EN UYGUN İSTANBUL ARDAHAN ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

  • İSTANBUL - ARDAHAN
    22.07.2018 - 10:00
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

İSTANBUL - ARDAHAN OTOBÜS BİLETİ

İstanbul Ardahan otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

İstanbul Ardahan otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "İstanbul Ardahan Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden İstanbul Ardahan otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, İstanbul Ardahan otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Ardahan İstanbul Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

İstanbul Ardahan arası mesafe: 1416 Km

İstanbul Ardahan arası sefer süresi: Ortalama 17 Saat

İstanbul Ardahan arası en ucuz otobüs bileti: 155 TL

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

İSTANBUL ARDAHAN GÜZERGAHI

İstanbul - Ardahan Arası Güzergah Bilgileri

İstanbul - Ardahan otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "İstanbul - Ardahan Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden İstanbul - Ardahan otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, İstanbul - Ardahan otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

İstanbul - Ardahan arası mesafe yaklaşık 1416 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 17 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüs firmaları Özlem Ardahan Turizm, Doğu Kars Turizm ve Esadaş Turizm’dir. İstanbul - Ardahan otobüs bileti fiyatları 80 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  İstanbul - Ardahan otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

İstanbul - Ardahan Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

İstanbul Ardahan arasında karayolunu kullandığınızda Adapazarı, Gebze, Bolu, Ankara, Yozgat, Sivas, Erzincan ve son olarak Erzurum gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. bir koluyla Asya'ya, diğeriyle Avrupa'ya uzanan İstanbul’dan Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı olarak nitelendirilen Ardahan’a gitmek için çıktığınız bu yolda Gebze ve Adapazarı üzerinden giderken İstanbul trafiği de size eşlik edecektir ancak sabah saatlerini tercih ederseniz daha sakin bir yolda gitme şansınız olabilir. Bu iki küçük ili geçtikten sonra her mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı, doğanın nimetlerini bolca sunduğu, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken cennet köşelerinden biri olan Bolu’ya varacaksınız. Dilerseniz burada mola verebilir ve Abant Gölü kıyısında yemek yiyebilirsiniz. Bolu’dan sonra memurlar şehri ve başkent Ankara’ya ulaşacaksınız Ankara’da yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün naşının bulunduğu Anıtkabir ve Atatürk müzesini ziyaret edebilir, Ankara Kalesi'ni, Anadolu'nun tarihine ait Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni, Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni, Ankara Etnografya Müzesi'ni, Ankara Resim Heykel Müzesi'ni, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezebilir, saymakla bitmeyen diğer eşsiz müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Atakule'ye çıkarak 1.5 saatlik bir tur ile şehir manzarasını seyrederken de afiyetle yemek yiyebilirsiniz.

Ankara’dan sonraki ilk durağınız  doğanın gülümsediği yer Yozgat olacak. Muhafazakar yapısını kaybetmeden birçok değerini korumayı başaran, el işlemeciliği, kalaycılık, bıçakçılık, gümüş ve bakır işlemeciliği, nalbantçılık gibi sanatlarıyla ünlü Yozgat’ta gezebileceğiniz birçok milli park, yaylalar, kaplıcalar ve öğrenebileceğiniz yerel el sanatları atölyeleri bulunur. Yozgat’tan sonra ise tarihiyle ünlü, Cumhuriyet'in kuruluşu için ilk buluşulan, Anadolu insanının bir araya geldiği, milli mücadelenin en önemli kongrelerinden birini gerçekleştirmiş bir şehir olan Sivas’ta kendinizi bulacaksınız.

Sivas’ta kısa bir mola verdikten sonra ise durağınız Erzincan olacak. Anadolu'nun en eski kültür merkezleri arasında bulunan ve son yıllarda spor alanında da oldukça hareketlenen Erzincan’da, Ergan Dağı Projesi ile başta kayak sporu, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, buzul tırmanışı gibi birçok spor faaliyetleri bir arada yapılabilmesi planlanıyor. Sonrasında Dadaşlar diyarı olarak ünlenen Erzurum’a varacaksınız. Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Erzurum’da oltu taşından yapılan bilezik, tespih, ağızlık, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası gibi aksesuarlardan satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ayrıca 1179 yılında yapılan ve yedi geniş avlusu ile benzeri olmayan bir mimariye sahip Ulu Camii’ni de gezebilirsiniz. 

Erzurum’dan sonra da son olarak çok önemli tarihi, doğal ve turistik değerlere sahip Ardaha’a varacaksınız. Antik çağlardan günümüze kadar Ardahan'da hüküm sürmüş Urartu, Med, Pers, Roma, Sasani, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Safavi ve Osmanlı uygarlıklarına ev sahipliği yapan yörede bu uygarlıklara ait birçok tarihi eser ve kalıntı bulunmakta ve ziyaret etmeniz için sizleri beklemektedir. Tüm bu tarihi dokuya sahip mekanlarının yanında yıl içerisinde en çok yerli ve yabancı turisti çeken doğal güzelliklerden olan Çıldır Gölü ile de ünlü Ardahan’da dolu dolu bir gezi programı yapabilirsiniz.

Hemen bir İstanbul - Ardahan otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Ardahan - İstanbul otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

POPÜLER ROTALAR

Son Yorumlar
Ömer Aydın
özlem ardahan bu güzergahta en iyi firma bence hem fiyatları da uygun tavisye edilir
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar