Otobüs Bileti Otobüs Seferleri
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
30
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

HAKKARİ OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Hakkari otobüs biletini hemen satın al!


Hakkari seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Hakkari otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkari’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Hakkari Otogarı, 3 günlük Hakkari Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

HAKKARİ HAKKINDA

 

Hakkari Otobüs Bileti Alın Doğa İle Bütünleşin!

Doğu’nun gözde yerlerinden biri olan Hakkari için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Sırasıyla Hurri ve Urartu Krallıkları'nın parçası olan Hakkari, Pers İmparatorluğu'nun egemenliğinden sonra Arap egemenliğine geçmiştir. Daha sonra Selçuklular'ın kontrolüne giren kent, 1536 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır.Coğrafi konumu sayesinde pek çok millete ev sahipliği yapan Hakkari, 1662 tarihinde Katolik mezhebini benimsemeyen Asuriler yeniden örgütlenerek Hakkari'nin Kodşanis/Koçanis (Konak) köyünü patriklik merkezi olarak benimsemişlerdir. Nasturi patrikleri 1918 yılına kadar bu köyde ikamet etmişlerdir. 19. yüzyıl ortalarına dek Hakkari nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan Nasturiler, 1843 ve 1846'da Cizre Emiri Bedirhan Bey ile Hakkari Emiri Nurullah Bey'in düzenlediği iki saldırıda önemli ölçüde zayiat vermişlerdir. 1915-18 döneminde Kürt aşiretleri ile çatışan Hakkari Nasturileri önce İran'da Urmiye yöresine ve daha sonra İngiliz yönetimine giren Irak'a iltica etmişler, 1924'te topluca geri dönmeye teşebbüs etmişlerse de 12-28 Eylül 1924 tarihleri arasında yürütülen Şemdinli ile tenkil edilerek geri püskürtülmüşlerdir.

Yüksek Dağlar’ın Şehri: Hakkari!

Hakkari otobüs biletiniz ile yüksek dağların, yazın kurak kışın sert iklime sahip havanın ve geçiş noktası üzerinde olma sebebi ile de tarihinden bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hakkari’de pek çok tarihi yapı ile buluşacaksınız. Kayme Sarayı bunların en önemli örnekleri arasındadır.  Kayme Sarayı, ulaşılan belgelere göre 1909-1911 yılları arasında yaptırılmış fakat kim tarafından yaptığı kesin olarak bilinememektedir. Bu sarayı kimin yaptırdığı kesin olarak bilinmemektedir. Kayme Sarayı’nın kuzey ve batı kısımları hariç diğer bölümlerin büyük bölümü yıkılmıştır. Sarayın zemininde ve 1. katında iki adet salon ve 4 oda bulunmaktadır. Odaların hem salona hem de birbirlerine kapıları bulunmaktadır. Bercelen Yaylası da dikkat çekicidir. Hakkari’nin doğal güzelliklerinden olan Bercelan Yaylası turizm açısından geri planda kalmıştır. Fakat sizler isterseniz çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Ayrıca eğer kış mevsiminde gittiyseniz karlı dağlarında kayak da yapabilirsiniz.

Hakkari Günlerine Hazır Olun!

Hakkari otobüs biletiniz ile yaşayacağınız güzellikler bunlarla da sınırlı değil, şehre yakın eşsiz doğasının bir diğer güzel yanı ise Hakkari’nin serin ve yemyeşil doğasında gizli. Meydan Medresesi hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile sizleri çağırmakta. Dillere destan Taşköprü Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı olan Şemdinli Deresi üzerinde bulunmaktadır. Taşköprü’nün ne zaman yapıldığına dair kesin bir tarih yoktur ama 19. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Tek bir gözden meydana gelen bu köprü düzgün olarak kesilmiş taşlardan yapılmıştır. Kaya Resimleri Hakkari’de uygarlık tarihinin ne kadar da eskiye dayandığını kanıtlarcasına atakta duran bu kaya resimlerini mutlaka görmeli ve fotoğraflamalısınız. Hakkari’nin Gevaruk ve Tirşin Yaylalarındaki kayalar üzerinde bulunan bu kaya resimleri üzerinde yapılan arkeolojik kazılar, bu eserlerin MÖ 6000’li yıllardan bu yana ayakta olduğu düşünülmektedirHakkari’de Gulul ve Kepaye yemeklerinin lezzetlerini de tadacak, elde örülen çorap ve kilimlerinden yanınızda götürmek isteyeceksiniz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Hakkari otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Hakkari otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Hakkari hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
İstanbul
1860 Km
23 Saat
Ankara
1406 Km
17 Saat
Bursa
1789 Km
22 Saat
Konya
1270 Km
15 Saat
İzmir
1823 Km
22 Saat
Van
199 Km
2 Saat
Çanakkale
2008 Km
25 Saat
Edirne
2136 Km
26 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

HAKKARİ HAVA DURUMU

Pazartesi
9℃
/
9℃
Salı
8℃
/
8℃
Çarşamba
9℃
/
9℃

HAKKARİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

HAKKARİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SİVAS - HAKKARİ
225 TL
12s 30d
ANKARA - HAKKARİ
300 TL
17s 55d
DÜZCE - HAKKARİ
290 TL
19s 40d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar