1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Bornova Otobüs Bileti

EN UCUZ BORNOVA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

BORNOVA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Bornova otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Bornova otobüs bileti TL dir. Bornova varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Bornova seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

BORNOVA HAKKINDA

Bornova Otobüs Biletinizle Güzel Bir Gezinti Başlasın!

İzmir’in bir başka köşesi Bornova için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Geçmişi M.Ö. 6500’lü yıllara kadar dayanan İzmir’in Bornova ilçesinin bilinen en eski adı Birun-u Abad’dır. Yerleşimin Hellenistik çağda başladığı bölgeye zaman içerisinde Amazon’lar, Hititler, İon’lar, Frigya’lılar, Lydya’lılar, Pers’ler, Makedonya’lılar, Bergama Krallığı ve Roma’lılar yaşamış ve egemen olmuşlardır. 1425 yılında Türklerin egemen olduğu Bornova, 1919 yılında Yunan işgaline uğramış ancak Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk ordusuyla birlikte bölge kurtarılmıştır. 1958 yılında ilçe statüsünü alan Bornova’nın isminin başlangıçta Burunova şeklinde anıldığı da düşünülmektedir.

İzmir’in En Güzel İlçesine Buyurun!

İzmir’in Bornova ilçesinin huzurlu havasında tatil yapmayı tercih ettiyseniz, gezecek ve yapacak çok seçeneğiniz var. Bunlardan belki de sizi kendinize en iyi hissettirecek olanı Homeros vadisidir. Doğanın içinde vakit geçirip, dinlenebileceğiniz, yürüme yolları ve piknik alanları bulunan bu yerde her zaman hatırınızda kalacak zamanlar geçireceksiniz. İngiliz tüccar John Peterson tarafından 1859 senesinde yaptırılan Peterson köşkü, 1800 yıllarında Fontan d’Escalon tarafından yaptırılan Paggy köşkü, yöre halkı tarafından perili köşk diye de anılan 1880’de İngiliz bir aile olan Edwards tarafından yaptırılan Murat evi gezebileceğiniz tarihi mekânlar arasında bulunuyor. Bizans stilinde olan ve günümüzde hala görevini ve amacını koruyan 1797 yapımı Santa Maria Katolik Kilisesi’ni mutlaka görmelisiniz. Bunların yanında, Kurtuluş savaşında Atatürk’ün karargâhı olarak kullanılan büyük ihtişama sahip Steinbuchel evini, tarihte Hollandalı rahibelerin manastırı olarak kullanılan Charlton Whittal’ı, Türkiye’de ilk tekstil fabrikası kurucularından biri olan William Giraud’un yaptırdığı ve uzun yıllar Venedik konsolosluğu olarak kullanılan Giraud evlerini görmenizi tavsiye ederiz. Bornova’nın sokak ve caddelerinde gezerken tarihin ve kültürün esintisini siz de hissedeceksiniz.

Bornova’daki Lezzet Durakları!

Bornova’da ne yerim ne içerim diye aklınıza gelen soruları cevaplamak bize düşüyor. Bornova mutfağı, İzmir mutfağı ile tamamen eşdeğer. Haliyle, Karadeniz’de hamsi, Doğu’da kebap ne ise İzmir Bornova’da da zeytinyağı o hale geliyor. Zeytini, zeytinyağı, zeytinyağlı yemeklerin en güzellerini tadabileceğiniz bir yer burası. Sokaklarında her türlü cafe ve restorana rastlayabileceğiniz gibi bölgeye özgü olan ve ev yemeklerinin servis edildiği lokantalarla da karşılaşacaksınız. Deniz kıyısında bulunan bir kent olmasının gerektirdiği gibi balık ve deniz ürünleri burada enfes lezzetler bırakıyor damaklarınızda. Sebze yemeklerini ve tarhana çorbasını, keşkek ve zerdesini, köftesi ve kumrusunu ve nicelerini tatmadan dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Tabi İzmir denilince akla ilk gelen ve şehirle özdeşleşmiş boyozu da unutmamak gerek.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Bornova otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Bornova otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bornova hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BORNOVA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bornova otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Bornova seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

BORNOVA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BORNOVA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder