EN UCUZ ÇANKIRI ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÇANKIRI OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Çankırı otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Çankırı otobüs bileti 49 TL olup bu sefer Kastamonu - Çankırı arasında düzenlenmektedir. Çankırı varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Çağdaş Güven Turizm, Çankırı Özlem Seyahat, Kamil Koç, Metro Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Sinop Birlik Turizm, Türkay Turizm, Özen Turizm firmalarıdır.

ÇANKIRI HAKKINDA

Çankırı Otobüs Bileti Alın Ilgaz Dağları’nın En Güzel Yönlerini Keşfedin!

Başkent’in komşusu Çankırı için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz.

Çankırı’da yapılan arkeolojik kazılar, şehrin yerleşik uygarlık tarihini Milattan Önce yedi binli yıllara dayandırmaktadır. Hitit, Frig, Kimmer, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişment, Candaroğlu ve Osmanlı uygarlıklarının gelip geçtiği Çankırı, tam manasıyla tarih kokan bir kenttir. Çankırı, Cumhuriyet Dönemi’nde 1922 yılında il olmuştur. Çankırı adı Batılı gezginlerce “Çangırı” ya da “Çengiri” olarak adlandırılmıştır. Kızılırmak’ın kolları Acıtay ve Tatlıçay’ın birleştiği yerde kurulan Çankırı, çok eskiden bir kale şehriydi. Daha sonra kent sırtını kaleye dayayarak, güneye yayılmıştır. Kalenin eteklerindeki mahalleler kentin başlangıcını oluşturmuştur. Günümüzde de dar olan bu mahallelere kıyasla yeni oluşumlu mahalleler daha modern bir görünüm sergilemektedir.

Çankırı Günlerinize Hazır Olun!

Çankırı otobüs biletiniz ile kendi halinde sevimli bir şehre seyahat yapacak, Doruk Mevkii’nde kayak keyfini çıkaracak, Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda tertemiz Çankırı havasını ciğerlerinize doldurup ve tarih ile dopdolu Çankırı Müzesi’ni keşfedeceksiniz. Çankırı şehir merkezinde bulunan Çankırı Müzesi’nde tarihle dopdolu bir gezi gerçekleştirebilir, müzede sergilenen eserlerden büyülenebilirsiniz. Eski Tunç, Hitit, Helenistik, Roma, Bizans ve Anadolu uygarlıklarına dair eşsiz eserler sergilenen bu müzeyi, pazartesi günleri harici her gün sabah sekiz ila on yedi arasında gezebilirsiniz. Müzenin merkezi bir yerde olması, Çankırı gezinize büyük kolaylık sağlayacaktır. Çankırı’nın kuzeyinde küçük bir tepe üzerinde bulunan Çankırı Kalesi’ne gezi düzenleyerek bu tarih kokan Anadolu kentine yüksekten bakabilir, muhteşem fotoğraflar da çekebilirsiniz. Tarihi Romalılar’a dek uzanan Çankırı Kalesi’nin çevresinde ayrıca, Bizans Dönemi’nden kalma kaya mezarları ve Çankırı Fatihi Emir Bey’in türbesi de bulunmaktadır. Çankırı Kalesi’nin enfes manzarası ve tertemiz havası, seyahatinizde unutulmaz bir yer tutacaktır.

 

Çankırı Kalesi’ni Sizler De Fethedin!

Neredeyse yılın yarısı karla kaplı bir kent olan Çankırı’nın muhteşem kayak merkezi Ilgaz’ı Çankırı gezinize dahil etmelisiniz. Çankırı otobüs biletiniz ile Ilgaz Kayak Merkezi’ne Çankırı merkezden bineceğiniz otobüsler ile kolayca ulaşabilir, bu muhteşem manzarada ister günübirlik ister konaklamalı olarak kayak yapmanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Eğer Çankırı yolculuğunuzu av mevsiminde yapmayı düşünürseniz, Ilgaz Dağı civarındaki ormanlık alanlarda avcılık sporuna uygun yerlerin de bulunduğunu belirtelim. Çankırı’daki en meşhur yapı olan Taş Mescit’ten büyüleneceğinizi iddia edebiliriz. Anadolu Selçuklular Dönemi’nde 1235 yılında inşa edilmiş olan Taş Mescit, taş işçiliğinin önemli figürlerini üzerinde bulundurmaktadır. Bunlardan günümüzde tıp sembolü olarak kullanılan kabartmayı Taş Mescit’te yerinde görebilir, eczacılık sembolü olan su içen yılanı da Çankırı Müzesi’nde ziyaret edebilirsiniz. Hala ibadete açık olan Taş Mescit’i gördüğünüzde Anadolu sanatına hayran bir kez daha hayran olacaksınız. İç Anadolu mutfağının en güzel örneklerinin olduğu Çankırı mutfağında Cızlama, Lokma, Canfes Böreği, Çullama, Güveç, Sini, Çalma, Mıhlama, Cevizli Hamur, Harmandaşı, Gözleme, Hoşmerim, Mantı, İnce Ekmek Muskası, Kızılcık Şurubu, Mantarlı Keşkek, Su Böreği, Yağlı Çörek, Bazlama, Pelverde, Çekme Helvası, Keşkek, Çeç Çöreği, Fıt Fıt Aşı, Bıhtı, Etli Hamur, Tarhana Çorbası, Hindi Dolması, Ev Güveci, Yumurta Tatlısı gibi daha bir çok lezzet ile de tanışacak ve Çankırı otobüs bileti alarak başlattığınız gezinize tat üstüne tat katacaksınız.

Dilerseniz Çankırı otobüs biletinizi satın aldıktan sonra blog.govego.com'daki Çankırı hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ÇANKIRI OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Çankırı Otogarı İle, Kendi Kültürümüze Daha Yakın Hissedin!

Çankırı Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri’nin tam ortasında bir geçiş görevi gören konumda olup, bu nedenle sık sık ziyaret edilen bir otogara sahiptir. Çankırı Otogarı 2011 yılında son halini almış olup, şehrin kendisi gibi küçük bir yapıya sahiptir. 5867 m2lik bir alanda hizmet veren Çankırı Otogarı 10 adet büro, 8 adet dükkan ve 2 adet restoranı ile gelen misafirlerinin tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek kapasitededir.

 

Çankırı Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0376 213 12 17

Adres:

  • Buğday Pazarı, 18100 Çankırı Merkez/Çankırı

POPÜLER ÇANKIRI OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
472 Km
5 Saat
135 Km
1 Saat
483 Km
6 Saat
411 Km
5 Saat
829 Km
10 Saat

ÇANKIRI OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ÇANKIRI HAVA DURUMU

Pazartesi
-8℃
/
-8℃
Salı
-4℃
/
-4℃
Çarşamba
-8℃
/
-8℃

ÇANKIRI OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Çankırı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Çankırı seferi düzenleyen otobüs firmaları; Çağdaş Güven Turizm, Çankırı Özlem Seyahat, Kamil Koç, Metro Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Sinop Birlik Turizm, Türkay Turizm, Özen Turizm firmalarıdır.

En ucuz Çankırı otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Çankırı varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 49 TL’dir.

ÇANKIRI KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇANKIRI - ANKARA
59 TL
2s 0d
ÇANKIRI - SAKARYA
140 TL
5s 0d
ÇANKIRI - İZMİT
150 TL
5s 45d
ÇANKIRI - İSTANBUL
170 TL
8s 30d
ÇANKIRI - KIRIKKALE
69 TL
3s 40d
ÇANKIRI - KAYSERİ
99 TL
7s 15d
ÇANKIRI - KASTAMONU
100 TL
1s 45d
ÇANKIRI - KIRŞEHİR
115 TL
5s 5d

ÇANKIRI VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ANKARA - ÇANKIRI
50 TL
1s 25d
KASTAMONU - ÇANKIRI
49 TL
1s 35d
SİNOP - ÇANKIRI
120 TL
5s 45d
SAKARYA - ÇANKIRI
140 TL
5s 10d
İZMİT - ÇANKIRI
150 TL
6s 0d
ISPARTA - ÇANKIRI
195 TL
8s 25d
ANTALYA - ÇANKIRI
230 TL
10s 55d

ÇANKIRI İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Ilgaz
Ilgaz Akbak Tesisleri
İstanbul - Samsun Karayolu Dortyol Mevkii Ilgaz
376 416 24 00
Ilgaz
Doğruyol Dinlenme Tesisleri
Ziraat, 18400 Ilgaz
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder