İDO BİLETİ İPTAL ETME

İDO Bileti Nasıl İptal Edilir?

İstanbulluların deniz ulaşımında en çok tercih ettikleri İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) firmasının biletlerini nasıl iptal edebileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Cevaplar bu sayfada!
İDO bilet sınıfları olan Ekonomi, Business ve VIP sınıflar için bilet iptali veya değiştirme işlemleri farklı olarak uygulanmaktadır. Sınıflarla ilgili iade ve iptal koşullarına tüm detayları içeren bir grafik üzerinden incelemek için İdo Bilet İptal Ve İade Koşulları sayfasından ulaşabilir ya da özet bilgi için sayfanın alt kısmına doğru devam edebilirsiniz.

EKONOMİ CLASS Sınıfı İDO Bileti Nasıl İptal Edilir?

Hızlı feribot hatlarında 1. kat salonları, deniz otobüsü dış hatlarının ise tamamı, Ekonomi Class olarak adlandırılan bilet sınıfına dâhil olup alt sınıf olarak hem EKONOMİ hem de PROMO biletler satılmaktadır.

  • Promosyon biletler diğer sınıflara göre daha uygun fiyatlıdır ve kotalarla sınırlıdır. Promosyon biletler değiştirilebilir ancak iade edilemezler. Ayrıca indirimli bilet kategorilerinde geçerli değillerdir. Ekonomi sınıfı ise koşullu olarak iade edilebilir ve değiştirilebilir bilet sınıfına girmektedir.  İndirimli bilet kategorileri ECO sınıfında geçerlidir.
  • Sefer saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik ya da iade işlemi yapılamaz.

BUSINESS CLASS Sınıfı İDO Bileti İptal Edilir?

Yenikapı - Bursa ve Yenikapı - Bandırma hatlarında 2. kat salonları Business Class olarak adlandırılan bilet sınıfına dâhil koltuklardan oluşmaktadır. BUSINESS kabinin bilet sınıfı BİZ'dir. Business Sınıfı’nın bagaj hakkı yolcu başına 30 kg'dır. BIZ ( Business Class biletleri) sınıfı biletlerin değişiklik ve iadesi koşullu olarak gerçekleştirilebilir.

  • Sefer saatine 1 saatten az süre kaldığında değişiklik ya da iade işlemi yapılamaz.

VIP CLASS Sınıfı İDO Bileti Nasıl İptal Edilir?

Yenikapı - Bursa ve Yenikapı - Bandırma hatlarında bulunan VIP Sınıf biletler en yüksek fiyatlı biletlerdir. İndirimli kategoriler bu bilet sınıfına dahil değildir. VIP sınıfı bilet ücretlerine 2 araç ve 8 yolcu dâhildir. VIP biletlerin değişim ve iade işlemleri sefer saatinden 24 saat öncesine kadar %10 kesintili olarak gerçekleştirilebilir. Biletler, sefer kalkış saatine 24 saatten az kaldığında değiştirilemez ve iade edilemez. VIP Sınıf’ın bagaj hakkı yolcu başına 30 kg'dır.
govego.com ile iyi yolculuklar!

Son Yorumlar
davut açış
alırken neden o kadar kolayda geri verirken zor oluyor acaba.
Semih Yurtseven
Biletlerin iptal edilememesini doğru bulmuyorum.
Sevilay Gültekin
Çocuklar için kaç yaşından sonra bilet kesiyorsunuz?
Govego.com
Merhaba,Çocuk yolcular için yaş sınırı 5,5'tur.
Macit Hekim
İyi günler efendim. Ben nacizane bir program düzenlemek ve İstanbul'dan başlayarak Yalova Bursa bir gezi yapmak istemekteyim lakin bunu deniz otobüsleri vasıtasıyla yapma imkanım var mı bilemiyorum. Böyle bir gezi planı çerçevesinde seferleriniz varsa ve beni bilgilendirirseniz çok müteşekkir olurum.Saygılar sunarım :D
Kübra Merter
Normal biletlerde 1 saat öncesinde değişim yada iade yapıyorsunuz ama VIP biletlerinde ancak 24 saat öncesinde yapılabiliyor ve  kesintili. Neden? Planlarımızda bir değişiklik olmuş olamaz mı?
Govego.com
Kübra Hanım,İDO bilet iptal kuralları gereğince uygulama bu şekildedir. Bilginize.
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar