1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Hasankeyf Otobüs Bileti
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

HASANKEYF OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Hasankeyf otobüs biletini hemen satın al!


Hasankeyf seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Hasankeyf otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hasankeyf’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Hasankeyf Otogarı, 3 günlük Hasankeyf Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

HASANKEYF HAKKINDA

Hasankeyf Otobüs Bileti Alın, Tarihin En Büyük Tanıklarından Birinde Keşfe Başlayın!

Tarihin dokunduğu en özel şehirlerinden biri olan Hasankeyf için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Hasankeyf tarihi çok eski dönemlere dayanması ile birlikte, Anadolu’ya geçiş noktası üzerinde Mezopotamya topraklarında olup, Dicle Nehri’ne de sahip olması nedeni ile önemli bir kavşak konumundaydı. Bizanslılar, Emeviler, Sassaniler, Abbasiler, Hamdaniler, Mervaniler Hasankeyf topraklarından geçmiş, bu topraklarda yaşamışlardır. Beylikle döneminde de önemli bir geçiş noktası halinde olan Hasankeyf, Osmanlı topraklarına da katılmış ve günümüzde Batman il sınırları içinde, tarihi yapıları ile hala görkemli duruşunu sergilemeye devam etmektedir. Şehrin her köşesinde hala rastlayacağınız Antik Çağ’dan kalma yapılara eşlik eden Dicle Nehri ile birlikte eşsiz bir görselliğe sahip olan bu toprakların sizleri bambaşka diyarlara götürmesine hazır olun.

Mezopotamya Tarihine Farklı Bir Bakış da Hasankeyf’te Atacaksınız!

Hasankeyf otobüs biletiniz sizleri bu tarihi topraklara ulaştırdığında şehrin her bir taşına ve toprağına sinmiş olan yaşanmışlıkları yakından hissedeceksiniz. Mezopotamya’nın önemli topraklarından olan Hasankeyf’te Antik yerleşim yerlerindeki mağaralarda hala 600 kişinin bile yaşayabileceği konutlar bulunuyor. Hasankeyf otobüs biletiniz ile Hısn-ı Keyfa (Kayalar Kenti) ziyaretinizde şehrin oyulmuş taşlar arasındaki yaşayan tarihine hayranlıkla akacak, attığınız her adımda, çıktığınız her merdivende yaşanmışlık izlerini fark edecek ve tarihi duygulara bürüneceksiniz. Hasankeyf Köprüsü’nden geçerken bir zamanlar Orta Çağ’ın en gösterişli köprüsü üzerinde olduğunuzu bilerek atacağınız her adımda, köprünün ihtişamına sizler de kapılacaksınız. Hasankeyf otobüs biletiniz ile attığınız her adım sizleri başka bir tarihe götürecek!

 

Hasankeyf’in Sessiz Dünyası İle Tanışın!

Hasankeyf otobüs bileti ile şehre adım attığınız ilk andan itibaren taştan sessiz bir dünyada gibi hissedeceksiniz. Hasankeyf dağların arasındaki tarihi ve yalnız duruşu doğa ile baş başa kendi dünyasında gerçekleştiriyor. Sık sık ziyaret edilen Hasankeyf turizm açısından önemli bir konumda bulunuyor. Hasankeyf Köprüsü’nün etrafındaki lokantalarda Doğu Anadolu’nun en leziz tava, kebap, tatlılarını bulabileceğiniz gibi kahvesi ile de ünlü olan Hasankeyf’te aç kalma gibi bir ihtimaliniz olmaması ile birlikte, lezzet dolu sofralarla buluşacaksınız. Hasankeyf otobüs biletiniz ile Zeynel Bay Türbesi’ni ziyaret ederek tarihi dokusuna hayranlıkla dokunacak, Hasankeyf Kalesi’nden şehre yükseklerden hayranlıkla bakacaksınız. Hasankeyf’in her taşına, her toprağına hayran kalacak, tarihe bulanmış bir atmosferde bu şehre veda edeceksiniz. Hasankeyf otobüs biletinizi alın, yok olmadan bu güzel şehre sizlerde gözlerinizle dokunun!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Hasankeyf otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Hasankeyf otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Hasankeyf hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

HASANKEYF KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

HASANKEYF - MARDİN
50 TL
0s 30d

HASANKEYF VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

BİTLİS - HASANKEYF
50 TL
3s 15d
AĞRI - HASANKEYF
50 TL
6s 30d
VAN - HASANKEYF
90 TL
5s 45d
ANKARA - HASANKEYF
140 TL
17s 30d
IĞDIR - HASANKEYF
160 TL
9s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder