1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Çanakkale Otobüs Bileti

EN UCUZ ÇANAKKALE ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÇANAKKALE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Çanakkale otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Çanakkale otobüs bileti 89 TL olup bu sefer Balıkesir - Çanakkale arasında düzenlenmektedir. Çanakkale varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Çanakkale Truva, Balıkesir Vip Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Balıkesir Uludağ, VIP Uludağ Taşımacılık, Sahil Seyahat, Nevşehir Seyahat, As Adana Seyahat, Efe Tur, Hatay Nur Seyahat, Has Turizm, Has Turizm A.Ş., Sakarya VIB firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Çanakkale seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

ÇANAKKALE HAKKINDA

Çanakkale Otobüs Bileti Alın, Türkiye’nin Doğum Yerini Keşfedin!

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde önemli ve manevi bir anlama sahip Çanakkale için otobüs firmaları, en ucuz bilet fiyatları, otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com'dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Dünya Tarihi’nde de akıl almaz bir başarı örneği olarak kabul edilen Çanakkale Savaşları’nın geçtiği ve Antik Çağlardan beri kullanılan bir dünya sahnesi olan Çanakkale, Gelibolu Yarımadası’nın da yardımıyla Ege Denizini Marmara Denizine bağlayan bir kapı konumundadır. Gelibolu Yarımadası, Avrupa Kıtası üzerinde yer alan ve denizyolu ile geçileceği zaman heybetine baş eğilmesi gereken bir kara parçasıdır. Çanakkale şehir merkezinin paralelinde olan Kilitbahir’de ise dağ yamacına yapılmış “Dur Yolcu” Anıtı, Çanakkale şehitlerine ve savaşlarına gönderme yapan manevi bir gösterge olarak sizi karşılamaktadır.

Çanakkale’yi Keşfetmeye Aynalı Çarşı’dan Başlayın!

Esas adı Passage Hallio olan çarşı 1890’da Eliyau Hallio tarafından yaptırılmıştır. Gelibolu savaşı sırasında bombalanan ve yıkıntı haline gelen çarşı, 1934 yılında bir başka saldırıya uğramış 1950’lere kadar pek kullanılmamıştır. 1967’de ise restore edilerek kullanılmaya başlamıştır. Orijinal yapıda her iki girişinde bulunan aynalar sebebiyle Aynalı Çarşı olarak anılmakta ve Çanakkale Türküsü’nde geçmektedir. Çarşı’da çeşitli hediyelikler ve şarap, zeytin, peynir helvası, keşkek gibi bölgeye özgü yiyecekler satılmaktadır. Şehir yapısı olarak kozmopolit bir yapıya sahip olan Çanakkale’de Türkmen, Pomak, Yörük, Çerkez, Boşnak ve muhacir Türkler birlik için belli bir sınır olmadan yaşamaktadır. Bu yapı şehre de yansımış ve gezerken bu sıcaklığı hissedebileceğiniz bir yer olarak sizi karşılamaktadır.

Gezi planı yapıyorsanız Mart ve Nisan aylarında Çanakkale’yi gezmek yerinde bir karar olacaktır. 18 Mart Çanakkale Zaferi sebebiyle bölgece birçok kutlama ve şehitleri anma etkinliği ile şehir bambaşka bir hal almaktadır. Çanakkale savaşlarında şehit olanlar için yapılan Şehitler Abidesi, yılın bu aylarında turist akınına uğramaktadır. Ayrıca 25 Nisan’da düzenlenen Anzak Günü’nde ise Avustralya ve Yeni Zellanda’dan gelen turistler, savaşın yaşandığı Gelibolu’yu ziyaret ederek şehit olan büyüklerini anmaktadırlar. Her ne kadar bu etkinlikler duygu dolu geçse de yılın bu aylarında şehrin canlanmasına ve gezmek için çok uygun bir zaman olmasına sebep olmaktadır.

Kitaplara Konu Olan Çanakkale’ye Govego’yla Ulaşın!

Geçmişten gelen mirasını asla bir kenara bırakamayan ve tarih kokan Truva Antik Kenti’ni, felsefenin doğduğu ve ilk filozoflardan Sokrates, Platon ve Aristoteles’in memleketi olan Assos Antik Kenti’ni görmek için hemen bir Çanakkale otobüs bileti alın, Çanakkale’ye doğru yola çıkmak için geç kalmayın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Çanakkale otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Çanakkale otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Çanakkale hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ÇANAKKALE OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Çanakkale Otogarı İle, Şanlı Tarihimize Dokunun!

Çanakkale tarihimizin en özel izlerini taşıması, doğası ve şehrin kendi tarihi izleri ile sık sık ziyaret akınına uğramaktadır. Çanakkale Otogarı 2011 yılında hizmete açılarak şehrin büyük bir eksikliğini ortadan kaldırmıştır. Modern Çanakkale Otogarı 31.600 m2lik bir alanda, 16 yazıhanesi ve 12 peron sayısı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Kafeteryaları ile kaliteli zaman geçirmenizi amaçlayan Çanakkale Otogarı’na ulaşım oldukça kolay olup, şehir içi ulaşım için de merkez görevi görmektedir.


Çanakkale Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0286 217 10 79
  • 0286 217 51 09

Adres:

  • İsmetpaşa, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

POPÜLER ÇANAKKALE OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
456 Km
5 Saat
614 Km
7 Saat
227 Km
2 Saat
723 Km
9 Saat
291 Km
3 Saat
1927 Km
24 Saat
1477 Km
18 Saat
732 Km
9 Saat

ÇANAKKALE OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ÇANAKKALE HAVA DURUMU

Pazartesi
16℃
/
16℃
Salı
12℃
/
12℃
Çarşamba
12℃
/
12℃

ÇANAKKALE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Çanakkale otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Çanakkale seferi düzenleyen otobüs firmaları; Pamukkale Turizm, Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Çanakkale Truva, Balıkesir Vip Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Balıkesir Uludağ, VIP Uludağ Taşımacılık, Sahil Seyahat, Nevşehir Seyahat, As Adana Seyahat, Efe Tur, Hatay Nur Seyahat, Has Turizm, Has Turizm A.Ş. firmalarıdır.

En ucuz Çanakkale otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Çanakkale varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 89 TL’dir.

ÇANAKKALE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇANAKKALE - İZMİR
105 TL
6s 30d
ÇANAKKALE - BURSA
250 TL
6s 10d
ÇANAKKALE - AYDIN
140 TL
7s 45d
ÇANAKKALE - DENİZLİ
140 TL
9s 45d

ÇANAKKALE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - ÇANAKKALE
110 TL
5s 30d
BURSA - ÇANAKKALE
100 TL
5s 0d
TEKİRDAĞ - ÇANAKKALE
120 TL
3s 45d
İZMİR - ÇANAKKALE
105 TL
5s 15d
AYDIN - ÇANAKKALE
140 TL
6s 45d
DENİZLİ - ÇANAKKALE
140 TL
9s 0d
ANKARA - ÇANAKKALE
120 TL
10s 1d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder