1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Çayeli Otobüs Bileti

EN UCUZ ÇAYELİ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÇAYELİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Çayeli otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Çayeli otobüs bileti 25 TL olup bu sefer Gümüşhane - Çayeli arasında düzenlenmektedir. Çayeli varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Yeşil Artvin Ekspres, Tokat Yıldızı, Prenskale Seyahat, Sahil Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Öz Elbistan Seyahat, Öz Gülaras Turizm, Lüks Yalova Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Çayeli seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

ÇAYELİ HAKKINDA

Çayeli Otobüs Biletiniz ile Doğal Güzelliklere Seyir Edin!

Tabiat harikası Çayeli için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nde Rize’nin bir ilçesi olan Çayeli, Miletoslular tarafından İ.Ö. 700 yıllarında kuruldu. Eski adı Mapavri olan ilçenin isminin “efendiler, rahipler” anlamına geldiği düşünülmektedir. Bazı araştırmalar sonucunda, Rumların Lazlar ve diğer Kafkaslar ile etnik doğu sınırının olması ve Hıristiyanlığın Trabzon üzerinden Kafkasya’ya yayılmasının bölgeye bu ismi veren etkenler olduğu kanaatine varılmıştır. Sırasıyla Roma, Bizans, Rum Pontus egemenliğine giren Mapavri, 1461’de Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Devleti’ni topraklarını katmasıyla Türklerin egemenliğine girmiştir. 1878’de nahiye, 1944’te Çaybaşı isimlerini alan ilçe, daha sonra Çayeli adını almıştır.

Tabiatın Güzelliğini Cayeli’nde Görün!

Denize paralel yükselen sıradağları ve dar kıyı şeridi ile tipik bir Karadeniz ilçesi olan Çayeli’nin çevresi eşsiz güzelliklerle kaplıdır. Gittiğiniz her yerde yeşil ve mavinin büyüsüne kapılacaksınız. Etrafın güzelliğine dalabileceğiniz bir yer olarak Şahin tepesini önerebiliriz. Arabayla ve ya tur şirketleriyle çıkabileceğiniz bu tepe, gözlerinize çok güzel bir manzara seriyor. Denizi, şehri ve dağları içeren manzarası size huzur yaşatacaktır. Rize kalesi içinde aynı şeyler geçerli. Müthiş bir manzaranın yanında yerel kıyafetler içinde kemençe çalıp horon tepen, Karadeniz ezgilerinden şarkılar söyleyen bir grupla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde harap halde olan Zeleki Kalesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin. 12. yüz yılda Bizans döneminde inşa edildiği düşünülen kale sizi eski zamanlara götürecektir. İsmini yüksek ve dik bir kayalıktan köpürerek akmasından alan Ağaran şelalesine de mutlaka uğramalısınız. Göle akan şelale de, göldeki taşların üzerinde atlayarak şelalenin altına kadar varabiliyorsunuz. Çayeli’nde “görmeden dönmemeliyim” diyebileceğiniz o kadar yer var ki. Mesire olarak kullanılan Musa dağı ve Melipos tepeleri, yüksekliği 1750-2000 metreyi bulan Pokut, Sal, Hazindağ yaylaları, Rize fatihi Cafer Paşa tarafından 1467 yılında yaptırılan Caferpaşa Camisi, 1826 yılında yaptırılan Ormancık Camisi, 16. yüzyıl İslam Paşa Camii ile Ceneviz kalesinin kalıntıları bunların yalnızca bir kaçı. Yine Ayder’de kaplıcaya gitmeden, çevrenin güzelliğine daldığınızda yöreye özgü meşhur Rize bezlerinden almayı unutmadan ve Ardeşen ilçesinde yapılan ve eski bir gelenek olan Atmaca avcılığını izlemeden dönmeyin.

Çayeli’ndeki Meşhur Tatlar!

Damağınıza ziyafet, gözlerinize şenlik getirecek olan Çayeli mutfağı, Karadeniz lezzetlerini tadabileceğiniz ve kendi yöresindeki yemekleri yiyebileceğiniz bir lezzet yuvası. Çayeli diyince akla ilk olarak tabi ki Türk mutfağından vazgeçilmezlerinden olan Rize Çayeli fasulyesi geliyor. Ancak, buranın fasulyesinin farkı lezzetindedir. Ünü yurt dışına kadar taşınmış olan bu özel fasulye yalnızca Rize’de yetişiyor. Temiz, titiz ellerden çıkan, lezzeti ile herkesin beğenisini kazanan yemeğin sırrı belki de fırında 10 dakika kadar bekletilmesidir. Bu bilinmez ancak Çayelili Hüsrev kuru fasulye ile markalaşmayı başarmıştır. Yine, yöreye özgü hamsi ile yapılmış yiyecekleri unutmamak gerek. Sahil boyunca oturabileceğiniz restoranlarda bu tatları tadarak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Çayeli otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Çayeli otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Çayeli hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ÇAYELİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Çayeli otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Çayeli seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Yeşil Artvin Ekspres, Tokat Yıldızı, Prenskale Seyahat, Prenskale Seyahat, Sahil Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Öz Elbistan Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Çayeli otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Çayeli varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 25 TL’dir.

ÇAYELİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇAYELİ - İSTANBUL
176 TL
18s 0d
ÇAYELİ - ORDU
60 TL
6s 15d
ÇAYELİ - SAMSUN
100 TL
8s 15d
ÇAYELİ - GİRESUN
70 TL
4s 30d
ÇAYELİ - İZMİT
176 TL
16s 45d
ÇAYELİ - SAKARYA
170 TL
18s 35d
ÇAYELİ - ARTVİN
60 TL
2s 30d
ÇAYELİ - ANKARA
140 TL
14s 29d

ÇAYELİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

TRABZON - ÇAYELİ
30 TL
1s 30d
İSTANBUL - ÇAYELİ
150 TL
21s 0d
SAMSUN - ÇAYELİ
100 TL
7s 15d
İZMİT - ÇAYELİ
176 TL
15s 15d
SAKARYA - ÇAYELİ
176 TL
14s 45d
ANKARA - ÇAYELİ
150 TL
10s 45d
ARTVİN - ÇAYELİ
45 TL
1s 30d
GİRESUN - ÇAYELİ
100 TL
3s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder