EN UCUZ ÇAYELİ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÇAYELİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Çayeli otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Çayeli otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Trabzon - Çayeli arasında düzenlenmektedir. Çayeli varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Golden Turizm, Ali Osman Ulusoy, Rize Ses Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Yeşil Artvin Ekspres, Prenskale Seyahat, Tokat Yıldızı, Sahil Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Yeniden As Bafra Seyahat, Vangölü Turizm, Öz Has Bingöl, Öz Elbistan Seyahat, Öz Diyarbakır firmalarıdır.

ÇAYELİ HAKKINDA

Çayeli Otobüs Biletiniz ile Doğal Güzelliklere Seyir Edin!

Tabiat harikası Çayeli için otobüs firmalarınıen ucuz bilet fiyatlarınıotobüs sefer saatlerini www.govego.com’da karşılaştırıp size en uygun otobüs biletini govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nde Rize’nin bir ilçesi olan Çayeli, Miletoslular tarafından İ.Ö. 700 yıllarında kuruldu. Eski adı Mapavri olan ilçenin isminin “efendiler, rahipler” anlamına geldiği düşünülmektedir. Bazı araştırmalar sonucunda, Rumların Lazlar ve diğer Kafkaslar ile etnik doğu sınırının olması ve Hıristiyanlığın Trabzon üzerinden Kafkasya’ya yayılmasının bölgeye bu ismi veren etkenler olduğu kanaatine varılmıştır. Sırasıyla Roma, Bizans, Rum Pontus egemenliğine giren Mapavri, 1461’de Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Devleti’ni topraklarını katmasıyla Türklerin egemenliğine girmiştir. 1878’de nahiye, 1944’te Çaybaşı isimlerini alan ilçe, daha sonra Çayeli adını almıştır.

Tabiatın Güzelliğini Cayeli’nde Görün!

Denize paralel yükselen sıradağları ve dar kıyı şeridi ile tipik bir Karadeniz ilçesi olan Çayeli’nin çevresi eşsiz güzelliklerle kaplıdır. Gittiğiniz her yerde yeşil ve mavinin büyüsüne kapılacaksınız. Etrafın güzelliğine dalabileceğiniz bir yer olarak Şahin tepesini önerebiliriz. Arabayla ve ya tur şirketleriyle çıkabileceğiniz bu tepe, gözlerinize çok güzel bir manzara seriyor. Denizi, şehri ve dağları içeren manzarası size huzur yaşatacaktır. Rize kalesi içinde aynı şeyler geçerli. Müthiş bir manzaranın yanında yerel kıyafetler içinde kemençe çalıp horon tepen, Karadeniz ezgilerinden şarkılar söyleyen bir grupla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde harap halde olan Zeleki Kalesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin. 12. yüz yılda Bizans döneminde inşa edildiği düşünülen kale sizi eski zamanlara götürecektir. İsmini yüksek ve dik bir kayalıktan köpürerek akmasından alan Ağaran şelalesine de mutlaka uğramalısınız. Göle akan şelale de, göldeki taşların üzerinde atlayarak şelalenin altına kadar varabiliyorsunuz. Çayeli’nde “görmeden dönmemeliyim” diyebileceğiniz o kadar yer var ki. Mesire olarak kullanılan Musa dağı ve Melipos tepeleri, yüksekliği 1750-2000 metreyi bulan Pokut, Sal, Hazindağ yaylaları, Rize fatihi Cafer Paşa tarafından 1467 yılında yaptırılan Caferpaşa Camisi, 1826 yılında yaptırılan Ormancık Camisi, 16. yüzyıl İslam Paşa Camii ile Ceneviz kalesinin kalıntıları bunların yalnızca bir kaçı. Yine Ayder’de kaplıcaya gitmeden, çevrenin güzelliğine daldığınızda yöreye özgü meşhur Rize bezlerinden almayı unutmadan ve Ardeşen ilçesinde yapılan ve eski bir gelenek olan Atmaca avcılığını izlemeden dönmeyin.

Çayeli’ndeki Meşhur Tatlar!

Damağınıza ziyafet, gözlerinize şenlik getirecek olan Çayeli mutfağı, Karadeniz lezzetlerini tadabileceğiniz ve kendi yöresindeki yemekleri yiyebileceğiniz bir lezzet yuvası. Çayeli diyince akla ilk olarak tabi ki Türk mutfağından vazgeçilmezlerinden olan Rize Çayeli fasulyesi geliyor. Ancak, buranın fasulyesinin farkı lezzetindedir. Ünü yurt dışına kadar taşınmış olan bu özel fasulye yalnızca Rize’de yetişiyor. Temiz, titiz ellerden çıkan, lezzeti ile herkesin beğenisini kazanan yemeğin sırrı belki de fırında 10 dakika kadar bekletilmesidir. Bu bilinmez ancak Çayelili Hüsrev kuru fasulye ile markalaşmayı başarmıştır. Yine, yöreye özgü hamsi ile yapılmış yiyecekleri unutmamak gerek. Sahil boyunca oturabileceğiniz restoranlarda bu tatları tadarak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çayeli otobüs biletinizi satın aldıktan sonra dilerseniz blog.govego.com'daki Çayeli hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER ÇAYELİ OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

ÇAYELİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Çayeli otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Çayeli seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Golden Turizm, Ali Osman Ulusoy, Rize Ses Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Yeşil Artvin Ekspres, Prenskale Seyahat, Tokat Yıldızı, Prenskale Seyahat, Sahil Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Yeniden As Bafra Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat, Vangölü Turizm, Öz Has Bingöl firmalarıdır.

En ucuz Çayeli otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Çayeli varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

ÇAYELİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇAYELİ - İSTANBUL
230 TL
17s 30d
ÇAYELİ - ORDU
70 TL
5s 30d
ÇAYELİ - SAMSUN
100 TL
8s 15d
ÇAYELİ - GİRESUN
60 TL
4s 30d
ÇAYELİ - İZMİT
210 TL
17s 30d
ÇAYELİ - SAKARYA
210 TL
15s 25d
ÇAYELİ - ARTVİN
65 TL
2s 40d
ÇAYELİ - ANKARA
180 TL
15s 0d

ÇAYELİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

TRABZON - ÇAYELİ
30 TL
2s 45d
İSTANBUL - ÇAYELİ
200 TL
18s 0d
SAMSUN - ÇAYELİ
100 TL
6s 30d
İZMİT - ÇAYELİ
210 TL
16s 15d
SAKARYA - ÇAYELİ
210 TL
15s 45d
ANKARA - ÇAYELİ
180 TL
13s 25d
ARTVİN - ÇAYELİ
60 TL
1s 50d
GİRESUN - ÇAYELİ
120 TL
4s 5d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder