1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Hakkari Otobüs Bileti

EN UCUZ HAKKARİ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

HAKKARİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Hakkari otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Hakkari otobüs bileti 50 TL olup bu sefer Van - Hakkari arasında düzenlenmektedir. Hakkari varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Best Van, Best Van Hakkari, Öz Erciş Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Hakkari seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

HAKKARİ HAKKINDA

 

Hakkari Otobüs Bileti Alın Doğa İle Bütünleşin!

Doğu’nun gözde yerlerinden biri olan Hakkari için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Sırasıyla Hurri ve Urartu Krallıkları'nın parçası olan Hakkari, Pers İmparatorluğu'nun egemenliğinden sonra Arap egemenliğine geçmiştir. Daha sonra Selçuklular'ın kontrolüne giren kent, 1536 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.Coğrafi konumu sayesinde pek çok millete ev sahipliği yapan Hakkari, 1662 tarihinde Katolik mezhebini benimsemeyen Asuriler yeniden örgütlenerek Hakkari'nin Kodşanis/Koçanis (Konak) köyünü patriklik merkezi olarak benimsemişlerdir. Nasturi patrikleri 1918 yılına kadar bu köyde ikamet etmişlerdir. 19. yüzyıl ortalarına dek Hakkari nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan Nasturiler, 1843 ve 1846'da Cizre Emiri Bedirhan Bey ile Hakkari Emiri Nurullah Bey'in düzenlediği iki saldırıda önemli ölçüde zayiat vermişlerdir. 1915-18 döneminde Kürt aşiretleri ile çatışan Hakkari Nasturileri önce İran'da Urmiye yöresine ve daha sonra İngiliz yönetimine giren Irak'a iltica etmişler, 1924'te topluca geri dönmeye teşebbüs etmişlerse de 12-28 Eylül 1924 tarihleri arasında yürütülen Şemdinli ile tenkil edilerek geri püskürtülmüşlerdir.

Yüksek Dağlar’ın Şehri: Hakkari!

Hakkari otobüs biletiniz ile yüksek dağların, yazın kurak kışın sert iklime sahip havanın ve geçiş noktası üzerinde olma sebebi ile de tarihinden bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hakkari’de pek çok tarihi yapı ile buluşacaksınız. Kayme Sarayı bunların en önemli örnekleri arasındadır.  Kayme Sarayı, ulaşılan belgelere göre 1909-1911 yılları arasında yaptırılmış fakat kim tarafından yaptığı kesin olarak bilinememektedir. Bu sarayı kimin yaptırdığı kesin olarak bilinmemektedir. Kayme Sarayı’nın kuzey ve batı kısımları hariç diğer bölümlerin büyük bölümü yıkılmıştır. Sarayın zemininde ve 1. katında iki adet salon ve 4 oda bulunmaktadır. Odaların hem salona hem de birbirlerine kapıları bulunmaktadır. Bercelen Yaylası da dikkat çekicidir. Hakkari’nin doğal güzelliklerinden olan Bercelan Yaylası turizm açısından geri planda kalmıştır. Fakat sizler isterseniz çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Ayrıca eğer kış mevsiminde gittiyseniz karlı dağlarında kayak da yapabilirsiniz.

Hakkari Günlerine Hazır Olun!

Hakkari otobüs biletiniz ile yaşayacağınız güzellikler bunlarla da sınırlı değil, şehre yakın eşsiz doğasının bir diğer güzel yanı ise Hakkari’nin serin ve yemyeşil doğasında gizli. Meydan Medresesi hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile sizleri çağırmakta. Dillere destan Taşköprü Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı olan Şemdinli Deresi üzerinde bulunmaktadır. Taşköprü’nün ne zaman yapıldığına dair kesin bir tarih yoktur ama 19. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Tek bir gözden meydana gelen bu köprü düzgün olarak kesilmiş taşlardan yapılmıştır. Kaya Resimleri Hakkari’de uygarlık tarihinin ne kadar da eskiye dayandığını kanıtlarcasına atakta duran bu kaya resimlerini mutlaka görmeli ve fotoğraflamalısınız. Hakkari’nin Gevaruk ve Tirşin Yaylalarındaki kayalar üzerinde bulunan bu kaya resimleri üzerinde yapılan arkeolojik kazılar, bu eserlerin MÖ 6000’li yıllardan bu yana ayakta olduğu düşünülmektedirHakkari’de Gulul ve Kepaye yemeklerinin lezzetlerini de tadacak, elde örülen çorap ve kilimlerinden yanınızda götürmek isteyeceksiniz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Hakkari otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Hakkari otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Hakkari hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER HAKKARİ OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1860 Km
23 Saat
1406 Km
17 Saat
1789 Km
22 Saat
1270 Km
15 Saat
1823 Km
22 Saat
199 Km
2 Saat
2008 Km
25 Saat
2136 Km
26 Saat

HAKKARİ OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

HAKKARİ HAVA DURUMU

Pazar
10℃
/
10℃
Pazartesi
13℃
/
13℃
Salı
13℃
/
13℃

HAKKARİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Hakkari otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Hakkari seferi düzenleyen otobüs firmaları; Best Van, Best Van Hakkari, Öz Erciş Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Hakkari otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Hakkari varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 50 TL’dir.

HAKKARİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

HAKKARİ - VAN
50 TL
3s 0d
HAKKARİ - BİTLİS
80 TL
5s 14d
HAKKARİ - DİYARBAKIR
150 TL
8s 59d
HAKKARİ - ŞANLIURFA
200 TL
10s 59d
HAKKARİ - GAZİANTEP
220 TL
13s 29d
HAKKARİ - ADANA
250 TL
16s 4d
HAKKARİ - MERSİN
250 TL
17s 19d
HAKKARİ - OSMANİYE
250 TL
14s 59d

HAKKARİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

VAN - HAKKARİ
50 TL
3s 20d
SİVAS - HAKKARİ
225 TL
12s 30d
YOZGAT - HAKKARİ
220 TL
14s 45d
ANKARA - HAKKARİ
250 TL
18s 15d
BATMAN - HAKKARİ
130 TL
7s 26d
DİYARBAKIR - HAKKARİ
150 TL
8s 46d
ŞANLIURFA - HAKKARİ
180 TL
11s 1d
GAZİANTEP - HAKKARİ
220 TL
14s 1d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder