TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

ÇAYELİ OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Çayeli otobüs biletini hemen satın al!


Çayeli seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Çayeli otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Çayeli’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Çayeli Otogarı, 3 günlük Çayeli Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

ÇAYELİ HAKKINDA

Çayeli Otobüs Biletiniz ile Doğal Güzelliklere Seyir Edin!

Tabiat harikası Çayeli için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nde Rize’nin bir ilçesi olan Çayeli, Miletoslular tarafından İ.Ö. 700 yıllarında kuruldu. Eski adı Mapavri olan ilçenin isminin “efendiler, rahipler” anlamına geldiği düşünülmektedir. Bazı araştırmalar sonucunda, Rumların Lazlar ve diğer Kafkaslar ile etnik doğu sınırının olması ve Hıristiyanlığın Trabzon üzerinden Kafkasya’ya yayılmasının bölgeye bu ismi veren etkenler olduğu kanaatine varılmıştır. Sırasıyla Roma, Bizans, Rum Pontus egemenliğine giren Mapavri, 1461’de Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Devleti’ni topraklarını katmasıyla Türklerin egemenliğine girmiştir. 1878’de nahiye, 1944’te Çaybaşı isimlerini alan ilçe, daha sonra Çayeli adını almıştır.

Tabiatın Güzelliğini Cayeli’nde Görün!

Denize paralel yükselen sıradağları ve dar kıyı şeridi ile tipik bir Karadeniz ilçesi olan Çayeli’nin çevresi eşsiz güzelliklerle kaplıdır. Gittiğiniz her yerde yeşil ve mavinin büyüsüne kapılacaksınız. Etrafın güzelliğine dalabileceğiniz bir yer olarak Şahin tepesini önerebiliriz. Arabayla ve ya tur şirketleriyle çıkabileceğiniz bu tepe, gözlerinize çok güzel bir manzara seriyor. Denizi, şehri ve dağları içeren manzarası size huzur yaşatacaktır. Rize kalesi içinde aynı şeyler geçerli. Müthiş bir manzaranın yanında yerel kıyafetler içinde kemençe çalıp horon tepen, Karadeniz ezgilerinden şarkılar söyleyen bir grupla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde harap halde olan Zeleki Kalesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin. 12. yüz yılda Bizans döneminde inşa edildiği düşünülen kale sizi eski zamanlara götürecektir. İsmini yüksek ve dik bir kayalıktan köpürerek akmasından alan Ağaran şelalesine de mutlaka uğramalısınız. Göle akan şelale de, göldeki taşların üzerinde atlayarak şelalenin altına kadar varabiliyorsunuz. Çayeli’nde “görmeden dönmemeliyim” diyebileceğiniz o kadar yer var ki. Mesire olarak kullanılan Musa dağı ve Melipos tepeleri, yüksekliği 1750-2000 metreyi bulan Pokut, Sal, Hazindağ yaylaları, Rize fatihi Cafer Paşa tarafından 1467 yılında yaptırılan Caferpaşa Camisi, 1826 yılında yaptırılan Ormancık Camisi, 16. yüzyıl İslam Paşa Camii ile Ceneviz kalesinin kalıntıları bunların yalnızca bir kaçı. Yine Ayder’de kaplıcaya gitmeden, çevrenin güzelliğine daldığınızda yöreye özgü meşhur Rize bezlerinden almayı unutmadan ve Ardeşen ilçesinde yapılan ve eski bir gelenek olan Atmaca avcılığını izlemeden dönmeyin.

Çayeli’ndeki Meşhur Tatlar!

Damağınıza ziyafet, gözlerinize şenlik getirecek olan Çayeli mutfağı, Karadeniz lezzetlerini tadabileceğiniz ve kendi yöresindeki yemekleri yiyebileceğiniz bir lezzet yuvası. Çayeli diyince akla ilk olarak tabi ki Türk mutfağından vazgeçilmezlerinden olan Rize Çayeli fasulyesi geliyor. Ancak, buranın fasulyesinin farkı lezzetindedir. Ünü yurt dışına kadar taşınmış olan bu özel fasulye yalnızca Rize’de yetişiyor. Temiz, titiz ellerden çıkan, lezzeti ile herkesin beğenisini kazanan yemeğin sırrı belki de fırında 10 dakika kadar bekletilmesidir. Bu bilinmez ancak Çayelili Hüsrev kuru fasulye ile markalaşmayı başarmıştır. Yine, yöreye özgü hamsi ile yapılmış yiyecekleri unutmamak gerek. Sahil boyunca oturabileceğiniz restoranlarda bu tatları tadarak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Çayeli otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Çayeli otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Çayeli hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER ÇAYELİ OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

ÇAYELİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇAYELİ - İSTANBUL
144 TL
17s 15d
ÇAYELİ - ORDU
50 TL
4s 30d
ÇAYELİ - SAMSUN
100 TL
8s 15d
ÇAYELİ - GİRESUN
50 TL
3s 30d
ÇAYELİ - İZMİT
150 TL
18s 50d
ÇAYELİ - SAKARYA
150 TL
18s 20d
ÇAYELİ - ARTVİN
50 TL
2s 45d
ÇAYELİ - ANKARA
140 TL
15s 15d

ÇAYELİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

TRABZON - ÇAYELİ
30 TL
1s 30d
İSTANBUL - ÇAYELİ
185 TL
19s 45d
SAMSUN - ÇAYELİ
100 TL
6s 15d
İZMİT - ÇAYELİ
180 TL
16s 15d
SAKARYA - ÇAYELİ
185 TL
13s 45d
ANKARA - ÇAYELİ
150 TL
13s 25d
ARTVİN - ÇAYELİ
45 TL
3s 30d
GİRESUN - ÇAYELİ
100 TL
3s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder