EN UCUZ BİTLİS ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

BİTLİS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Bitlis otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Bitlis otobüs bileti 20 TL olup bu sefer Muş - Bitlis arasında düzenlenmektedir. Bitlis varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Vangölü Turizm, Best Van, Kamil Koç, Metro Turizm, Van Kalesi Turizm, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Öz Erciş Seyahat, Nilüfer Turizm, Tokat Yıldızı, Yeşil Erciş Seyahat, Vanyolu Seyahat, Özlem Van Turizm, Akpolat Turizm, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır Seyahat firmalarıdır.

BİTLİS HAKKINDA

Bitlis Otobüs Bileti Alın Türkülere Konu Olan Bir Şehrin Güzelliği İle Tanışın!

Türkülerin efsanelerinden Bitlis için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenin.  

Bitlis tarihi Neolitik Çağ denilen Yenitaş Dönemi’ne kadar uzanmaktadır. Günümüze kadar ciddi bir arkeolojik çalışma yapılmamış olan Bitlis’in çevresindeki kazılardan çıkan bilgilere göre en eski dönemlere kadar dayandığı düşünülmektedir. Nemrut ve Süphan Dağlarından çıkan doğal cam yatakları bizlere dolaylı olarak Neolitik Çağ döneminden de geçtiğini göstermektedir. Türkmenler, Kürtler ve Ermenilerin yüzyıllar boyunca birlikte yaşadığı bu topraklarda bu dağılım hala devam etmektedir. Bitlis’te bulacağınız tarihi yapılar sayesinde geçmişe daha rahat ışık tutarak, tarihi ve doğası geniş bir şehir ile tanışmış olacaksınız. Bitlis gerek doğası, gerek barındırdığı kültürel miraslar ve hiç durmadan geliştirdiği yapısı ile sizlere kendisini hayran etmeye aday.

Efsanevi Bir Türkü: Bitlis

Doğumuz’un en özel şehirlerinden biri olan Bitlis için ile yapmanız gereken Bitlis otobüs biletinizi ve eğer kışın gidiyorsanız kalın bir parkanızı yanınıza almak olacak. Özellikle Sibirya soğuklarının hakimiyet sürdüğü Bitlis’e kışın gidiyorsanız sert bir soğuğa hazır olun. Van Gölü’ne kıyısı olan Tatvan sahil şeridi ile sizlere hem görselliğini hem de spor yapabileceğiniz farklı bir doğa sunmakta. Ahlat’ta bulunan Mezar Taşlarını ziyaretinizde o dönemlerde yaşayan insanların toprağı ne şekillerde kullandığını keşfedecek ve çok farklı şekillerde dizayn edilen bu taşların yüzyıllardır nasıl bu kadar sağlam kaldığını hayretle izleyeceksiniz. Kaba motifler, gölge-ışık oyunları, geometrik ve bitkisel motifler ile bezendiği tam bir sanatsal çalışma edasındaki bu mirasımızda atalarımızın değer yargılarının da farkına varacaksınız. Bu mezar taşlarının yüksekliğinin 1-1,5 metre arasında değiştiğini fark edeceksinizdir. Bunun sebebi ölen kişinin sosyal konumunun dikkate alınarak yapılmasıdır.

Bitlis’in Beş Minaresi’ni Siz de Yakından Görün!

Türkülere, filmlere ilham veren Bitlis’in Beş Minaresi hem hikayesi hem de tarihi duruşu ile sizleri büyüleyecektir. Soğuk kış günlerinde dinlenmek için Hüsrev Paşa’nın inşa ettirdiği Rahva Kevansaray’ı, Emir Bayındır Kümbeti, Selçuklu eserlerinden olan İslahiye Medresesi, Emir Bayındır Camisi, Tarihi Hizan Cami ve yüzebileceğiniz Ahlat Sahili’nde bulunan Ahlat Kalesi de sizlere hem tarihi hem de keyifli anlar sunacaktır. Ahlat Müzesi de şehrin gözde gezilmesi gereken mekanlarından olarak karşınıza çıkacaktır. MÖ 2000’li yıllara dayanan geniş koleksiyonu ile bu müzede bambaşka eserle ile karşılaşmanız fazlasıyla mümkün. Bitlis mutfağı denilince ilk akla gelenlerden olan Büryan Kebabı ile başlayacağınız lezzet şöleninde, Avşor, Domates Şilesi, Ciğer Taplaması, İş Babiyan, Murtuva, İlahna Dolması ile her güne apayrı lezzetler katmanız mümkün. Ayrıca Bitlis’in özel kök boyalı kilimlerini de yanınızda anı olarak almayı ve sanatın renklerle nasıl dokunduğunu görmeyi de ihmal etmeyin. Bitlis otobüs biletinizi alın, bu yolculuğu hemen başlatın!

Dilerseniz Bitlis otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bitlis hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BİTLİS OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Bitlis Otogarı İle, Doğu Anadolu’yu Keşfedin!

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi ve turistik bakımdan zengin varlığa sahip bir kentimiz olup, yıl içerisinde kırk bine yakın turisti ağırlamaktadır. Bitlis Otogarı zamanla şehre kurulamayan bir yapı haline gelmiş olsa da 2011 yılında TOKİ tarafından yapılan bir çalışma ile şehir belirli bir gara sahip olmuştur. 12 farklı firmanın hizmet verdiği Bitlis Otogarı’nda zamanla tüm ihtiyaçlara karşılık verecek bir otogar oluşturulmuştur. Bitlis Otogarı Bitlis-Tatvan arasındaki Bitlis-Muş kavşağına inşa edilmiştir.

 

Bitlis Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0434 827 72 21

Adres:

  • D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis

POPÜLER BİTLİS OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1661 Km
20 Saat
1208 Km
15 Saat
1590 Km
19 Saat
1071 Km
13 Saat
1624 Km
20 Saat
168 Km
2 Saat
306 Km
3 Saat
1809 Km
22 Saat

BİTLİS OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

BİTLİS HAVA DURUMU

Pazartesi
-13℃
/
-13℃
Salı
-16℃
/
-16℃
Çarşamba
-10℃
/
-10℃

BİTLİS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bitlis otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Bitlis seferi düzenleyen otobüs firmaları; Vangölü Turizm, Best Van, Kamil Koç, Metro Turizm, Van Kalesi Turizm, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Öz Erciş Seyahat, Nilüfer Turizm, Tokat Yıldızı, Yeşil Erciş Seyahat, Vanyolu Seyahat, Özlem Van Turizm, Akpolat Turizm, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Bitlis otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Bitlis varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 20 TL’dir.

BİTLİS KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BİTLİS - AĞRI
70 TL
3s 45d
BİTLİS - BATMAN
50 TL
2s 50d
BİTLİS - DİYARBAKIR
100 TL
3s 45d
BİTLİS - GAZİANTEP
129 TL
9s 30d
BİTLİS - OSMANİYE
150 TL
11s 14d
BİTLİS - MUŞ
20 TL
1s 0d
BİTLİS - BİNGÖL
69 TL
3s 10d
BİTLİS - ERZURUM
110 TL
6s 30d

BİTLİS VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

DİYARBAKIR - BİTLİS
100 TL
3s 0d
KAYSERİ - BİTLİS
180 TL
11s 30d
GAZİANTEP - BİTLİS
120 TL
8s 0d
OSMANİYE - BİTLİS
130 TL
9s 30d
BİNGÖL - BİTLİS
59 TL
4s 29d
ELAZIĞ - BİTLİS
100 TL
4s 30d
MALATYA - BİTLİS
120 TL
6s 29d
ŞANLIURFA - BİTLİS
120 TL
6s 0d

BİTLİS İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Bitlis
Buzlupınar Dinlenme Tesisi
13000 Merkez/Bitlis Merkez
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder