EN UCUZ GAZİEMİR ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

GAZİEMİR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Gaziemir otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Gaziemir otobüs bileti TL dir. Gaziemir varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

GAZİEMİR HAKKINDA

Gaziemir Otobüs Biletinizi Alın Keyifli Bir Tatile Yolculuk Başlasın!

İzmir’in güzel ilçesi Gaziemir için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da öğrenebilirsiniz. 

1965 yılına kadar Seydiköy ismi ile gelen Gaziemir ismini Aydınoğulları Beyliğinden Gazi Umur Bey’e ithafen almıştır. Seydiköy ve çevresi Türk egemenliğine yine Gazi Umur Bey döneminde girmiştir. İzmir’in metropol ilçelerinden olan Gaziemir, 15. Ve 16. yüz yıllarda demografik açıdan ve ekonomik açıdan köy konumuna yükselmiş, 19. yüz yılda ise nahiye merkezi haline gelmiştir. Aynı yüz yılın sonlarına doğru Aydın tren yolu inşa edilmiş, bu da bölgeye yerleşim konusunda etkileyici bir faktör olmuştur. 1926 yılıyla beraber belediye vasfını kazandıktan sonra, İzmir’in işlek ve hızla gelişen ana kenti olma doğrultusunda ilerlemiştir. Zaman içerisinde sanayi ve ticaret merkezi haline gelmesi ve otoyol ağı ile hava limanının devreye girmesi ise ilçeye gelişim konusunda olumlu etkiler yaratmıştır.

Gaziemir İle Tanışın!

Türkiye’nin en güzel illerinden olan İzmir’in güzel ilçesi Gaziemir, özellikle doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Çok fazla tarihi mekânı olmasa da İzmirlilerin hafta sonlarında keyifli vakit geçirmek için uğrak yeri olmuştur. Bu güzel ilçenin sokaklarında gezerken yeşil alanları ve sıcak atmosferi sayesinde keyifli vakitler geçireceğinize eminiz. Peki burada ayrıca nereleri görmem gerek, nereleri gezeyim diye düşünüyorsanız, sizin için birkaç önerimiz olacak. Bölge doğal güzellikleri ve yeşil alanları ile dikkat çekiyor demiştik. Öyleyse, Hasan Ağa Bahçesi’ni es geçmek olmaz. Oksijen deposu bir alan olan bu bahçe de hem yürüyüş yapabilir, hem gezinizden yorulduğunuz vakitlerde dinlenme yeri olarak kullanabilirsiniz. Oturma alanları, yürüyüş parkuru, oyun alanları mevcuttur. Şehir de huzuru bulmak isteyenlerin buluşma noktası diyebiliriz. Bir başka huzuru bulma ve dinlenme yeri olarak Forbes Sevgi Yolu’nu önerebiliriz. Çocuklar için eğlence ve oyun alanları olduğu gibi siz yetişkinler için de yorgunluk anlarında soluklanmak için çok güzel bir alan.

Gaziemir’e alacağınız otobüs bileti sayesinde tarihi geziler yapma olanağı da bulabilirsiniz. Eski bir yerleşim alanı olan ve Menderes ilçesine yakın olan Bakla tepe, bu gezi planlarınız için ideal noktalardan biridir. Kazı çalışmaları sayesinde çanak, seramik gibi birçok kalıntının bulunduğu bu alan turistlerin ilgi odağı halindedir. Denize kıyısı olmamasıyla bilinen ve bir İyon kenti olan Kolophon Antik Kentine de mutlaka gitmelisiniz. Gaziemir ilçesine biraz uzak olsa da yaşadığı dönemde güçlü bir donanması olan bu antik kenti kesinlikle görmelisiniz. Kendi döneminde kehanet merkezi olarak bilinen Klaros Antik Kenti, görebileceğiniz bir başka tarihi mekân. Arkeolojik çalışmalara göre, yaşanmışlığı İ.Ö. 7. yüz yıla kadar dayanan kent döneminde kutsal olarak kabul ediliyordu.

Gaziemir Lezzetlerini Tadın!

Türk mutfağının zenginliği dünyaca kabul edilmiş bir gerçektir. Gaziemir’in yemekleri de ülkemizin en güzel yöresel yemeklerinin olduğu şehirlerden biri olan İzmir ile tamamıyla aynı olup, ayrıca farklı tatlar sunmamaktadır. Özellikle yaz mevsimine doğru sıkça pişirilen tarhana çorbası, besin değeri çok yüksek lezzetli bir çorba olup, burada tatmanızı tavsiye ettiğimiz yiyeceklerden. Pirinçli domatesli çorbayı, düğün ve bayram yemeği olarak bilinen keşkek, nefis bir et yemeği olan sura ve papaz yahnisi, İzmir köftesi, mücmeri, tatlı olarak zerde ve gerdan tatlısını yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Gaziemir otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Gaziemir hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

GAZİEMİR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Gaziemir otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Gaziemir seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

GAZİEMİR KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

GAZİEMİR VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder