TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

ENEZ OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Enez otobüs biletini hemen satın al!


Enez seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Enez otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Enez’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Enez Otogarı, 3 günlük Enez Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

ENEZ HAKKINDA

Enez Otobüs Bileti Alın Şehrin Gürültüsü Çok Uzaklarda Kalsın!

Tekirdağ’ın ilçesi Enez için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Trakya’nın uç güzelliklerinden Enez’in bilinen ilk izlerine yakın çevresinde bulunan Hoca Çeşme Höyüğü kazılarında rastlanmıştır. Geç Neolitik Çağ’da MÖ 6500’lerde kurulduğu düşünülen Enez, ozamanalar Ainos adıyla anılmaktaydı. Meriç Nehri’nin deniz ile buluştuğu noktada iki limanlı bir şehir olarak ünlenen bu topraklar, Meriç alüvyonlarının birikmesi sonucu kıyıdan uzaklaşmıştır. Bu bölgede daha çok Trak kabilelerinin yaşadığı düşünülmektedir. Enez’in ilk ev sahipliği yaptığı halk kesin olarak bilinmemekle birlikte, Aioller ve Kymeliler tarafından şehre dönüştürüldüğü kanıtlanmıştır. Pers Krallığı’nın, Romalılar’ın, Bizans’ın ve Cenovalılar’ın yaşadığı bu topraklar son olarak 1456 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Türk topraklarına katılmıştır. Enez’de tarihin kalıntılarına ve özellikle Osmanlı mimarisi örneklerine sıkça rastlayacaksınız.

 

Trakya’nın En Uç Güzelliği: Enez!

Enez otobüs bileti alarak başlatacağınız bu yolculuğun sonunda berrak koyları ve upuzun sahili ile tanışacağınız Enez’de olacaksınız. Enez özellikle huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlere hitap ediyor. İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı da, şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için iyi bir uğrak yeri. Trakya yollarını aşarken Enez’e vardığınızda yol boyunca duruluğa ve yeşile sürdüğünüzü fark edeceksiniz. İlerledikçe Enez’in havası sizi bulacaktır. Enez her taşın altından çıkan tarihi ile sizlere farklı alternatifler sunuyor. Sahil Kervansaray’ı, Deveci Hanı, Enez Ayasofyası (Fatih Camii), Has Yunus Paşa Kaptan Türbesi, tarihi Enez Kalesi, Nekropol, Roma Villası, Antik Cadde ve Killik Tepe ziyaretlerinizde her mekanda farklı bir zamana ve farklı bir ana dokunduğunuzu fark edeceksiniz. Bütün bunların yanında tarih ve huzur dolu bu seyahatinizde Enez’in ayçiçeği tarlalarının arasından mükemmel bir Güneş’in batışı gösterisine de hazır olun!

Şeffaf Sularda Uyanmak Enez’de Mümkün!

Enez ormanlık alanlarla dolu doğasının yanında eşsiz güzellikteki denizi ile de sizlere unutulmaz anlar yaşatacak. Enez suları öylesine berraktır ki, uzaktan izlediğiniz de bile suyun altında neler olduğunu görebilirsiniz. Kuş Cenneti Gala Gölü’nün güzelliğine de hayran kalacağınız bu geziniz için tek bir Enez otobüs bileti almanız ve yola çıkmanız yeterli olacaktır. Enez’i çevreleyen Tuz Gölü, Peso Gölü ve Gala lagün gölleri (denize akan) sayesinde hem tatlı hem tuzlu sudan çıkan deniz ürünlerinin lezzetinin farkına da yakından varacaksınız. Enez’e gittiğinizde özellikle Kefal, Yılanbalığı, Melendros ve Cıbır tatlarını kesinlikle denemelisiniz. Hisar Dağları’nda yürüyüş yaparak Yunanistan – Türkiye karesini aynı anda görebilirsiniz. Enez’de en fazla bulacağınız güzellik ise hiç kuşkusuz sessizlik olacaktır. Enez’in sessiz güzelliğinde kendinizi bulmak için acele edin!


govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Enez otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Enez otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Enez hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ENEZ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ENEZ - TEKİRDAĞ
60 TL
2s 45d
ENEZ - BURSA
80 TL
10s 15d
ENEZ - KÜTAHYA
180 TL
12s 45d
ENEZ - AFYONKARAHİSAR
190 TL
13s 45d
ENEZ - YALOVA
200 TL
9s 45d
ENEZ - ISPARTA
230 TL
17s 15d
ENEZ - ANTALYA
275 TL
19s 15d
ENEZ - İSTANBUL
110 TL
5s 0d

ENEZ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

KÜTAHYA - ENEZ
180 TL
12s 15d
SAKARYA - ENEZ
120 TL
9s 0d
BURSA - ENEZ
180 TL
8s 45d
YALOVA - ENEZ
180 TL
7s 50d
ANTALYA - ENEZ
250 TL
19s 0d
İSTANBUL - ENEZ
110 TL
4s 15d
TEKİRDAĞ - ENEZ
60 TL
3s 0d
ANKARA - ENEZ
250 TL
12s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder