EN UYGUN ERZURUM AMASYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • Bizim Iğdır Seyahat Erzurum Amasya otobüs bileti
  ERZURUM - AMASYA
  22.11.2019 - 14:00
  2+2
 • Metro Turizm Erzurum Amasya otobüs bileti
  ERZURUM - AMASYA
  22.11.2019 - 15:30
  2+2
 • Bizim Iğdır Seyahat Erzurum Amasya otobüs bileti
  ERZURUM - AMASYA
  22.11.2019 - 19:00
  2+2
 • Metro Turizm Erzurum Amasya otobüs bileti
  ERZURUM - AMASYA
  22.11.2019 - 22:00
  2+2
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ERZURUM - AMASYA OTOBÜS BİLETİ

Erzurum Amasya otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Erzurum Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Erzurum Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Erzurum Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Erzurum Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Amasya Erzurum Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Erzurum Amasya arası mesafe: 563 Km

Erzurum Amasya arası sefer süresi: Ortalama 7 Saat

Erzurum Amasya arası en ucuz otobüs bileti: 100 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

ERZURUM AMASYA GÜZERGAHI

Erzurum - Amasya Arası Güzergah Bilgileri

Erzurum - Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Erzurum - Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Erzurum - Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Erzurum - Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Erzurum - Amasya arası mesafe yaklaşık 563 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 7 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Ağrı Kösedağı Turizm, Dadaş Turizm, Esadaş Turizm, Iğdırlı Turizm, Metro Turizm, Tokat Turizm ve Vangölü Turizm’dir. Erzurum - Amasya otobüs bileti fiyatları 65TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Erzurum - Amasya otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Erzurum - Amasya Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Erzurum - Amasya arasında karayolunu kullandığınızda Erzincan ve Tokat gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. En güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’ya gitmek için dadaşlar diyarı Erzurum’dan yola çıkmadan önce Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz.

Ve sonrasında İpek yoluna ve Anadolu’nun en köklü uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir şehre yani Erzincan’a ulaşacaksınız. Çevresi dağ ortası bağ olarak adlandırılan bu şehirde efsanevi Munzur Dağları’nı izlemeden dönmeyin deriz. En sağlam Urartu antik kentlerinden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Keban Baraj Gölü kıyısında bulunan Kemaliye, Endiçi Kalesi, Roma mezarlığı, Topkapı Cami, Orta Cami, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan'ın en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor ve merkeze sadece 15 km uzaklıkta yer alıyor. Tapınak, saray, kabul salonu, açık hava tapınağı, depo ve mezarlık kalıntılarını görmeden, 1854 tarihli Abrenk Kilisesi, Orta Çağ Türk mimarisinin en önemlilerinden birisi olan Mama Hatun Türbesi ziyaret etmenden; Girlevik Şelalesi’nin heybetini izlemeden, Kemah Kalesi’ne çıkmadan, Otlukbeli Gölü kenarında keyif yapmadan bu eşsiz şehirden dönmeyin deriz.  

Yolun devamında Türkiye'nin tarihiyle göz dolduran, sahip olduğumuz coğrafyanın en güzel şehirlerinden biri olan Tokat’a varacak ve doğanın tüm güzellikleri arasında akan Yeşilırmak Nehri'nin kıyısında kısa bir mola verebileceksiniz.

Ve son olarak durağınız Amasya olacak. önce birbirinden güzel yaylaları, hırçın Çoruh Nehri, yüksek dağları, yemyeşil ormanları, krater gölleri, zengin fauna ve florası, 5000 yıllık tarihi mirası ile yer yüzü cenneti Artvin’e gitmek için Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Hemen bir Erzurum - Amasya otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Amasya - Erzurum otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar