EN UCUZ KARS ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KARS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kars otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kars otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Ardahan - Kars arasında düzenlenmektedir. Kars varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Bizim Iğdır Seyahat, Kars Turgutreis Turizm, Iğdırlı Turizm, Aras Seyahat, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Kars Kalesi Turizm, Star Diyarbakır, Metro Turizm, Öz Doğu Kars, Öz Diyarbakır, Yeşil Artvin Ekspres, Vanyolu Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Serhat Iğdır Turizm, Özlem Batman Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Kars seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

KARS HAKKINDA

Kars’a Otobüs Bileti Alın, Karın Bir Şehre Ne Kadar Yakışabileceğini Görün!

Türkiye’nin Kafkasya’ya açılan kapısı Kars için otobüs firmaları, en ucuz bilet fiyatları, otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve biletinizi govego yönlendirmesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin entelektüel illerinden olan Kars, Türkiye’nin en yüksek il merkezidir. Köy nüfusu ile birlikte sayı yüz bini aşmaktadır. Tarihimizin savaşlarını, acılarını taşımış bir şehirdir Kars. Bulunduğu coğrafi konum sebebiyle tarihinde çok fazla anıya tanıklık etmiştir. Paleolitik dönemden bu yana var olduğu düşünülen bu topraklarda Urartular ve daha sonra Persler hüküm sürmüştür. Ermeni - Gürcü Bagrat Krallığı’na başkentlik yapmış bir şehir olan Kars, tarihinde uzun yıllar Hristiyanlık dini benimsenmiş, bu da mimari yapısına yansımıştır. Şehir planlamasında Rus izlerine rastlarken, kentte Ermeni mimarisinin açık örneklerini de görebileceksiniz. Alpaslan’ın Malazgirt zaferiyle kent Türk kültürüne kazandırılmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemleri’nde de Kars her zaman kritik bir bölge olmuştur ve pek çok olaya tanıklık etmiştir. 

Tarihin Taştan İzlerini Görmek İçin Acele Edin!

Kars’a yolculuk yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle ertelememelisiniz ve bunu kış aylarında yapmalısınız. Mükemmel kar manzaraları ile kendinizi Avrupa’nın bir kentindeymiş gibi hissedeceksiniz. Kars’ın taştan binaları ve farklı mimarisi size bu hissi yaşatacaktır. Kars kış turizmi için en ideal şehirlerden. Türkiye’nin ikinci büyük gölü Çıldır Gölü’nün güzelliğiyle geçireceğiniz bir yılbaşı tatili unutulmaz olacaktır. Çıldır Gölü’nün etrafında buz kütlelerinin altından yeni tutulmuş balıkları tadabilirsiniz. Doğu’nun Ayasofyası olarak da bilinen Havariler Kilisesi’ni kesinlikle görmelisiniz. Kilise daha sonra camiye dönüştürülmüş ve Kümbet Camii adını almıştır. Bu yapı dört yapraklı yonca ve haç planının birbirine karışmasıyla planlanmıştır. Ani Harabeleri’ne gittiğinizde ise; kendinizi efsaneler ortasındaki bir kahraman gibi hissedebilir, tarihin derin duygularını siz de fark edebilirsiniz. Bu şehirde görebileceğiniz pek çok kilise bulunmaktadır. Hepsinin taşıdığı güzellikleri kesinlikle görmelisiniz. Ayrıca Kars Müzesi, Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Topçuoğlu Hamamı, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii) başlıca görmeniz gereken yerlerden.

Kars otobüs bileti ile kendinize mükemmel bir ziyafet çekebilirsiniz. Damak tadına hayran kalacağınız bu lezzetleri peşinizde götürmek isteyeceksiniz. Ayran Aşı, ancak Kars’ta bulabileceğiniz en lezzetli kaşar peynirleri, en güzel kaz yemeklerini, yeşil mercimekli erişte çorbasını, safran köklü piti gibi eşsiz lezzetleri tatmak için acele edin!

Yalnız ve Eşsiz Bir Şehir Olan Kars’a Govego’yla Ulaşın!

Alacağınız bir Kars otobüs bileti ile Acem, Karapapak, Malakan ve Azeri kültürlerinin hepsini yaşayabilir, gideceğiniz her cafede, lokantada bir raf içinde Çehov öykülerinin olduğunu görünce kendinizi bambaşka bir şehir ve bambaşka bir öyküdeyken bulabileceksiniz. Bu yalnız şehre gelip tüm güzelliklerini yaşamalısınız.

Dilerseniz Kars otobüs biletinizi satın alıp sonra govego.com bloğundaki Kars hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KARS OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kars Otogarı İle, Yüksek Dağlarda Uyanın!

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en uçlarında yer alan, yüksek dağlar ile çevrili olan Kars özellikle tarihi mirasları ile önemli şehirlerimiz arasındadır. Kars Otogarı çok uzun yıllardır karayolu ulaşım hizmetlerine bulunmakta olup, Yeni Kars Otogarı inşasına başlanmıştır. Kars Otogarı 10 peronlu ve 7 gişesi ile hizmet verecek olup, daha geniş hizmetler sunması beklenmektedir. Kars Otogarı Ardahan-Erzurum Karayolu’nun Kars-Erzurum Yolu ile kesiştiği noktada olup, ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Kars Otogarı şuan ki haliyle beklenilen bakımı göremese de Yeni Kars Otogarı ile bu sorunun aşılacağı düşünülmektedir.

 

Kars Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0474 223 46 26

Adres:

  • Karacaören Köyü, Havaalanı Yolu Merkez/Kars

POPÜLER KARS OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1443 Km
18 Saat
1454 Km
18 Saat
1678 Km
20 Saat
207 Km
2 Saat
1681 Km
21 Saat
1719 Km
21 Saat

KARS OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KARS HAVA DURUMU

Pazar
-18℃
/
-18℃
Pazartesi
-22℃
/
-22℃
Salı
-23℃
/
-23℃

KARS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kars otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kars seferi düzenleyen otobüs firmaları; Bizim Iğdır Seyahat, Kars Turgutreis Turizm, Iğdırlı Turizm, Aras Seyahat, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Kars Kalesi Turizm, Star Diyarbakır, Metro Turizm, Öz Doğu Kars, Öz Diyarbakır, Yeşil Artvin Ekspres, Vanyolu Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Serhat Iğdır Turizm, Özlem Batman Turizm firmalarıdır.

En ucuz Kars otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kars varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

KARS KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KARS - ERZURUM
50 TL
3s 15d
KARS - IĞDIR
50 TL
2s 0d
KARS - SİVAS
100 TL
9s 30d
KARS - ERZİNCAN
100 TL
6s 30d
KARS - KAYSERİ
130 TL
12s 15d
KARS - ANKARA
150 TL
15s 30d
KARS - KIRIKKALE
150 TL
14s 30d
KARS - ARDAHAN
40 TL
1s 0d

KARS VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ERZURUM - KARS
40 TL
3s 0d
BİNGÖL - KARS
150 TL
7s 0d
IĞDIR - KARS
50 TL
2s 0d
SİVAS - KARS
115 TL
9s 30d
ERZİNCAN - KARS
100 TL
4s 1d
NEVŞEHİR - KARS
120 TL
14s 0d
AKSARAY - KARS
140 TL
15s 0d
ANKARA - KARS
150 TL
15s 15d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder