TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
17
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
5

ÇANAKKALE OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Çanakkale otobüs biletini hemen satın al!


Çanakkale seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Çanakkale otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Çanakkale Otogarı, 3 günlük Çanakkale Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

ÇANAKKALE HAKKINDA

Çanakkale Otobüs Bileti Alın, Türkiye’nin Doğum Yerini Keşfedin!

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde önemli ve manevi bir anlama sahip Çanakkale için otobüs firmaları, en ucuz bilet fiyatları, otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com'dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Dünya Tarihi’nde de akıl almaz bir başarı örneği olarak kabul edilen Çanakkale Savaşları’nın geçtiği ve Antik Çağlardan beri kullanılan bir dünya sahnesi olan Çanakkale, Gelibolu Yarımadası’nın da yardımıyla Ege Denizini Marmara Denizine bağlayan bir kapı konumundadır. Gelibolu Yarımadası, Avrupa Kıtası üzerinde yer alan ve denizyolu ile geçileceği zaman heybetine baş eğilmesi gereken bir kara parçasıdır. Çanakkale şehir merkezinin paralelinde olan Kilitbahir’de ise dağ yamacına yapılmış “Dur Yolcu” Anıtı, Çanakkale şehitlerine ve savaşlarına gönderme yapan manevi bir gösterge olarak sizi karşılamaktadır.

Çanakkale’yi Keşfetmeye Aynalı Çarşı’dan Başlayın!

Esas adı Passage Hallio olan çarşı 1890’da Eliyau Hallio tarafından yaptırılmıştır. Gelibolu savaşı sırasında bombalanan ve yıkıntı haline gelen çarşı, 1934 yılında bir başka saldırıya uğramış 1950’lere kadar pek kullanılmamıştır. 1967’de ise restore edilerek kullanılmaya başlamıştır. Orijinal yapıda her iki girişinde bulunan aynalar sebebiyle Aynalı Çarşı olarak anılmakta ve Çanakkale Türküsü’nde geçmektedir. Çarşı’da çeşitli hediyelikler ve şarap, zeytin, peynir helvası, keşkek gibi bölgeye özgü yiyecekler satılmaktadır. Şehir yapısı olarak kozmopolit bir yapıya sahip olan Çanakkale’de Türkmen, Pomak, Yörük, Çerkez, Boşnak ve muhacir Türkler birlik için belli bir sınır olmadan yaşamaktadır. Bu yapı şehre de yansımış ve gezerken bu sıcaklığı hissedebileceğiniz bir yer olarak sizi karşılamaktadır.

Gezi planı yapıyorsanız Mart ve Nisan aylarında Çanakkale’yi gezmek yerinde bir karar olacaktır. 18 Mart Çanakkale Zaferi sebebiyle bölgece birçok kutlama ve şehitleri anma etkinliği ile şehir bambaşka bir hal almaktadır. Çanakkale savaşlarında şehit olanlar için yapılan Şehitler Abidesi, yılın bu aylarında turist akınına uğramaktadır. Ayrıca 25 Nisan’da düzenlenen Anzak Günü’nde ise Avustralya ve Yeni Zellanda’dan gelen turistler, savaşın yaşandığı Gelibolu’yu ziyaret ederek şehit olan büyüklerini anmaktadırlar. Her ne kadar bu etkinlikler duygu dolu geçse de yılın bu aylarında şehrin canlanmasına ve gezmek için çok uygun bir zaman olmasına sebep olmaktadır.

Kitaplara Konu Olan Çanakkale’ye Govego’yla Ulaşın!

Geçmişten gelen mirasını asla bir kenara bırakamayan ve tarih kokan Truva Antik Kenti’ni, felsefenin doğduğu ve ilk filozoflardan Sokrates, Platon ve Aristoteles’in memleketi olan Assos Antik Kenti’ni görmek için hemen bir Çanakkale otobüs bileti alın, Çanakkale’ye doğru yola çıkmak için geç kalmayın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Çanakkale otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Çanakkale otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Çanakkale hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ÇANAKKALE OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Çanakkale Otogarı İle, Şanlı Tarihimize Dokunun!

Çanakkale tarihimizin en özel izlerini taşıması, doğası ve şehrin kendi tarihi izleri ile sık sık ziyaret akınına uğramaktadır. Çanakkale Otogarı 2011 yılında hizmete açılarak şehrin büyük bir eksikliğini ortadan kaldırmıştır. Modern Çanakkale Otogarı 31.600 m2lik bir alanda, 16 yazıhanesi ve 12 peron sayısı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Kafeteryaları ile kaliteli zaman geçirmenizi amaçlayan Çanakkale Otogarı’na ulaşım oldukça kolay olup, şehir içi ulaşım için de merkez görevi görmektedir.


Çanakkale Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0286 217 10 79
  • 0286 217 51 09

Adres:

  • İsmetpaşa, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

POPÜLER ÇANAKKALE OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
456 Km
5 Saat
614 Km
7 Saat
227 Km
2 Saat
723 Km
9 Saat
291 Km
3 Saat
1927 Km
24 Saat
1477 Km
18 Saat
732 Km
9 Saat

ÇANAKKALE OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ÇANAKKALE HAVA DURUMU

Cumartesi
19℃
/
20℃
Pazar
23℃
/
23℃
Pazartesi
23℃
/
23℃

ÇANAKKALE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇANAKKALE - İZMİR
100 TL
6s 0d
ÇANAKKALE - BURSA
145 TL
5s 15d
ÇANAKKALE - AYDIN
130 TL
7s 15d
ÇANAKKALE - DENİZLİ
150 TL
9s 15d

ÇANAKKALE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - ÇANAKKALE
110 TL
5s 30d
BURSA - ÇANAKKALE
100 TL
4s 0d
TEKİRDAĞ - ÇANAKKALE
139 TL
3s 15d
İZMİR - ÇANAKKALE
100 TL
4s 45d
AYDIN - ÇANAKKALE
130 TL
6s 15d
DENİZLİ - ÇANAKKALE
150 TL
9s 0d
ANKARA - ÇANAKKALE
125 TL
9s 46d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder