1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Giresun Otobüs Bileti

EN UCUZ GİRESUN ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

GİRESUN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Giresun otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Giresun otobüs bileti 40 TL olup bu sefer Ordu - Giresun arasında düzenlenmektedir. Giresun varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Görele Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Golden Turizm, Sahil Seyahat, Rize Ses Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB, Tokat Yıldızı, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Sema Turizm, Aras Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Giresun seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

GİRESUN HAKKINDA

Giresun Otobüs Bileti Alın Karadeniz’e Çok Daha Yakın Olun!

Karadeniz’in en güzel yüzü Giresun için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

İskitler'in Milattan Önce 7. yüzyıl'da Karadeniz Bölgesine göç alması sebebiyle Oğuz'larda bu topraklara göç edip yerleşik hayatlarını kurmuşlardır. Bu topraklarda Oğuz boylarından Yazır, Döğer, Avşar, Karkın, Halaç'ların; Akhun, Kuşan, Peçenek, Hazar, Hun, Kıpçak Türklerinin yerleşik hayatı mevcuttur. Hitit İmparatorluk devrinde tabletlerine dayanmış olan tarihi kaynaklarda, Giresun'un Azzi Toprakları içinde kalmış olduğu anlaşılmıştır. Karadeniz bölgesinde 90'a yakın sömürge kenti kuran Miletoslular, Giresun ve Tirebolu kentlerinin de müessisleridir. Amaçları bu toprakları kendilerine vatan edinmek değil, buraların her anlamda yer altı ve yer üstü gelirlerini sömürmek olmuştu. Bu sayede yerleşme ünitelerinin korunabilecek bölüklerini alıp buralarda yerleşme kurmuşlardır. Romalılar bu şehri çok istemiş olsalarda tam bir hakimiyet kuramamışlardır. Onların zamanında ise bu devirde para basıldığı söylentileri gerçekleşmiştir. Roma zamanının ilk devirlerinde Romalı bir yazar olan Ammianus Marcel'ın söylentilerine göre Romalı bir komutanın buaya gelip yabani kiraz ağaçlarındaki fidanları Roma'yı götürmüş olmasıdır. Bu söylentiyle birlikte kirazın dünyaya Giresun şehrinden yayıldığı inancı başlamıştır. Lakin bu bilgiyle Roma'da daha evvel kirazın olduğu belirtilmektedir. Sonraki yıllarda ise Giresun şehri Romalılardan sonra Bizanslıların hakimiyeti altına geçmiştir. Trabzon'a bağlı olan Giresun ve etrafı Moğol nüfuzu altına girmiştir. Tam bu sırada, Oğuzların Üçok koluna mensup boylardan biri olan Çepniler; Ordu, Giresun ve Trabzon şehri sınırlarına yerleşim kurmaya başlamışlardır. Günümüze kadar yanlış bir inanma olarak Giresun'un Türkleşmesi Fatih Sultan Mehmet'in 1461'de Trabzon'u savaşarak almasıyla beraber andırılmıştır.

 

Giresun Yaylalarında Yaşadığınızı Hissedin!

Giresun otobüs biletiniz ile Karadeniz yaylalarında yeniden nefes aldığınızı hissedecek ve bu şehrin mavi büyüsüne sizler de kapılacaksınız. Bunun için muazzam bir manzaraya sahip olan Kümbet Yaylası’nı yaşayabilir, kendinizi görsel şölenin tam ortasında bulmuş gibi hissedebilirsiniz. Paşakonağı Yaylası’nda ise sarı, mor, beyaz orman gülleri ile sarılmış bir manzaraya günaydın diyebilirsiniz. Derin bir nefes alarak. Ayrıca Giresun Kalesi’ne çıkıp çok yükseklerden Karadeniz’e kuş bakışı atabileceğiniz gibi, halk tarafından kilise olarak bilinen Giresun Müzesi’ni keşfe çıkabilirsiniz. Karadeniz’e ait iki adadan biri olan Giresun Adası’nı yakından görüp yaşayabilirsiniz. Eğer mevsim yazsa ve siz Giresun’da iseniz Giresun’un serin ve temiz sularında tatilin, kumun, güneşin keyfini çıkarma imkanınızda bulunmakta. Ayrıca Arşf kumaş plajı, Giresun plajı, Tabya plajlarını da tercih edebilir hatta kamp yapabilirsiniz.

 

Karadeniz Mutfağına Bir De Giresun’dan Bakın!

Giresun otobüs biletiniz ile Karadeniz’in derinliklerine doyacağınız gibi, mutfağını da fazlasıyla tadacaksınız. Giresun'da Etli Pancar Sarması, Çalıçiceği Çorbası, Fasulye Diblesi, Hamsi Böreği ve Isırgan yemeğini tattığınız anlarda hem lezzete doyacak hem de sağlıklı sofralardan huzurla kalkacaksınız. Her tarafı yemyeşil ormanlarla çevrili Giresun'dan çay, fındık ve kirazın en güzel hallerini bulacaksınız. Kirazın ana yurdu olan Giresun'da kiraz zamanı Haziran ve Temmuz aylarında olduğundan bu tarihlerde oradaysanız şanslısınız demektir. Ayrıca sevdiklerinize Giresun'dan el yapımı hediyelik eşyalar almak istiyorsanız Kazancılar Çarşısı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bırakın Giresun otobüs biletiniz sizleri Karadeniz günlerine doyursun!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Giresun otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Giresun otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Giresun hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

GİRESUN OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Giresun Otogarı İle, Karadeniz’le Kucaklaşın!

Giresun Karadeniz’in tüm güzelliklerini yansıtan yapısı ve doğası ile eşsiz duraklarımızdan biri halindedir. Giresun Otogarı tam anlamıyla modern bir yapıda olmasa da şehrin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Yapılması planlanan Yeni Giresun Otogarı için biraz daha zaman gerektiğini söyleyebiliriz. Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Giresun Otogarı, tam bir geçiş noktasında bulunup sık sık kavşak görevi görmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin tamamına ve Türkiye’nin pek çok şehrine hizmet veren Giresun Otogarına ulaşımınızı şehir içinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 

Giresun Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0454 215 01 27

Adres:

  • Teyyaredüzü, 28200 Giresun Merkez/Giresun

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1004 Km
12 Saat
677 Km
8 Saat
1015 Km
12 Saat
747 Km
9 Saat
1269 Km
15 Saat
723 Km
9 Saat
346 Km
4 Saat
1242 Km
15 Saat

GİRESUN OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

GİRESUN HAVA DURUMU

Pazartesi
-5℃
/
-3℃
Salı
-9℃
/
-9℃
Çarşamba
-4℃
/
-4℃

GİRESUN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Giresun otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Giresun seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Görele Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Golden Turizm, Sahil Seyahat, Rize Ses Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB, Tokat Yıldızı, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Sema Turizm, Aras Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Giresun otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Giresun varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 40 TL’dir.

GİRESUN KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

GİRESUN - SAMSUN
50 TL
2s 40d
GİRESUN - İSTANBUL
170 TL
13s 15d
GİRESUN - ANKARA
115 TL
9s 15d
GİRESUN - ÇORUM
100 TL
6s 30d
GİRESUN - İZMİT
125 TL
10s 30d
GİRESUN - SAKARYA
130 TL
11s 0d
GİRESUN - DÜZCE
115 TL
9s 30d
GİRESUN - TRABZON
39 TL
2s 30d

GİRESUN VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ANKARA - GİRESUN
100 TL
9s 0d
TRABZON - GİRESUN
100 TL
2s 0d
İSTANBUL - GİRESUN
149 TL
16s 21d
SAMSUN - GİRESUN
49 TL
4s 0d
İZMİT - GİRESUN
145 TL
11s 40d
SAKARYA - GİRESUN
130 TL
11s 25d
ÇORUM - GİRESUN
110 TL
6s 30d
DÜZCE - GİRESUN
160 TL
10s 45d

GİRESUN İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Giresun
Kerasus Dinlenme Tesisleri
Erikliman, Sahil Sk., 28300 Yalıköy/Giresun Merkez
454 324 74 66
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder