EN UCUZ ÇELİKHAN ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÇELİKHAN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Çelikhan otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Çelikhan otobüs bileti TL dir. Çelikhan varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Çelikhan seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

ÇELİKHAN HAKKINDA

Çelikhan Otobüs Biletinizle Unutamayacağınız Bir Tatil Geçirin!

Eşsiz bir dünyaya adım atacağınız Çalikhan için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da inceleybilir ve otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle alabilirsiniz.

Hitit, Asur, Pers, Makedonya, Selevkos, Roma ve Bizans devletlerinin egemenliği altında yaşamış olan bu topraklar, Hz. Ömer zamanında Arapların eline geçmiş ve Keysun'a bağlanmıştır. 949 yılında tekrar Bizanslılar tarafından alındıysa da 1071 yılında Malazgirt Zaferi'nden sonra Çelikhan yöresi Malatya ve Adıyaman illeriyle beraber Selçukluların eline geçmiştir. Daha sonra ise, 1516 yılında yapılan Koçhisar Savaşı sonunda bölge Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim tarafından Dulkadiroğulları beyliğinden alınarak Osmanlı Devleti'ne katılmıştır. Çelikhan'ın ilk ismi Komaşir olarak biliniyor. Daha sonra bu isim değiştirilmiş ve günümüzdeki adını almıştır. 1954 tarihinde Malatya iline bağlı olarak kurulan Çelikhan ilçesi, daha sonra Adıyaman’a bağlanmıştır. Tarihin köklü noktalarından olan Çelikhan’da keşfetmeniz gereken çok fazla güzellik bulunmakta!

Çelikhan İle Tanışın!

Çelikhan otobüs biletiniz sayesinde alacağınız yollar sonunda turizm potansiyeli ve içeriği fazlasıyla yüksek olan bu ilimizde sizi bekleyenlere hazırlıklı olun. Beypınarı, Zebar Suyu, Havşeri Pınarı, Mestan sizlere huzur dolu anlar yaşatırken, Koyunpınarı ve Jari yaylalarında kendinizi yeniden bulacaksınız. Çelikhan otobüs biletiniz sayesinde keşfedebileceğiniz bir diğer doğa harikası olay ise, yüzen adalar olacaktır. Çok nadir rastlanan bir doğa olayı olan bu durum üç bin yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Çat Barajı göletinde görebileceğiniz yüzen adalar başlangıçta sizleri biraz ürkütse de doğa harikası bu görselliği fotoğraflamak isteyebilirsiniz. Doğa tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği bu topraklarda sizler de sevdiklerinizle birlikte kamp kurabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir ve eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Çelikhan Damağınıza Unutamayacağınız Tatlar Kazıyacak!

Çevre illere yemek çeşitleri açısından benzerlik gösteren Çelikhan, Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi kendine özgü yemekleriyle de göze çarpıyor. Genel olarak buğday ürünleri, baklagiller, patlıcan domates ağırlıklı olan yemekler, bolca baharatla lezzetlendiriliyor. Çelikhan mutfağı tek bir ürün üzerine kurulu bir yemek kültüründen oluşmuyor. Hem Doğu Anadolu, hem Güneydoğu Anadolu, hem de Akdeniz mutfağının birleşimi olan lezzetler adeta lezzet harmonisi sunuyor. Sebze yemeklerinden et yemeklerine, salatalardan tatlılara kadar Çelikhan, kendini diğer şehirlere göre özel kılmaktadır. Besni’ye özgü tadabileceğiniz birçok meşhur yemek, içecek ve tatlı vardır. Bunların arasında, yöreye ait akla gelen ilk lezzet Besni Tavasıdır. Yine yöreye en özgün olan yemekler arasında Dövmeç, Basalla, Etli Çütte, Şillik de denemeye değer tatlar arasında yer alıyor. Kültürel ve tarihi açıdan fazlasıyla zengin olan bu şehir, gösterişli mutfağıyla da kesinlikle yolunuzun düşmesi gereken bir ilimiz. Çelikhan otobüs biletinizi alın ve eşsiz keşiflerin her dakikasını yaşayın!

Dilerseniz Çelikhan otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Çelikhan hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ÇELİKHAN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Çelikhan otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Çelikhan seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

ÇELİKHAN KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÇELİKHAN VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder