Otobüs Bileti Otobüs Seferleri
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
76
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

IĞDIR OTOBÜS BİLETİ

En uygun Iğdır otobüs biletini hemen satın al!


Iğdır seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Iğdır otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Iğdır’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Iğdır Otogarı, 3 günlük Iğdır Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

IĞDIR HAKKINDA

Iğdır Otobüs Bileti Alın Doğu’nun Akdeniz İklimini Yaşayın!

Doğumuzun Akdeniz iklimine sahip ender güzelliği Iğdır için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

M.Ö 5000-4000 yüzyılları arasında bugünkü Azerbaycan Sürmeli Çukuru ve Doğu Anadolu'da yerleşen Hurriler’den sonra; Mittaniler, Hititler, Asurlular, Kimmerler, Medler, Persler, Sümerliler ve Subailer gibi kavimlerin Orta Asya'dan gelerek bu topraklarda yaşadığı keşfedilmiştir. MÖ 900-MS 600 tarihlerinde kraliyet merkezi Van'da bulunan ve tüm Doğu Anadolu'yu idaresi altında tutan Urartu Krallığı'nın kendisine bağlı kurduğu küçük beyliklerden biri de Sürmeli adıyla bilinen Karakale şehridir. Iğdır ve çevresinde 660 yıllarında atlı göçebe halinde yaşayan Saka Türkleri'nin Kafkaslar'ı aşarak bölgeye gelmesiyle, Urartu egemenliği son bulmuş ve 226-651 tarihlerinde Sasaniler bölgeyi ele geçirmiştir. Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlı Dönemlerini yaşamış olan Iğdır tarihi miraslarının yanında dağların yüksekliğinden dolayı oluşan coğrafi bir olay nedeniyle sıcak iklimi ile de sizleri şaşırtacaktır. 1992 yılında şehir statüsüne kavuşan Iğdır, tarım ile ülkemiz ekonomisine yüksek gelir sağlamaktadır.

 

Doğu’nun En Sıcak Toprakları Sizleri de Bekliyor!

Türkiye’ni İklimi ile dikkatleri üstüne çeken Iğdır bu sebeple Doğu’da yetiştirilemeyen pek çok bitkinin yetiştiği topraklara sahiptir. Iğdır otobüs biletiniz ile Iğdır Ovası’nda yetişen meyve ve sebzelerin tadına varacak Doğu’da marul, domates, buğday, üzüm, pamuk, şeker pancarı, ayçiçeği gibi sıcaklık isteyen bitkilerin yetiştirildiğini görünce şaşıracaksınız. Meralarının da çokluğu sebebiyle hayvancılığın da geliştiği Iğdır’da en lezzetli sütlerden yapılan kaşar peynirlerini tadacaksınız. Bozbaş, Hörre Çorbası, Lepeli Ekşili Pilav, Katlet Köftesi, Patlıcan Reçeli, İşkembe Kavurma ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz zengin mutfağından örnekler ile hem gözünüze hem midenize hem de damak tadınıza hitap edecek lezzetler ile tanışacaksınız.  

Ağrı Dağı’nın Güzelliğini Paylaştığı Iğdır İle Yakından Tanışın!

Ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı Ağrı seyahatinize ekleyerek, gezinize farklılık katabilirsiniz. Karın hiç eksik olmadığı Ağrı Dağı’nda kamp kurabilir, buradaki tesislerde konaklayabilir ve Ağrı Dağı’nın tertemiz havasını ciğerlerinize çekerek enfes doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Iğdır otobüs biletiniz ile Iğdır Soykırım Müzesi’ni tanıyacaksınız. 1915-1920 arasında Ermeni katliamına maruz kalanlar için kurulmuş olan müze, Iğdır kent merkezinde bulunmaktadır. Iğdır Kalesi ise tam olarak tarihe meydan okurcasına hala ayaktadır. Kaleye tırmandığınızda, enfes Iğdır manzarasının ve tertemiz havasının tadını çıkarırken, muhteşem anları fotoğraflayabilirsiniz. Iğdır Harmandöven Kervansarayı 12.yy’da inşa edilmiş, Selçuklu mimarisinin en önemli eserleri arasında yerini almıştır. Tüm bu güzellikleri yakından görmek için hemen Iğdır otobüs biletinizi alın ve yola çıkın!

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Iğdır otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Iğdır otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki  Iğdır hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

IĞDIR OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Iğdır Otogarı İle, Doğu’da Gözlerinizi Açın!

Iğdır Doğu Anadolu Bölgemizin Erzurum-Kars Bölümünde bulunuyor olup, yer şekilleri sebebi ile diğer Doğu illerinden farklı bir iklimle farklı özellikler sergilemektedir. Iğdır Azerbaycan, Ermenistan ve İran arasında önemli bir kültür kavşağı da konumundadır. Iğdır Otogarı’nda genellikle yerel firma odaklı hizmet verilmekte olup, şehrin durumuna ve yapısına göre küçük bir yapıdadır. Iğdır Otogarı’na ulaşım imkanı kolay olduğu için şehre vardığınız anda sizleri ilk karşılayan Iğdır Otogarı olacaktır.Iğdır Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  •  

Adres:

  • Iğdır, 76000 Iğdır Merkez/Iğdır

IĞDIR İÇİNDE NELER YAPILIR?

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?
Şehir
Km
Süre
İstanbul
1562 Km
19 Saat
Ankara
1171 Km
14 Saat
Konya
1226 Km
15 Saat
Erzurum
326 Km
4 Saat
OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR
IĞDIR HAVA DURUMU
Cuma
/
Cumartesi
/
Pazar
/
IĞDIR İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ
Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar