TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
13
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
2

BİTLİS OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Bitlis otobüs biletini hemen satın al!


Bitlis seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Bitlis otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bitlis’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Bitlis Otogarı, 3 günlük Bitlis Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

BİTLİS HAKKINDA

Bitlis Otobüs Bileti Alın Türkülere Konu Olan Bir Şehrin Güzelliği İle Tanışın!

Türkülerin efsanelerinden Bitlis için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Bitlis tarihi Neolitik Çağ denilen Yenitaş Dönemi’ne kadar uzanmaktadır. Günümüze kadar ciddi bir arkeolojik çalışma yapılmamış olan Bitlis’in çevresindeki kazılardan çıkan bilgilere göre en eski dönemlere kadar dayandığı düşünülmektedir. Nemrut ve Süphan Dağlarından çıkan doğal cam yatakları bizlere dolaylı olarak Neolitik Çağ döneminden de geçtiğini göstermektedir. Türkmenler, Kürtler ve Ermenilerin yüzyıllar boyunca birlikte yaşadığı bu topraklarda bu dağılım hala devam etmektedir. Bitlis’te bulacağınız tarihi yapılar sayesinde geçmişe daha rahat ışık tutarak, tarihi ve doğası geniş bir şehir ile tanışmış olacaksınız. Bitlis gerek doğası, gerek barındırdığı kültürel miraslar ve hiç durmadan geliştirdiği yapısı ile sizlere kendisini hayran etmeye aday.

Efsanevi Bir Türkü: Bitlis

Doğumuz’un en özel şehirlerinden biri olan Bitlis için ile yapmanız gereken Bitlis otobüs biletinizi ve eğer kışın gidiyorsanız kalın bir parkanızı yanınıza almak olacak. Özellikle Sibirya soğuklarının hakimiyet sürdüğü Bitlis’e kışın gidiyorsanız sert bir soğuğa hazır olun. Van Gölü’ne kıyısı olan Tatvan sahil şeridi ile sizlere hem görselliğini hem de spor yapabileceğiniz farklı bir doğa sunmakta. Ahlat’ta bulunan Mezar Taşlarını ziyaretinizde o dönemlerde yaşayan insanların toprağı ne şekillerde kullandığını keşfedecek ve çok farklı şekillerde dizayn edilen bu taşların yüzyıllardır nasıl bu kadar sağlam kaldığını hayretle izleyeceksiniz. Kaba motifler, gölge-ışık oyunları, geometrik ve bitkisel motifler ile bezendiği tam bir sanatsal çalışma edasındaki bu mirasımızda atalarımızın değer yargılarının da farkına varacaksınız. Bu mezar taşlarının yüksekliğinin 1-1,5 metre arasında değiştiğini fark edeceksinizdir. Bunun sebebi ölen kişinin sosyal konumunun dikkate alınarak yapılmasıdır.

Bitlis’in Beş Minaresi’ni Siz de Yakından Görün!

Türkülere, filmlere ilham veren Bitlis’in Beş Minaresi hem hikayesi hem de tarihi duruşu ile sizleri büyüleyecektir. Soğuk kış günlerinde dinlenmek için Hüsrev Paşa’nın inşa ettirdiği Rahva Kevansaray’ı, Emir Bayındır Kümbeti, Selçuklu eserlerinden olan İslahiye Medresesi, Emir Bayındır Camisi, Tarihi Hizan Cami ve yüzebileceğiniz Ahlat Sahili’nde bulunan Ahlat Kalesi de sizlere hem tarihi hem de keyifli anlar sunacaktır. Ahlat Müzesi de şehrin gözde gezilmesi gereken mekanlarından olarak karşınıza çıkacaktır. MÖ 2000’li yıllara dayanan geniş koleksiyonu ile bu müzede bambaşka eserle ile karşılaşmanız fazlasıyla mümkün. Bitlis mutfağı denilince ilk akla gelenlerden olan Büryan Kebabı ile başlayacağınız lezzet şöleninde, Avşor, Domates Şilesi, Ciğer Taplaması, İş Babiyan, Murtuva, İlahna Dolması ile her güne apayrı lezzetler katmanız mümkün. Ayrıca Bitlis’in özel kök boyalı kilimlerini de yanınızda anı olarak almayı ve sanatın renklerle nasıl dokunduğunu görmeyi de ihmal etmeyin. Bitlis otobüs biletinizi alın, bu yolculuğu hemen başlatın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Bitlis otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Bitlis otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bitlis hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BİTLİS OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Bitlis Otogarı İle, Doğu Anadolu’yu Keşfedin!

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi ve turistik bakımdan zengin varlığa sahip bir kentimiz olup, yıl içerisinde kırk bine yakın turisti ağırlamaktadır. Bitlis Otogarı zamanla şehre kurulamayan bir yapı haline gelmiş olsa da 2011 yılında TOKİ tarafından yapılan bir çalışma ile şehir belirli bir gara sahip olmuştur. 12 farklı firmanın hizmet verdiği Bitlis Otogarı’nda zamanla tüm ihtiyaçlara karşılık verecek bir otogar oluşturulmuştur. Bitlis Otogarı Bitlis-Tatvan arasındaki Bitlis-Muş kavşağına inşa edilmiştir.

 

Bitlis Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0434 827 72 21

Adres:

  • D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis

POPÜLER BİTLİS OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1661 Km
20 Saat
1208 Km
15 Saat
1590 Km
19 Saat
1071 Km
13 Saat
1624 Km
20 Saat
168 Km
2 Saat
306 Km
3 Saat
1809 Km
22 Saat

BİTLİS OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

BİTLİS HAVA DURUMU

Çarşamba
18℃
/
19℃
Perşembe
20℃
/
20℃
Cuma
20℃
/
20℃

BİTLİS KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BİTLİS - AĞRI
100 TL
4s 0d
BİTLİS - BATMAN
40 TL
3s 15d
BİTLİS - DİYARBAKIR
60 TL
5s 15d
BİTLİS - GAZİANTEP
100 TL
10s 29d
BİTLİS - OSMANİYE
120 TL
10s 30d
BİTLİS - MUŞ
20 TL
1s 0d
BİTLİS - BİNGÖL
35 TL
3s 30d
BİTLİS - ERZURUM
100 TL
7s 15d

BİTLİS VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

DİYARBAKIR - BİTLİS
50 TL
3s 30d
KAYSERİ - BİTLİS
140 TL
11s 15d
GAZİANTEP - BİTLİS
100 TL
10s 30d
OSMANİYE - BİTLİS
110 TL
11s 0d
BİNGÖL - BİTLİS
40 TL
2s 0d
MALATYA - BİTLİS
100 TL
6s 29d
ELAZIĞ - BİTLİS
100 TL
3s 0d
ŞANLIURFA - BİTLİS
100 TL
6s 0d

BİTLİS İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Bitlis
Buzlupınar Dinlenme Tesisi
13000 Merkez/Bitlis Merkez
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder