1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Kahta Otobüs Bileti

EN UCUZ KAHTA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KAHTA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kahta otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kahta otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Adıyaman - Kahta arasında düzenlenmektedir. Kahta varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öz Gülaras Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Kahta Petrol firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Kahta seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

KAHTA HAKKINDA

Kahta Otobüs Biletinizi Alın, Yeni Bir Dünya’ya Başlayın!

Eşsiz bir dünyaya adım atacağınız Kahta için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın ilçesi olan Kahta tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kahta ilçesi ve çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalar bu şehrin tarihinin paleolitik çağa kadar uzandığını göstermektedir. "Kâhta" isminin Persçe'de “Dağın Eteği” anlamına geldiği ve Komageneliler'den önce bölgede hakim olan Persler tarafından kullanıldığı, bu adın da eski yerleşim yerinin konumundan kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Üzerinde çok eski ve köklü medeniyetlerin kurulduğu Babil, Pers, Asur, Yunan, Commagene, Roma, Bizans, Sasani, Selçuklu, Memlük, Pars, Hitit, Eyyubi, Keldani, Osmanlı gibi uygarlıkların egemen olduğu bu topraklar o dönemlerden izleri fazlasıyla taşımaktadır. Ortaçağ süresince Adıyaman Bizans, Emevi, Abbasi, Anadolu Selçukluları, Dulkadiroğulları arasında el değiştirmiş, daha sonra 1516 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Tarihin köklü noktalarından olan Kahta’da keşfetmeniz gereken çok fazla güzellik bulunmakta!

Kahta’da Huzuru Bulacaksınız!

Kahta otobüs biletiniz sayesinde ilçe ile özdeşleşen Kahta kalesini keşfe çıkabilirsiniz. Nemrut Dağı güzergahında olan Eski Kahta kalesi üç önemli medeniyetin izlerini taşımaktadır. Kommagene’liler döneminde yazlık başkent olarak kullanılan, Arsameia ile birlikte önemli bir idare merkezi, kale olarak inşa edilmiş bulunan ve Roma’lılar döneminde geliştirilerek konumu devam ettirilmiş olan bu kalede tüm bu medeniyetlerin izlerini ok yakında göreceksiniz. 1260’larda Memlukların bölgeye hakim olmasıyla kale restore edilmiş ve bugünkü son şekli verilmiştir. Kalede su yolları, sarnıç, zindan, dükkanlar, ibadet mekanları ve geniş odalar bulunmakta olup, o dönemlerin mimarisine ve kültürüne ışık tutmaktadır. Berrak turkuaz suların sizlere eşlik edeceği keşif gezinizde Kahta’nın renklerine bürüneceksiniz. Kahta otobüs biletiniz ile yola çıktıktan sonra sizleri karşılayacak olan bu görsellikler ile birlikte yepyeni anılar da biriktirmeye hazır olun!

Kahta Sofralarında Aradığınız Her Şey Var!

Çevre illere yemek çeşitleri açısından benzerlik gösteren Kahta, Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi kendine özgü yemekleriyle de göze çarpıyor. Genel olarak buğday ürünleri, baklagiller, patlıcan domates ağırlıklı olan yemekler, bolca baharatla lezzetlendiriliyor. Kahta mutfağı tek bir ürün üzerine kurulu bir yemek kültüründen oluşmuyor. Hem Doğu Anadolu, hem Güneydoğu Anadolu, hem de Akdeniz mutfağının birleşimi olan lezzetler adeta lezzet harmonisi sunuyor. Sebze yemeklerinden et yemeklerine, salatalardan tatlılara kadar Kahta, kendini diğer şehirlere göre özel kılmaktadır. Kahta’ya özgü tadabileceğiniz birçok meşhur yemek, içecek ve tatlı vardır. Bunların arasında, yöreye ait akla gelen ilk lezzet Besni Tavasıdır. Yine yöreye en özgün olan yemekler arasında Dövmeç, Basalla, Etli Çütte, Şillik de denemeye değer tatlar arasında yer alıyor. Kültürel ve tarihi açıdan fazlasıyla zengin olan bu şehir, gösterişli mutfağıyla da kesinlikle yolunuzun düşmesi gereken bir ilimiz. Kahta otobüs biletinizi alın ve eşsiz keşiflerin her dakikasını yaşayın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kahta otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kahta otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kahta hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER KAHTA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

KAHTA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kahta otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kahta seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öz Gülaras Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Kahta Petrol firmalarıdır.

En ucuz Kahta otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kahta varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

KAHTA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KAHTA - OSMANİYE
70 TL
4s 30d
KAHTA - ADANA
70 TL
6s 30d
KAHTA - ADIYAMAN
30 TL
1s 0d
KAHTA - MERSİN
70 TL
7s 15d
KAHTA - İSTANBUL
200 TL
18s 10d
KAHTA - SAKARYA
200 TL
15s 20d
KAHTA - İZMİT
200 TL
15s 50d
KAHTA - BOLU
200 TL
13s 15d

KAHTA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

OSMANİYE - KAHTA
70 TL
4s 0d
ADANA - KAHTA
70 TL
6s 0d
ADIYAMAN - KAHTA
30 TL
0s 30d
ANKARA - KAHTA
150 TL
13s 15d
MERSİN - KAHTA
70 TL
6s 45d
İSTANBUL - KAHTA
200 TL
20s 0d
SAKARYA - KAHTA
200 TL
16s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder