EN UYGUN GAZİANTEP TRABZON ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 14:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 14:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 17:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 18:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 18:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 18:30
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 08:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 11:00
 • GAZİANTEP - TRABZON
  18.07.2018 - 16:00
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

GAZİANTEP - TRABZON OTOBÜS BİLETİ

Gaziantep Trabzon otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Gaziantep Trabzon otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Gaziantep Trabzon Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Gaziantep Trabzon otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Gaziantep Trabzon otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Trabzon Gaziantep Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Gaziantep Trabzon arası mesafe: 806 Km

Gaziantep Trabzon arası sefer süresi: Ortalama 10 Saat

Gaziantep Trabzon arası en ucuz otobüs bileti: 110 TL

GAZİANTEP TRABZON GÜZERGAHI

Gaziantep - Trabzon Arası Güzergah Bilgileri

Gaziantep - Trabzon otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Gaziantep - Trabzon Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Gaziantep - Trabzon otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Gaziantep - Trabzon otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Gaziantep - Trabzon arası mesafe yaklaşık 806 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 10 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüs firmaları Metro Turizm,  Has Bingöl Turizm, Turay Turizm’dir. Gaziantep - Trabzon otobüs bileti fiyatları 80 TL'den başlıyor ancak govego.com' un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Gaziantep - Trabzon otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep - Trabzon Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Gaziantep - Trabzon otobüs bileti ile çıkacağınız yolculukta Kahramanmaraş ve Sivas'tan geçerek Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri olan Trabzon'a ulaşacaksınız. Biraz uzun sürecek bu yolculukta Güneydoğunun nüfusu en fazla olan ve gelişmişlik açısından da Türkiye'nin 6. şehri olan Gaziantep'i geride bırakmak eminiz ki zor olacaktır. İlk uygarlıkların doğuşuna şahit olan Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en eski kültür merkezlerinden Mezopotamya ve Akdeniz arasında, İpek Yolu üzerinden sizi selamlarken siz de bir yandan baklavanızı mideye indirebilirsiniz. Gaziantep’in adıyla anılan Antep fıstığı, lahmacun ve tabii ki baklava, bu güzel şehirden ayrılmadan önce son kez yiyeceğiniz lezzetlerden sadece bir kaçı olmalı. Ayrıca Antepli ustaların ürettiği bakır işlerini, sedef işlemeli eşyaları hediyelik olarak alıp yanınızda sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Gaziantep'ten çıkıp Trabzon'a giderken Cumhuriyet'in kuruluşu için ilk buluşulan, Anadolu insanının bir araya geldiği, milli mücadelenin en önemli kongrelerine ev sahipliği yapan Sivas'a ulaşacaksınız. Çevresindeki illere göre kendine has bir iklime sahip olan Sivas sizi, eski yüzyıllardan kalma birçok tarihi eser ile karşılayacaktır. Sivas, Konya'dan sonra Selçuklu dönemine ait en çok eseri barındıran ilimiz olduğunu görmek sizi şaşırtacak mı bilemeyiz ama Sivas'ın büyüleyici topraklarından bir süre ayrılmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Bu arada Sivas'ın pek fazla bilnimeyen yönlerinden biri olan kaplıcalarında özellikle Kangal balıklı kaplıcasında Şiva bulmayı deneyebilirsiniz. Kangal ilçesine 14 kilometre uzaklıkta yer alan bu kaplıcada en büyüğü 10 cm boyunda olan binlerce balık yaşamakta ve bu balıklar, hasta kişilerin sivilce ve yara kabuklarını yiyerek şifa sunmaktadırlar. Bu arada Sivas'tayken o tatlı Kangal yavrularından birkaçını da sevip beslemeyi unutmayın deriz.

Sonunda Sivas'tan çıkıp Trabzon'a doğru ilerleyecek ve Zigana Dağlarının o büyüleyici heybetiyle karşılacaksınız. Yüzölçümüne göre küçük bir alan kaplamasına rağmen nüfus ve ekonomi açısından Karadenizin 2. büyük ili olan Trabzon gerek kültürü gerek yerel halkı gerekse lezzetleriyle geriye dönmek istemeyeceğiniz bir tatil geçirmenizi sağlayacak. Yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği şehirde yaylacılık teknikleri, yaşam tarzı, köy mimarisi ve folklorik açıdan Anadolu köylüsünden net çizgilerle ayrılmakta ve Kafkasya halklarıyla Laz, Lezgi, Megrel, Mağharul-Dağıstan Avarlar'ı, Oset, Gürcü, Abhaz hakları ile benzerlik gösterdiğini net bir şekilde fark edeceksiniz.

Çakırgöl, Uzungöl, Sera Gölü, Haldize Gölleriyle keyiflenecek, Trabzon mutfağının temel besinleri karalahana, mısır ve hamsi ile midenizi bayram ettireceksiniz. Trabzon'a has yemeklerden en önemlileri mısır unundan yapılan kuymak, haçapur, hamsili ekmek, lamesli ekmek, karalahanadan yapılan çorba, hamsili ekmek, kaygana, fasülyeden yapılan lobya adını verdikleri turşu kavurmadır. Doğal güzelliklerinin ve yemeklerinin yanısıra pek çok tarihi yapıyı da bünyesinde barındıran Trabzon, Roma ve Osmanlı döneminde eyalet merkezi olmuş, Ortaçağ'da Rum İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. En meşhur mekanlarından biri olan Sümela Manastırı'nı gezmeden, Uzungöl - Demirkapı-Karakaya bölgesi'ndeki parkurlarda yürüyüş yapmadan, Çakırgöl Zigana Geçidi - Hamsiköy Maçka İlçesi'nde trekking yapmadan ve son olarak , Çatak-Kayaiçi-Taşgeçit-Çonkaya-Kestanelik-Erenler-Kestanelik-Pervane-Değirmencik-Araklı güzergahında da kano ile gezmeden Trabzon seyahatinizi tamamlamayın deriz.

Hemen bir  Gaziantep - Trabzon otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Trabzon - Gaziantep otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar