkın tüm ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

 

Bilecik Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0228 212 58 03

Adres:

  • Ertuğrulgazi Mah, 11040 Bilecik Merkez/Bilecik

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
247 Km
3 Saat
315 Km
3 Saat
105 Km
1 Saat
424 Km
5 Saat
433 Km
5 Saat
1628 Km
20 Saat
1189 Km
14 Saat
325 Km
4 Saat

BİLECİK OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

BİLECİK HAVA DURUMU

Pazartesi
-5℃
/
-5℃
Salı
-2℃
/
-2℃
Çarşamba
-6℃
/
-6℃

BİLECİK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bilecik otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Bilecik seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Buzlu Turizm, Buzlu Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Es Es İsmail Ayaz, Anadolu Ulaşım, Lüks Aksel Seyahat, İstanbul Kalesi, Anadolu Ulaşım, Düzce Güven Seyahat, Sakarya VIB, Antalya Toros Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Ayar Aydın Seyahat, Özkaymak firmalarıdır.

En ucuz Bilecik otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Bilecik varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

BİLECİK KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BİLECİK - SAKARYA
55 TL
1s 0d
BİLECİK - İZMİT
65 TL
2s 30d
BİLECİK - İSTANBUL
100 TL
3s 30d
BİLECİK - KÜTAHYA
40 TL
2s 30d
BİLECİK - UŞAK
100 TL
5s 15d
BİLECİK - DENİZLİ
140 TL
7s 30d
BİLECİK - İZMİR
150 TL
9s 30d

BİLECİK VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - BİLECİK
100 TL
4s 25d
SAKARYA - BİLECİK
110 TL
1s 0d
İZMİT - BİLECİK
110 TL
1s 45d
KÜTAHYA - BİLECİK
40 TL
1s 45d
UŞAK - BİLECİK
100 TL
4s 30d
DENİZLİ - BİLECİK
140 TL
6s 30d
İZMİR - BİLECİK
160 TL
8s 15d

BİLECİK İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Bozöyük
Bozüyük Genç Ömür Tesisleri
Eskişehir Karayolu Üzeri̇ 3.km Bozüyük
228 314 49 30
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder