1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Didim Otobüs Bileti

EN UCUZ DİDİM ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

DİDİM OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Didim otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Didim otobüs bileti 35 TL olup bu sefer İzmir - Didim arasında düzenlenmektedir. Didim varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Asya Tur, Buzlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Sahil Seyahat, Varan Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Efe Tur, Nilüfer Turizm, Balıkesir Uludağ, İstanbul Kalesi, Öz Erciş Seyahat, Ayar Aydın Seyahat, Malatya Zafer Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Didim seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

DİDİM HAKKINDA

Didim Otobüs Bileti Alın, Ege Sularına Kendinizi Bırakın!

Ege’nin güzel ilçesi, Didim için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Daha önceleri küçük bir Rum köyü olarak varlığını sürdüren Didim, günümüzde turistlerden oldukça ilgi gören Aydın ilimizin gözde bir ilçesidir. İonlar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Türkler’in hakim olduğu Didim’in ilk yerleşim tarihi M.Ö. 16.000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Dolayısıyla antik dünyaya ait oldukça fazla eser barındıran ilçe, Osmanlı döneminde Yeronda/Yoran adıyla anılmıştır. 1955 yılında gerçekleşen depremden sonra Yoran, devlet tarafından yaptırılan afet evlerine taşınmasıyla Yenihisar ismini taşımaya başlamıştır. İsim benzerliğine mahal vermemek adına da daha sonra kökü Didymaion’dan gelen Didim adı verilmiştir. Ege’de yarımada halinde olan bu güzel ilçemizin ekonomisi tarıma ve turizme bağlıdır. Şimdiler de pamuk ve buğday birinci sırada yer alırken, tütün üretiminde de Didim’in önemli bir yeri bulunuyor.

Didim’in Güzelliğine Kendinizi Bırakın!

Akdeniz iklimini en güzel hissedeceğiniz yerlerden biri olan Didim, özellikle plajları ve sığ denizi ile tatilcilerden yoğun ilgi görüyor. Denizden esen rüzgârı, sığ ve tertemiz denizinde yüzerken, güneşlenirken ve çocuklarınızı bile gönül rahatlığı ile sahilde oynamaya bıraktığınızda sizlere serinletici etki yapacaktır. Altınkum plajı bu açılardan oldukça popüler ve turistlerin akınına uğrayan bir mekândır. Didim’in tarihi ve doğal güzellikleri dışında tarihi zenginliği ile de sizlere gezip görebileceğiniz çok sayı da mekân sunuyor. Bunların en başında ise Apollon Tapınağı yer alıyor. Antik Helen-Roma döneminin bilinen en büyük tapınaklarından biri olan Apollon Tapınağı’nın yapımı günümüzden yaklaşık 2300 sene öncesinde başlanmıştır. Artemis adına Efes’te yapılmış olan ve Artemis Tapınağı olarak anılan tapınak ise antik dünyanın 7 harikasından biri olarak görülüyor. Milet Müzesi, Saplı Ada, Didim’in sembollerinden biri olan Faustina Hamamı görmeniz gereken yerler arasında yerini alırken, Milet Tiyatrosu da görenleri kendisine hayran bırakıyor. Antik dünyanın birçok yerleşim yeri Didim’e, tur yapılabilinecek mesafede. Dönemin filozoflar kenti Milet, yalnızca 20 km uzaklıkta. Antik çağın yedi bilgesinden biri olan Tales, şehir plancısı ve mimar Hippodamos, dünyanın ilk haritasını yapan Anaksimandros, filozof ve tarihçi Hekaitos Milet'te yaşamıştır. Tatilcilerin bazıları plajlarda, Ege’nin serin sularında vakit geçirmeyi yeğlerken, bazıları da antik kentlerde gezerek tatillerini sürdürüyorlar.

Didim’deki Unutulmaz Lezzetler!

Gezdiniz, eğlendiniz, yüzdünüz, yoruldunuz, ilçenin tüm güzelliğine vardınız, haliyle de acıktınız. Peki Didim’in nesi meşhur? Nerede, ne yiyeceksiniz? Aydın mutfağından etkilendiği kadar, Ege mutfağı ile de iç içe olan Didim’in yemekleri ürün çeşitliliği ile her damağa uygun tatlar sunuyor. Geniş bir yelpazeye sahip yemek çeşidi bulunan Didim mutfağında ilk göze çarpanlar zeytinyağlı yemekler, etli yemekler ve balık ürünleri olurken iştah açıcı mezeler de uzun bir liste halinde sizlere sunuluyor. Yöreye özgü yiyecekler listesinin başını tarhana çorbası ve kulak çorbası çekiyor. Akşam, yıldızlı bir gece de, güzel bir restoranda ve ya salaş bir mekan da taze balıklardan barbun, mercan ya da çipurayı yiyip mehtap eşliğinde deniz kenarında, manzaranın tadını çıkarırken alacağınız keyif kaçınılmaz olacaktır. Kebap ve dönerin de oldukça rağbet gördüğü, sokaklarda gezerken et restoranlarına sıkça rastlayacağınız Didim’de, acılı güveç, etli nohut yahnisi, tandır kebap gibi lezzetler de mutlaka denenmesi gerekenler listenizde olmalı.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Didim otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Didim otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Didim hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

DİDİM OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Didim otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Didim seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Asya Tur, Buzlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Sahil Seyahat, Varan Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Efe Tur, Nilüfer Turizm, Balıkesir Uludağ, İstanbul Kalesi, Öz Erciş Seyahat, Ayar Aydın Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Didim otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Didim varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 35 TL’dir.

DİDİM KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

DİDİM - İZMİR
30 TL
3s 30d
DİDİM - İSTANBUL
179 TL
11s 25d
DİDİM - ANKARA
140 TL
12s 0d
DİDİM - BURSA
124 TL
9s 0d
DİDİM - DENİZLİ
50 TL
5s 15d
DİDİM - BALIKESİR
120 TL
6s 30d
DİDİM - MANİSA
54 TL
4s 45d

DİDİM VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - DİDİM
179 TL
10s 50d
ANKARA - DİDİM
130 TL
10s 30d
BURSA - DİDİM
130 TL
7s 20d
İZMİR - DİDİM
35 TL
2s 0d
DENİZLİ - DİDİM
50 TL
4s 30d
KONYA - DİDİM
150 TL
12s 0d
KÜTAHYA - DİDİM
160 TL
8s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder