EN UCUZ GÜMÜŞHANE ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

GÜMÜŞHANE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Gümüşhane otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Gümüşhane otobüs bileti 14 TL olup bu sefer Diyarbakır - Gümüşhane arasında düzenlenmektedir. Gümüşhane varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Kanberoğlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Turay Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Kamil Koç, Vangölü Turizm, Öz Has Bingöl, Aras Seyahat, Kars Turgutreis Turizm, Giresun Seyahat, Lüks Gümüşhane, Malatya Zafer Turizm, Star Diyarbakır, Nilüfer Turizm, Van Kalesi Turizm firmalarıdır.

GÜMÜŞHANE HAKKINDA

Gümüşhane Otobüs Bileti Alın Karadeniz’i Şenlik Dolu Günlerde Yaşayın!

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Gümüşhane için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da bulabilir ve Gümüşhane otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz.

Gümüşhane ve civar ilçelerde yapılan arkeolojik kazılar, bölgenin yerleşik uygarlık tarihini milattan önce üç binli yıllara dayandırmaktadır. MÖ 2000’in ortalarında Azzi ve Hayaşalar buraya yerleşmiş ve bu nedenle Gümüşhane’yi de içine alan bölgeye Azzi-Hayaşa denilmiştir. Gümüşhane o zamanlarda bu topraklarda gümüş çıkarılmasından dolayı “Gümüş Kent” olarak adlandırılmıştır. Gümüşhane doğasının yanı sıra maden yataklarından dolayı da pek çok medeniyetin uğrak yeri olmuştur. Kentte Asur, Pontus, Hitit, Roma, Bizans, Akkoyunlu, Safavi ve Osmanlı uygarlıkları yaşamış ve burada günümüze dek kalan eserler bırakmışlardır. Milli Mücadele Dönemimizde büyük mücadeleler veren Gümüşhane, 1989 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Gümüşhane otobüs biletiniz ile hem Karadeniz’e hem tarih dolu günlere hem de en unutulmaz lezzetlere doyacaksınız.

Gümüşhane İçin Çok Daha Fazla Zamana İhtiyacınız Olacak!

Gümüşhane otobüs biletiniz ile doğanın tüm güzelliklerini bir arada görüp, tarih ve kültürüne hayran olacağınız bir şehri yaşayacaksınız. Gümüşhane barındırdığı güzellikler gereği geziniz için biraz daha fazla zaman ayırmanız gereken yerlerden olacak. Ülkemizin Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi arasında bulunan küçük ama kültürel ve yeşil alan açısından oldukça zengin olan Gümüşhane sizi şehrin keşmekeşinden uzaklaştırarak doğa ile baş başa kalmanın yarattığı muhteşem his ile baş başa bırakacaktır. Haziran, Temmuz ya da Ağustos ayları içinde Gümüşhane’de bulunursanız kentte yapılan yayla şenliklerine katılmalı, Karadeniz kültürünü bizzat yaşayarak tüm bu güzellikleri yemyeşil bir doğada eşsiz bir müzik eşliğinde şenlik tadında yaşayabilirsiniz. Gümüşhane otobüs biletiniz ile eski Gümüşhane olarak bilinen, diğer adı Zanka olan yerleşim yerini ziyaretinizde Roma ve Bizans Dönemlerine ait olduğu düşünülen tarihi bir keşif yapacaksınız. Gümüşhane tarihi gezinizde, Santa Harabeleri ve 15.yy’dan kalma kalıntıların bulunduğu Satala Antik Kenti sizleri hayran bırakacak türden olup Roma döneminde Latin kültür merkezi olarak nitelendirilmiş olan Satala Antik Kenti’nde su kemerleri, tiyatrolar ve daha birçok tarihi kalıntıları keşfedeceksiniz. Canca Kalesi, Edirne Köyü Kalesi eşliğinde yemyeşil bir doğa etrafınızı sararken ciğerlerinizi dolduran yüksek oksijen ile Gümüşhane’nin her köşesinde kendinizi bu şehre daha yakın hissedeceksiniz.

 

Gümüşhane’de Her Sabah Rüya Gibi Günlere Uyanacaksınız!

Gümüşhane otobüs biletinizi alarak Zigana Yaylası’na çıktığınız anda doğanın tam kalbinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Tam İki bin otuz iki metre yükseklikte olan bu doğa harikası yemyeşil yaylada ciğerlerinizi tertemiz ve serin Gümüşhane havası ile doldurup, yeşilliğin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer Gümüşhane Yayla Festivali zamanında Gümüşhane’de iseniz gezinize renk ve neşe katmanız mümkün. Gümüşhane otobüs biletiniz ile Süleymaniye Cami’nin tarihi ve manevi atmosferinden çıkıp, Meryem Ana Manastır Kilisesi’nin bambaşka atmosferini tadacaksınız. Gümüşhane ve civarında oldukça fazla Bizans dönemlerinden kalma kilise ve şapel olduğundan Çinganlı, Aşağıdere, Arpalı, Sanata Çakallı, Çakırkaya, Alpullu, Ayvalos, Hagios Georgios Manastır, Santa İşhanlı, Santa Çınganlı kiliseleri ve Pavrezi Şapelini keşfetme imkanınız sizlerle olacak. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Zigana Köprüsü ve tarihi çok eskilere dayanan Meryem Ana Köprüsü üzerinden geçerken hem tarihi adımlayacak hem de görselliği ile büyüleneceğiniz yemyeşil Gümüşhane manzarasına doyacaksınız. Zengin doğası, tarihi ve kültürü sayesinde Gümüşhane zamanlarınız dolu dolu geçerken Tomara Şelalesinin güzelliğine hayran kalacak, Zigana Kayak Merkezi’nde müthiş bir kış tatili geçirebilecek, Karaca Mağarası’nın gizemli şifasından faydalanabileceksiniz. Gümüşhane’nin simgelerinden olan Selçuklular Dönemine ait Kov Kalesi keşfiniz sırasında da tarih ve doğayı iç içe yaşayacaksınız. Gümüşhane otobüs biletiniz ile bu bereketli topraklardan güzelliğinize güzellik katacak kuşburnu ürünlerinden, Kelkit zilli kiliminden, gümüş işleme çeşitlerinden, el ile örülen kışlık yün çoraplarından satın alacak, meşhur dut pekmezinin ve Gümüşhane kaşarı, Çil peynirinin olduğu rüya gibi bir doğada uyanacaksınız.

Gümüşhane otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Gümüşhane hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

GÜMÜŞHANE OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Gümüşhane Otogarı İle, Karadeniz’in Kapılarına Ulaşın!

Gümüşhane Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin tam arasında olup, tam bir kavşak görevi görmektedir. Gümüşhane Otogarı bu nedenle sık sık geçişin sağlandığı yollar üzerindedir. Gümüşhane Otogarı da şehrin kendisi gibi küçük bir yapıda olup, genellikle yöresel veya bölgesel çalışan otobüs firmaları odaklı bir hizmet vermektedir. Gümüşhane Otogarı şehrin tam merkezinde olup, ulaşımı kolay olmakla birlikte, şehrin diğer şehirlere tam bir geçiş noktasında olmasından dolayı bol bol kısa süreli misafirlerini ağırlamaktadır.

 

Gümüşhane Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0456

Adres:

  • Hasanbey, 29000 Merkez/Gümüşhane

POPÜLER GÜMÜŞHANE OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1054 Km
13 Saat
708 Km
8 Saat
1065 Km
13 Saat
1301 Km
16 Saat
615 Km
7 Saat
238 Km
2 Saat
1330 Km
16 Saat

GÜMÜŞHANE OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

GÜMÜŞHANE HAVA DURUMU

Pazartesi
-20℃
/
-20℃
Salı
-25℃
/
-25℃
Çarşamba
-12℃
/
-12℃

GÜMÜŞHANE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Gümüşhane otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Gümüşhane seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Kanberoğlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Turay Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Kamil Koç, Vangölü Turizm, Öz Has Bingöl, Aras Seyahat, Kars Turgutreis Turizm, Giresun Seyahat, Lüks Gümüşhane, Malatya Zafer Turizm, Star Diyarbakır, Nilüfer Turizm, Van Kalesi Turizm firmalarıdır.

En ucuz Gümüşhane otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Gümüşhane varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 14 TL’dir.

GÜMÜŞHANE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

GÜMÜŞHANE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAMSUN - GÜMÜŞHANE
100 TL
8s 30d
TRABZON - GÜMÜŞHANE
30 TL
1s 30d
GİRESUN - GÜMÜŞHANE
100 TL
3s 30d
ORDU - GÜMÜŞHANE
100 TL
4s 0d
RİZE - GÜMÜŞHANE
40 TL
3s 15d
SİVAS - GÜMÜŞHANE
100 TL
6s 16d

GÜMÜŞHANE İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Gümüşhane
Kral Park Dinlenme Tesisleri
İkisu Mevkii 29000
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder