1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Kahta Otobüs Bileti
TELEFON KODU
416
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
-
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
3

KAHTA OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Kahta otobüs biletini hemen satın al!


Kahta seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Kahta otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kahta’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Kahta Otogarı, 3 günlük Kahta Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

KAHTA HAKKINDA

Kahta Otobüs Biletinizi Alın, Yeni Bir Dünya’ya Başlayın!

Eşsiz bir dünyaya adım atacağınız Kahta için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın ilçesi olan Kahta tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kahta ilçesi ve çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalar bu şehrin tarihinin paleolitik çağa kadar uzandığını göstermektedir. "Kâhta" isminin Persçe'de “Dağın Eteği” anlamına geldiği ve Komageneliler'den önce bölgede hakim olan Persler tarafından kullanıldığı, bu adın da eski yerleşim yerinin konumundan kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Üzerinde çok eski ve köklü medeniyetlerin kurulduğu Babil, Pers, Asur, Yunan, Commagene, Roma, Bizans, Sasani, Selçuklu, Memlük, Pars, Hitit, Eyyubi, Keldani, Osmanlı gibi uygarlıkların egemen olduğu bu topraklar o dönemlerden izleri fazlasıyla taşımaktadır. Ortaçağ süresince Adıyaman Bizans, Emevi, Abbasi, Anadolu Selçukluları, Dulkadiroğulları arasında el değiştirmiş, daha sonra 1516 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Tarihin köklü noktalarından olan Kahta’da keşfetmeniz gereken çok fazla güzellik bulunmakta!

Kahta’da Huzuru Bulacaksınız!

Kahta otobüs biletiniz sayesinde ilçe ile özdeşleşen Kahta kalesini keşfe çıkabilirsiniz. Nemrut Dağı güzergahında olan Eski Kahta kalesi üç önemli medeniyetin izlerini taşımaktadır. Kommagene’liler döneminde yazlık başkent olarak kullanılan, Arsameia ile birlikte önemli bir idare merkezi, kale olarak inşa edilmiş bulunan ve Roma’lılar döneminde geliştirilerek konumu devam ettirilmiş olan bu kalede tüm bu medeniyetlerin izlerini ok yakında göreceksiniz. 1260’larda Memlukların bölgeye hakim olmasıyla kale restore edilmiş ve bugünkü son şekli verilmiştir. Kalede su yolları, sarnıç, zindan, dükkanlar, ibadet mekanları ve geniş odalar bulunmakta olup, o dönemlerin mimarisine ve kültürüne ışık tutmaktadır. Berrak turkuaz suların sizlere eşlik edeceği keşif gezinizde Kahta’nın renklerine bürüneceksiniz. Kahta otobüs biletiniz ile yola çıktıktan sonra sizleri karşılayacak olan bu görsellikler ile birlikte yepyeni anılar da biriktirmeye hazır olun!

Kahta Sofralarında Aradığınız Her Şey Var!

Çevre illere yemek çeşitleri açısından benzerlik gösteren Kahta, Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi kendine özgü yemekleriyle de göze çarpıyor. Genel olarak buğday ürünleri, baklagiller, patlıcan domates ağırlıklı olan yemekler, bolca baharatla lezzetlendiriliyor. Kahta mutfağı tek bir ürün üzerine kurulu bir yemek kültüründen oluşmuyor. Hem Doğu Anadolu, hem Güneydoğu Anadolu, hem de Akdeniz mutfağının birleşimi olan lezzetler adeta lezzet harmonisi sunuyor. Sebze yemeklerinden et yemeklerine, salatalardan tatlılara kadar Kahta, kendini diğer şehirlere göre özel kılmaktadır. Kahta’ya özgü tadabileceğiniz birçok meşhur yemek, içecek ve tatlı vardır. Bunların arasında, yöreye ait akla gelen ilk lezzet Besni Tavasıdır. Yine yöreye en özgün olan yemekler arasında Dövmeç, Basalla, Etli Çütte, Şillik de denemeye değer tatlar arasında yer alıyor. Kültürel ve tarihi açıdan fazlasıyla zengin olan bu şehir, gösterişli mutfağıyla da kesinlikle yolunuzun düşmesi gereken bir ilimiz. Kahta otobüs biletinizi alın ve eşsiz keşiflerin her dakikasını yaşayın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kahta otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kahta otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kahta hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER KAHTA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

KAHTA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KAHTA - OSMANİYE
70 TL
4s 45d
KAHTA - ADANA
70 TL
6s 45d
KAHTA - ADIYAMAN
30 TL
1s 0d
KAHTA - MERSİN
70 TL
7s 30d
KAHTA - İSTANBUL
200 TL
18s 30d
KAHTA - SAKARYA
200 TL
16s 30d
KAHTA - İZMİT
200 TL
15s 50d
KAHTA - BOLU
200 TL
13s 15d

KAHTA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

OSMANİYE - KAHTA
70 TL
4s 0d
ADANA - KAHTA
70 TL
6s 0d
ADIYAMAN - KAHTA
30 TL
0s 30d
ANKARA - KAHTA
150 TL
12s 0d
MERSİN - KAHTA
70 TL
6s 45d
İSTANBUL - KAHTA
200 TL
20s 0d
SAKARYA - KAHTA
200 TL
17s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder