1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Demre Otobüs Bileti

EN UCUZ DEMRE ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

DEMRE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Demre otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Demre otobüs bileti TL dir. Demre varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Demre seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

DEMRE HAKKINDA

Demre İçin Aldığınız Otobüs Biletiniz İle Yolculuk Başlasın!

Yurdumuzun antik kenti, Demre için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Antalya’da Demre Ovası üzerine kurulu olan Demre ilçesinin M.Ö. 5. Yüz yılda kurulduğu düşünülmektedir. Likya’nın önemli kentlerinden biri olan bölge, Roma döneminde Myra adı ile anılmaktaydı. Bu dönemde gelişen ve zenginleşen kent, deniz ticaretini Demre çayı (Myros) sayesinde ilerletmişti, ancak korsanların baskın yapmalarına sebebiyet vermişlerdir. M.S. 18'de Tiberius'un evlatlığı olan Germanicus ve eşi Agrippina burayı ziyaret etmişler ve Myralılar limanları olan Andriake'ye onların heykellerini dikerek kendilerine olan saygılarını göstermişlerdir. Hıristiyanlık yönünden de Demre'nin ayrı bir önemi vardır. Bizans döneminde piskoposluk merkezi olan bu yerde Aziz Nikola 4.yüzyılın başında Piskopos olarak görev yapmıştır.  Hıristiyan âleminin büyük ilgisini çeken Myra'da her yıl 6 Aralık'ta Noel Baba etkinlikleri yapılıyor. İlk defa 1904 yılında Eynihal adıyla köy statüsüne erişen Demre, 1968 yılında 4 köyün birleşmesiyle Belediye, 1987 yılında da Kale adıyla ilçe olmuştur. 2005 yılında ise Demre ismini almıştır.

 

Akdeniz’in Güzel İlçesi Demre’ye Sizde Konuk Olun!

Akdeniz’in Antik dünyası Demre’de ne yapalım, nereye gidelim sorularını sormanıza bile fırsat kalmayacak. Antalya’nın sahil şehirlerinden birisi olan Demre tarihi ve çeşitli turizm alternatifleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor. Demre’de öne çıkan en önemli şey belki de Noel Baba’nın buralı olmasıdır. Asıl adı Aziz Nikalaos olan Noel Baba fakirlere ve çocuklara gizlice hediyeler götürürmüş. Noel Baba'nın "Kale"si, Demre’ye geldiğinizde Noel Baba’nın Kilisesi’ni görmeden dönmemelisiniz. İlk ismi "Demre" iken sonraları "Kale" adını almış. Son yıllarda ise yine Demre olarak anılıyor. Antalya'nın bu şirin ilçesi, yaz mevsiminde olduğu kadar yılsonu yaklaşırken de ziyaretçi akınına uğruyor. Bunun nedeni ise ilçedeki tarihi St. Nikolas Kilisesi ve bahçesindeki Noel Baba heykelidir. Türkiye'nin doğal güzellikleri, tarihi eserleri, pırıl pırıl denizi ve seracılığın odak noktası Demre’de, antik kentlere meraklı olanlar, Çayağzı yolundaki Andriake Ören Yeri’nde bir gezi yapabilirler. Finike’de Arykan’da ve Limyra gibi antik kentlerin yanında, Asya’nın en büyük sualtı mağarası Suluin,  Kaleköy’de Tersane Koyu ve Batık Şehir tümünü içine alan Kekova Adası görülmesi gereken yerlerden. Demre’ye birkaç km. uzaklıkta olan Myra’ya mutlaka uğramalısınız. Denize bakan kayalar içine oturtulmuş bir kent olan Myra belki de türünün Anadolu’daki en güzel örneklerinden. Geniş bir alana yayılmış kalıntılar, mezarlar ve Likce yazıtlardan M.Ö. 5’nci yüzyıla kadar uzanan eski bir kent olduğu anlaşılıyor. Demre'nin sahili ve Çayağzı'nın denize döküldüğü deltanın 1 km. uzunluğundaki kumsalı caretta carettalara ev sahipliği yaparken Andriake, Antik Çağ’da Myra'nın Akdeniz'e açılan önemli bir liman kenti olarak ziyaretçileri konuk ediyor. 

 

Akdeniz Mutfağının Tadına Varın!

Sağlıklı ve hafif yemeklerin sofrası olan Demre, Akdeniz mutfağının en leziz ve belirgin tatlarını sunuyor. Demre mutfağının başını Zeytinyağlılar, otlar ve salatalar çekiyor. Balık restoranlarında taze mevsim balıkları ile beraber çeşit çeşit mezelerin ve birçok deniz ürününü yiyebileceğiniz gibi, Dalyan’dan avlanan mavi yengecin tadına da bakabilirsiniz. Bunların dışında Demre’ye geldiğinizde Demre Pilavı, sac kavurma, tandır kebabı, köle gibi yöreye özgü mükemmel lezzetleri yemeden dönmeyin. Ev yemekleri yapan yerlerde zeytinyağlı ev yemeklerinin ve Akdeniz’in vazgeçilmez lezzeti olan kabak çiçeği dolmasının tadına bakabilirsiniz. Özellikle akşamüstü, Akdeniz’in muhteşem manzarasında bu eşsiz lezzetleri yerken müthiş bir keyif yaşayacaksınız.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Demre otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Demre otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Demre hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

DEMRE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Demre otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Demre seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

DEMRE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

DEMRE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder