EN UCUZ ENEZ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ENEZ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Enez otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Enez otobüs bileti 60 TL olup bu sefer Tekirdağ - Enez arasında düzenlenmektedir. Enez varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Keşan Birlik, Fatih Turizm firmalarıdır.

ENEZ HAKKINDA

Enez Otobüs Bileti Alın Şehrin Gürültüsü Çok Uzaklarda Kalsın!

Tekirdağ’ın ilçesi Enez için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilirsiniz.  

Trakya’nın uç güzelliklerinden Enez’in bilinen ilk izlerine yakın çevresinde bulunan Hoca Çeşme Höyüğü kazılarında rastlanmıştır. Geç Neolitik Çağ’da MÖ 6500’lerde kurulduğu düşünülen Enez, ozamanalar Ainos adıyla anılmaktaydı. Meriç Nehri’nin deniz ile buluştuğu noktada iki limanlı bir şehir olarak ünlenen bu topraklar, Meriç alüvyonlarının birikmesi sonucu kıyıdan uzaklaşmıştır. Bu bölgede daha çok Trak kabilelerinin yaşadığı düşünülmektedir. Enez’in ilk ev sahipliği yaptığı halk kesin olarak bilinmemekle birlikte, Aioller ve Kymeliler tarafından şehre dönüştürüldüğü kanıtlanmıştır. Pers Krallığı’nın, Romalılar’ın, Bizans’ın ve Cenovalılar’ın yaşadığı bu topraklar son olarak 1456 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Türk topraklarına katılmıştır. Enez’de tarihin kalıntılarına ve özellikle Osmanlı mimarisi örneklerine sıkça rastlayacaksınız.

 

Trakya’nın En Uç Güzelliği: Enez!

Enez otobüs bileti alarak başlatacağınız bu yolculuğun sonunda berrak koyları ve upuzun sahili ile tanışacağınız Enez’de olacaksınız. Enez özellikle huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlere hitap ediyor. İstanbul’a çok yakın olmasından dolayı da, şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için iyi bir uğrak yeri. Trakya yollarını aşarken Enez’e vardığınızda yol boyunca duruluğa ve yeşile sürdüğünüzü fark edeceksiniz. İlerledikçe Enez’in havası sizi bulacaktır. Enez her taşın altından çıkan tarihi ile sizlere farklı alternatifler sunuyor. Sahil Kervansaray’ı, Deveci Hanı, Enez Ayasofyası (Fatih Camii), Has Yunus Paşa Kaptan Türbesi, tarihi Enez Kalesi, Nekropol, Roma Villası, Antik Cadde ve Killik Tepe ziyaretlerinizde her mekanda farklı bir zamana ve farklı bir ana dokunduğunuzu fark edeceksiniz. Bütün bunların yanında tarih ve huzur dolu bu seyahatinizde Enez’in ayçiçeği tarlalarının arasından mükemmel bir Güneş’in batışı gösterisine de hazır olun!

Şeffaf Sularda Uyanmak Enez’de Mümkün!

Enez ormanlık alanlarla dolu doğasının yanında eşsiz güzellikteki denizi ile de sizlere unutulmaz anlar yaşatacak. Enez suları öylesine berraktır ki, uzaktan izlediğiniz de bile suyun altında neler olduğunu görebilirsiniz. Kuş Cenneti Gala Gölü’nün güzelliğine de hayran kalacağınız bu geziniz için tek bir Enez otobüs bileti almanız ve yola çıkmanız yeterli olacaktır. Enez’i çevreleyen Tuz Gölü, Peso Gölü ve Gala lagün gölleri (denize akan) sayesinde hem tatlı hem tuzlu sudan çıkan deniz ürünlerinin lezzetinin farkına da yakından varacaksınız. Enez’e gittiğinizde özellikle Kefal, Yılanbalığı, Melendros ve Cıbır tatlarını kesinlikle denemelisiniz. Hisar Dağları’nda yürüyüş yaparak Yunanistan – Türkiye karesini aynı anda görebilirsiniz. Enez’de en fazla bulacağınız güzellik ise hiç kuşkusuz sessizlik olacaktır. Enez’in sessiz güzelliğinde kendinizi bulmak için acele edin!

Dilerseniz govego.com bloğundaki Enez hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ENEZ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Enez otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Enez seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Keşan Birlik, Fatih Turizm firmalarıdır.

En ucuz Enez otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Enez varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 60 TL’dir.

ENEZ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ENEZ - TEKİRDAĞ
60 TL
2s 15d
ENEZ - KÜTAHYA
180 TL
12s 45d
ENEZ - YALOVA
200 TL
10s 0d
ENEZ - BURSA
220 TL
10s 30d
ENEZ - ISPARTA
230 TL
17s 15d
ENEZ - ANTALYA
275 TL
19s 15d
ENEZ - İSTANBUL
120 TL
4s 30d

ENEZ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAKARYA - ENEZ
160 TL
9s 0d
YALOVA - ENEZ
180 TL
7s 50d
ANTALYA - ENEZ
250 TL
19s 15d
AFYONKARAHİSAR - ENEZ
250 TL
13s 45d
İSTANBUL - ENEZ
120 TL
4s 30d
TEKİRDAĞ - ENEZ
60 TL
2s 15d
ANKARA - ENEZ
250 TL
12s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder