EN UCUZ BOZCAADA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

BOZCAADA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Bozcaada otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Bozcaada otobüs bileti TL dir. Bozcaada varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

BOZCAADA HAKKINDA

Bozcaada Otobüs Bileti Alın Kendinize Keyifli Bir Tatil Hazırlayın!

Türkiye'nin en büyük 3. adası olan Bozcaada için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle güvenle satın alabilirsiniz. .

Ege Denizi'nin kuzeyinde, Çanakkale'ye bağlı olan Bozcaada, boğazın hemen girişinde yer almaktadır. Akdeniz ikliminini etkisinde kalmış, rüzgarlarla işlenmiş dokusuyla sizlere bunalmadan serinletici bir iklim sunarken, keyifli bir tatil olanağı olarak karşınıza çıkıyor. Yaklaşık 500 yıldır Türkler ve Rumların beraber yaşamakta olduğu Bozcaada, stratejik konumundan dolayı yıllarca çok sefer istilaya uğramış ve el değiştirmiştir. Adada bulunan nekrapol sahasında yapılan incelemelere göre, Bozcaada'nın kökleri milattan önce 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. O tarihten bu yana ise bilinen bilgilere dayanarak söylenebilir ki; Fenikeliler, Atinalılar, Yunanlılar, Persler, Büyük İskender, Bizanslar, Cenevizler, Venedikler ve Osmanlılar  yıllar boyu süregelen hadiseler sonrası adaya hakim olmuş. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesiyle birlikte ada değer kazanarak 1455 yılında Osmanlı Devleti himayesi altına geçmiştir. 1923 yılında ise Lozan Anlaşması'yla birlikte Yunanistan'dan alınarak Türkiye Cumhuriyetine dahil olmuştur. Doğal kalmayı başarmış doğası, üzüm bağları, serin denizi ve irili ufaklı koylarıyla, sıcakkanlı yerel halkıyla sizlere, tatil için sunulmuş bir güzel fırsat olarak iyi bir seçenek olacaktır.

Serin Havanın ve Rüzgarın Birbirini Kucakladığı Yer: Bozcaada

Bozcaada Müzesi'ni ziyaret ederek, kafanızda adayla ilgili daha kolay harita çizebilir, planlarınıza başlamadan önce Bozcaadayla daha rahat bütünleşebilirsiniz. Sonrasında adada bulunan minibüs turlarıyla adayı baştan aşağıya gezip görebilir, keşfinizin ardından tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tekne turuyla Bozcaada'nın güzelliklerini, berrak denizini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Keyifli dalış dersleri alarak yeni deneyimlere kapı açın. Denizinin fazla derin olmaması ve berrak olması dolayısıyla görecekleriniz ve yaşayacaklarınızı sizi bu adaya bağımlı hale getirecektir. Bozcaada Kalesi'nin üst taraflarına çıkarak manzaranın ve gün batımının keyfini tadabilirsiniz. Ayazma manastırını ziyaret edebilir, yine Ayazma plajının ince kumunun ve serin denizinin ve ortamının atmosferine kapılarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Seramik derslerinden at biniciliğine birçok aktiviteye sahip olan Bozcaada'da ayrıca  Sörf dersleri alarak yeni deneyimler kazanmanız mümkün.

Bozcaada’ın Lezzetleri Sizleri Mest Edecek

Bozcaada'nın lezzetlerini tadmak için birçok alternatifiniz olacaktır. Şehir merkezine yakın birçok restoran, çaybahçesi, cafeler ve şarap tadabileceğiniz mekanlar bulacaksınız. Meze ve deniz ürünlerninin bolca servis edildiği bu noktaların yanı sıra,  çiğ börek, gözleme ve mantı oldukça yaygın. Üzüm bağlarının kokusunu, üzümlerin lezzetini damağınızda bırakan Bozcaada,  üzümle ilgili üretilen ve elde edilen birçok ürünü de elde edebilirsiniz.  Ayrıca adayla özdeşleşmiş domates reçelini tatmadan burdan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Şehrin gürültüsünden ve sıcağından bunalmış bir şekilde kendinizi  plan yapmaya çalışıyorsanız, Bozcaada sizleri kucaklayarak karşılıyor ve seçenekleriniz arasında kıymetli bir alternatif olarak bulunuyor. Keyifli bir tatil için Bozcaada otobüs bileti alarak planlarınızı gerçekleştirin.

Dilerseniz Bozcaada otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Bozcaada hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

BOZCAADA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Bozcaada otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Bozcaada seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

BOZCAADA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

BOZCAADA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder