EN UCUZ ELAZIĞ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ELAZIĞ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Elazığ otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Elazığ otobüs bileti 25 TL olup bu sefer Malatya - Elazığ arasında düzenlenmektedir. Elazığ varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Tokat Yıldızı, Vangölü Turizm, Star Diyarbakır, Kamil Koç, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası, Best Van, Metro Turizm, Lider Muş Tur, Can Dersim Tuncelililer, Öz Elazığlılar Seyahat, Van Kalesi Turizm, Nilüfer Turizm, Can Diyarbakır Turizm firmalarıdır.

ELAZIĞ HAKKINDA

Elazığ Otobüs Biletiniz ile Maziye Yolculuk Başlasın!

Doğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Elazığ için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini govego.com’da karşılaştırın. 

Elazığ ve çevresinde yapılan arkeolojik kazılar, bölgenin tarihini Milattan Önce iki binli yıllara dayandırmaktadır. Elazığ ve civarında, Hurriler, Hititler, Urartular, Romalılar, Bizanslılar, Artukoğulları, Anadolu Selçuklular ve Osmanlılar tarih boyunca hüküm sürmüş ve bu bölgede paha biçilmez eserler bırakmışlardır. Kurtuluş Savaşımız sırasında büyük mücadeleler veren Elazığ, 1937 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Tam manasıyla açık hava müzesi niteliği taşıyan Elazığ ve civarı, gezginlerin keşfetmeyi önemsediği kentlerdendir. Siz de gezi anılarınıza Elazığ’ı dahil etmek için uçak, otobüs ya da tren biletlerinizi şimdiden satın alın, yepyeni bir yolculuğa çıkmanın keyfini çıkarın.

 

Elazığ’ın Kültüründe Kendinizi Keşfedin!

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi geçmişi ve kültürel miraslarıyla en kıymetli şehirlerinden olan Elazığ, neredeyse her noktası tarih ile iç içe olan bir şehirdir. Bu kente yapacağınız geziye Harput’u dâhil etmenizi, şifalı kaplıcalarında yorgunluk atmanızı ve çedene kahvesi ile Elazığ halkı ile kuracağınız dostluklara kırk yıllık hatır saklamanızı öneririz. Müze gezmeyi sever misiniz? Yanıtınız evet ise, Elazığ yolculuğunuza Elazığ Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ni muhakkak dahil etmelisiniz. Tarih öncesinden günümüze on binlerce eseri bir arada görebileceğiniz bu müzede, Elazığ’ın kültürel derinliğine hayran olacaksınız. Şehir merkezinde bulunan Elazığ Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ni pazartesi günleri hariç sabah sekiz ila akşam beş saatleri arasında gezebilirsiniz. Elazığ merkezinde bulunan Sara Hatun Cami’sine, Elazığ’dan ayrılmadan uğramalısınız. Tarihe meydan okuyan ve mimarisiyle Türk geleneklerini yansıtan Sara Hatun Camisi on beşinci yüzyıldan günümüze ibadete ve ziyarete açıktır. Elazığ’ın Harput ilçesinde bulunan ve yıllara meydan okuyan ihtişama sahip olan Ulu Camii de, Elazığ gezinize anlam katacak eserlerdendir. On ikinci yüzyılda Harputlu Hükümdarı tarafından inşa ettirilmiş olan bu cami, Anadolu’nun en eski Türk camilerinden sayılmaktadır. Ulu Cami, hala ibadete ve gezginlerin ziyaretine açıktır. Elazığ’ın sembollerinden olan Harput Kalesi’ni bir gezgin olarak mutlaka tırmanmalısınız. Milattan Önce sekizinci yüzyılda inşa edilmiş olan Harput Kalesi, günümüze dek tarihe meydan okurcasına ayakta kalmıştır. Kaleye tırmandığınızda, enfes Harput manzarasının ve tertemiz havasının tadını çıkarırken, muhteşem fotoğraflar da çekebileceğinizi aklınızda bulundurmanızı öneririz. 

 

Doğanın Armağanlarına Elazığ’da Tanık Olun!

Elazığ’a yapacağınız yolculuk eğer ki kış aylarına denk geliyorsa, gezi planınıza muhakkak dahil etmeniz gereken doğa harikasıdır Hazar Baba Kaya Merkezi. Elazığ şehir merkezine oldukça yakın  olan bu tesislerde, Hazarbaba Dağı’nın buz gibi ve tertemiz havasını ciğerlerinize çekmenin, bembeyaz manzaranın ve kayak yapmanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Hazar Baba Kaya Merkezi’ne Elazığ merkezinden bineceğiniz otobüsler ile kolayca ulaşabilir, buradaki tesislerden ister konaklamalı ister günübirlik olarak faydalanabilirsiniz. Eğer ki Hazar Baba Kayak Merkezi’ni gezi planınıza eklemeyi düşüyorsanız, biletinizi satın alır almaz, Hazar Baba Kaya Merkezi’ndeki tesislerden yerinizi ayırtmanızı öneririz. Tatilcilerin tercih ettiği bir diğer mekan da Gölcük olarak da adlandırılan, Elazığ şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan Hazar Gölü’dür. Oldukça berrak, sodalı ve tuzsuz olan suyunun  şifalı olması ve civarındaki yemyeşil alanları ve turizm tesisleri sayesinde, gözde bir mekân olmuştur. Elazığ geziniz sırasında, tarihi Harput beldesine yaptığınız geziye dahil edebileceğiniz Buzluk Mağarası, sarkıt ve dikitlerinin yanında, astıma iyi geldiği düşünülen havasıyla, doğanın insanlığa sunduğu armağanlardandır.

Dilerseniz Elazığ otobüs biletinizi aldıktan sonra govego.com bloğundaki Elazığ hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ELAZIĞ OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Elazığ Otogarı İle, Doğu’ya Farklı Bir Bakış Atın!

Elazığ tarihi ve doğasının yanında İç Anadolu ve Karadeniz arasında bir köprü görevi görmesi sebebiyle sık sık ziyaret edilen şehirlerimiz arasındadır. Elazığ Otogarı şuan eski bir yapı halinde olsa da şehrin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Buna rağmen 2013 yılında hazırlanan bir proje ile 25.000 m2lik bir alan üzerine yeni bir Elazığ Otogarı inşa edilmektedir. Birçok ulusal ve yerel otobüs firmasının bulunduğu Elazığ Otogarı şehrin merkezinde Sanayi Mahallesi’nde bulunmakta olup, ulaşımı kolaydır.


Elazığ Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0424 224 20 02
  • 0424 238 24 90

Adres:

  • Sanayi Mh., 23300 Elâzığ Merkez/Elâzığ

POPÜLER ELAZIĞ OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1213 Km
15 Saat
767 Km
9 Saat
1169 Km
14 Saat
824 Km
10 Saat
1289 Km
16 Saat
475 Km
5 Saat
323 Km
4 Saat
1489 Km
18 Saat

ELAZIĞ OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ELAZIĞ HAVA DURUMU

Pazartesi
-6℃
/
-6℃
Salı
-6℃
/
-6℃
Çarşamba
-4℃
/
-4℃

ELAZIĞ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Elazığ otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Elazığ seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Tokat Yıldızı, Vangölü Turizm, Star Diyarbakır, Kamil Koç, Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası, Best Van, Metro Turizm, Lider Muş Tur, Can Dersim Tuncelililer, Öz Elazığlılar Seyahat, Van Kalesi Turizm, Nilüfer Turizm, Can Diyarbakır Turizm firmalarıdır.

En ucuz Elazığ otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Elazığ varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 25 TL’dir.

ELAZIĞ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ELAZIĞ - DİYARBAKIR
40 TL
2s 15d
ELAZIĞ - BİNGÖL
170 TL
2s 0d
ELAZIĞ - KAYSERİ
140 TL
7s 14d
ELAZIĞ - MALATYA
100 TL
1s 30d
ELAZIĞ - KIRIKKALE
160 TL
11s 30d
ELAZIĞ - KIRŞEHİR
150 TL
8s 15d
ELAZIĞ - ANKARA
200 TL
11s 30d
ELAZIĞ - OSMANİYE
130 TL
7s 0d

ELAZIĞ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

DİYARBAKIR - ELAZIĞ
50 TL
3s 0d
BİNGÖL - ELAZIĞ
40 TL
2s 15d
MALATYA - ELAZIĞ
25 TL
2s 0d
KAYSERİ - ELAZIĞ
130 TL
7s 30d
ANKARA - ELAZIĞ
150 TL
11s 30d
MUŞ - ELAZIĞ
79 TL
4s 15d
OSMANİYE - ELAZIĞ
120 TL
7s 0d
İSTANBUL - ELAZIĞ
230 TL
18s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder