İDO BİLET DEĞİŞTİRME

İDO Bileti Nasıl Değiştirilir?

İstanbulluların deniz ulaşımında en çok tercih ettikleri İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) firmasının biletlerini nasıl değiştireceğinizi merak mı ediyorsunuz? Cevaplar bu sayfada!
İDO bilet sınıfları olan Ekonomi, Business ve VIP sınıflar için bilet iptali veya değiştirme işlemleri farklı olarak uygulanmaktadır. Sınıflarla ilgili iade ve iptal koşullarına İdo Bilet İptal Ve İade Koşulları sayfasından ulaşabilirsiniz.

EKONOMİ CLASS Sınıfı İDO Bileti Nasıl Değiştirilir?

Hızlı feribot hatlarında 1. kat salonları, deniz otobüsü dış hatlarının ise tamamı, Ekonomi Class olarak adlandırılan bilet sınıfına dâhil olup alt sınıf olarak hem EKONOMİ hem de PROMO biletler satılmaktadır. Promosyon biletler diğer sınıflara göre daha uygun fiyatlıdır ve kotalarla sınırlıdır. Promosyon biletler değiştirilebilir ancak iade edilemezler. Ayrıca indirimli bilet kategorilerinde geçerli değillerdir. Ekonomi sınıfı ise koşullu olarak iade edilebilir ve değiştirilebilir bilet sınıfına girmektedir.  İndirimli bilet kategorileri ECO sınıfında geçerlidir.

  • Promosyon sınıfı biletlerin değişim işlemi aynı güzergah ve döneme ait seferler için sefer saatine en geç 1 saat kala bilet tutarının %50’si oranında kesinti yaparak değiştirilebilmektedir.
  • Ekonomi sınıfı biletlerde ise sefer kalkış saatine 12 saatten fazla zaman olduğu durumlarda bilet tutarının %10’u oranında kesinti yapılarak, sefer saatine 12 saat – 1 saat kalan durumlarda ise bilet tutarının %30’u oranında kesinti yapılarak aynı güzergah ve döneme ait biletlerle değişiklik işlemi yapılabilmektedir.
  • Sefer saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik ya da iade işlemi yapılamaz.

BUSINESS CLASS Sınıfı İDO Bileti Nasıl Değiştirilir?

Yenikapı - Bursa ve Yenikapı - Bandırma hatlarında 2. kat salonları Business Class olarak adlandırılan bilet sınıfına dâhil koltuklardan oluşmaktadır. BUSINESS kabinin bilet sınıfı BİZ'dir. Business Sınıfı’nın bagaj hakkı yolcu başına 30 kg'dır. BIZ ( Business Class biletleri) sınıfı biletlerin değişiklik ve iadesi koşullu olarak gerçekleştirilebilir.

  • Business Class biletlerde sefer kalkış saatine 12 saatten fazla zaman olduğu durumlarda herhangi bir kesinti yapılmaksızın değiştirme işlemi ya da iade işlemi yapılabilir. Sefer saatine 12 saat – 1 saat kalan durumlarda ise bilet tutarının %30’u oranında kesinti yapılarak aynı güzergah ve döneme ait biletlerle değişiklik işlemi yapılabilmektedir.
  • Sefer saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik ya da iade işlemi yapılamaz.

VIP CLASS Sınıfı İDO Bileti Nasıl Değiştirilir?

Yenikapı - Bursa ve Yenikapı - Bandırma hatlarında bulunan VIP Sınıf biletler en yüksek fiyatlı biletlerdir. İndirimli kategoriler bu bilet sınıfına dahil değildir. VIP sınıfı bilet ücretlerine 2 araç ve 8 yolcu dâhildir. VIP biletlerin değişim ve iade işlemleri sefer saatinden 24 saat öncesine kadar %10 kesintili olarak gerçekleştirilebilir. Biletler, sefer kalkış saatine 24 saatten az kaldığında değiştirilemez ve iade edilemez. VIP Sınıf’ın bagaj hakkı yolcu başına 30 kg'dır.
govego.com ile iyi yolculuklar!

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar