1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Kastamonu Otobüs Bileti

EN UCUZ KASTAMONU ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KASTAMONU OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kastamonu otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kastamonu otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Çankırı - Kastamonu arasında düzenlenmektedir. Kastamonu varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Efe Tur, Ali Osman Ulusoy, Çankırı Özlem Seyahat, Tokat Yıldızı, Karabük Doguş, Lüks Karadeniz Seyahat, Sinop Birlik Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Türkay Turizm, Has Turizm A.Ş., Abana Bozkurt Seyahat, Boyabat Seyahat, Soner Turizm, Yeni İnan Şahinoğlu Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Kastamonu seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

KASTAMONU HAKKINDA

Kastamonu Otobüs Bileti Alın Karadeniz’in Bambaşka Güzellikleri İle de Tanışın!

Doğa ile dolu günler için Kastamonu için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Kastamonu'nun tarihi 7000 yıl öncesine dayanmakta olup kentin bilinen tarihi Hititler ile başlamaktadır. Frigya ve Lidyalıların hakimiyet sürdüğü bu kentte daha sonraları ise Persler egemen olmuştur. Büyük İskender ise şehri Makedonya topraklarına katmıştır. Ardından bu topraklar Pontusların eline geçmiştir. Milattan Sonra 395 senesine kadar Romalıların ise bölgeyi ellerinde tuttukları bilinmektedir. Topraklar bu tarihten sonra Bizans İmparatorluğuna katılmış ve Romalıların döneminde Paflagonya bölgesi olarak anılmıştır. Bazı bilgiler, Kastamonu’nun Nuh tufanından sonra kurulan 22 bin kentten birisi olduğunu, bu kentin Nuh (a.s)’ın torunlarından Kays Bin Hakem'in kurduğunu belirtmektedir. Daha sonra Türk toprakları olma süreci başlayan Kastamonu’da Danişmentliler, Çobanoğulları beyliklerinin yaşadığı topraklardan olmuştur. Şehir ilerleyen zamanlarda Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesi ile birlikte Fatih’e teslim edilmiştir. Kastamonu otobüs biletiniz ile birlikte yaşayan tarihi hala devam eden Kastamonu’yu tarihi ve eşsiz doğa güzelliklerini yaşamak için pek çok sebebiniz var.

 

Turizmin 12 Ay Canlı Kaldığı Şehir: Kastamonu!

Kastamonu otobüs bileti ile yola çıktığınız andan itibaren lezzete, tarihe, doğaya tamamen kendinizi açtığınızdan emin olun. Çünkü Kastamonu’da tüm bunları fazlasıyla bulacaksınız. Kastamonu iklimi, şehrin yapısı ve doğası gereği sizlere bir yılın her günü tatil yapma olanağı sunmaktadır. Ilgaz ve Küre Dağları gibi dünyaca ünlü milli parkları bünyesinde barındıran Kastamonu, Karadeniz Bölgesi'nin en nadide şehirlerinden biridir. Her mevsim farklı güzellikleriyle ziyaretçilerini karşılayan bu şehirde gezerken birçok güzellik ile karşılaşacaksınız. Şehrin kuzeyinde Karadeniz İklimi güneyinde ise İç Anadolu'nun kara iklim tipi görülmektedir bu da şehrin her bölgesinin farklı güzellikler barındırmasına sebep olmuştur. Eski bir tarihe ev sahipliği yapan Kastamonu'ndan sevdiklerinize el işi pamuk ipliği ile değişik motiflerin yapılmış olduğu oyalar, havlular, masa örtüsü gibi malzemeler satın alabileceğiniz gibi çeşitli ağaçlardan yapılmış tespihlerde hediye olarak satın alabilirsiniz. İplikçiler Çarşısı'ndan yöresel hediyelik eşya bulabilir, şehrin semt pazarlarından tarhana, salça, erişte, reçel gibi mutfağımızın vazgeçilmez lezzetlerini satın alabilirsiniz. Tüm bunların yanında Bandurma, lezzetini tattığınızda unutulmaz bir lezzetle karşı karşıya olduğunuzu anlayacaksınız. Kuyu Kebabı ile şöleni devam ettireceğiniz Kastamonu’da Çekme Helva ile de tanışacaksınız.  

 

Kendinizi Kastamonu Doğasına Bırakın!

Kastamonu otobüs bileti alarak başlattığınız yolculuğunuzda Osmanlı döneminden kalan Mahmut Bey Camii şehirde görebileceğiniz tarihi yapıtların başında gelmektedir. Şehir ve şehrin çevresi binlerce yıllık bir yerleşim bölgesi olduğundan Kastamonu’da yapılmış olan arkeolojik kazılarda edinilen farklı zamanlara ait pek çok buluntu vardır. Hitit, Frig, Hellen, Bizans ve Roma dönemlerine ait izleri taşıyan arkeolojik eserleri görmek isterseniz şehrin merkezine bağlı olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Kastamonu Arkeoloji Müzesi'ni mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Kastamonu doğası gereği kanyonların ve mağaraların güzelliği ile de doludur. Kastamonu'nda mağara keşfi yapmak istiyorsanız, Kuyluç Mağarası tüm ilginçliği ile siz seyahat severlerin ziyaretini bekliyor. Dünyanın 4.büyük kanyonu ünvanını taşıyan yabani ve aynı zamanda gizemli tarafını görmek biraz zahmet uyandırsa da yürüyüş mesafesinden 900 metre yüksekliğe sahip olan gözlemleme noktasına gidebilir ve manzaranın eşsiz güzelliğine sizler de eşlik edebilirsiniz. Kastamonu tüm mevsimlerde güzelliğini korusa da yaz aylarında ayrı bir güzel hal almaktadır. Temiz plaj ve koyları ile serin sulara kendinizi bırakabilir güneş ile içinizi ısıtabilirsiniz. Kastamonu'nda Cide, Doğanyurt, Bozkurt, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin plaj ve koyları şehir içerisinde en çok tercih edilenlerdir. Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde konumlandırılan ve turizm açısından önemli değerlere sahip olan bu kayak merkezi ile kış tatillerinizi en üst eğlenceye taşıyabilirsiniz. Kastamonu ve Bartın arasında bulunan büyük bir kısmı milli park olarak ilan edilmiş bu parkta, derin vadi ve kanyonları, akarsuları ve şelaleleri bulunmaktadır. Bitki ve kuş türleriyle kendisini hayran bırakan Küre Dağı Milli Parkı'nı ziyaretinizde ruhunuzu dinlendirirken eşsiz manzaraları da fotoğraflayabilirsiniz.

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kastamonu otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kastamonu otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kastamonu hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KASTAMONU OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kastamonu Otogarı İle, Karadeniz’in Bambaşka Bir Yüzüne Ulaşın!

Kastamonu Karadeniz Bölgesi’nin en özel şehirlerinden olup yılın tüm mevsim ve aylarında sağladığı turizm olanakları ile sık ziyaret edilen şehirlerimiz arasındadır. Kastamonu Otogarı ilk kez 1965 gibi çok eski bir tarihte kurulmuş olup 2003 yılına kadar hizmetlerine devam etmekteydi. 2003 yılında yenilenen Kastamonu Otogarı yoğun olmamakla birlikte, şehrin tüm ulaşım ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Şehrin tam merkezinde olan Kastamonu Otogarı’na şehrin her köşesinden rahat bir ulaşım ile varabilirsiniz.


Kastamonu Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0366 214 32 35

Adres:

  • Kuzeykent, 37150 Kastamonu Merkez/Kastamonu

POPÜLER KASTAMONU OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
522 Km
6 Saat
261 Km
3 Saat
533 Km
6 Saat
537 Km
6 Saat
868 Km
10 Saat
1239 Km
15 Saat
862 Km
10 Saat
760 Km
9 Saat

KASTAMONU OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KASTAMONU HAVA DURUMU

Çarşamba
4℃
/
4℃
Perşembe
5℃
/
5℃
Cuma
8℃
/
8℃

KASTAMONU OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kastamonu otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kastamonu seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Efe Tur, Ali Osman Ulusoy, Çankırı Özlem Seyahat, Tokat Yıldızı, Karabük Doguş, Lüks Karadeniz Seyahat, Sinop Birlik Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Türkay Turizm, Has Turizm A.Ş., Abana Bozkurt Seyahat, Boyabat Seyahat, Soner Turizm, Yeni İnan Şahinoğlu Turizm firmalarıdır.

En ucuz Kastamonu otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kastamonu varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

KASTAMONU KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KASTAMONU - KARABÜK
20 TL
2s 10d
KASTAMONU - İZMİT
110 TL
5s 15d
KASTAMONU - ANKARA
50 TL
3s 45d
KASTAMONU - BOLU
110 TL
4s 15d
KASTAMONU - SAKARYA
100 TL
5s 0d
KASTAMONU - SİNOP
70 TL
2s 55d
KASTAMONU - SAMSUN
100 TL
3s 45d

KASTAMONU VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - KASTAMONU
120 TL
10s 16d
KARABÜK - KASTAMONU
40 TL
1s 45d
İZMİT - KASTAMONU
110 TL
5s 45d
SAKARYA - KASTAMONU
100 TL
5s 15d
ANKARA - KASTAMONU
70 TL
4s 55d
BOLU - KASTAMONU
100 TL
3s 45d
ZONGULDAK - KASTAMONU
70 TL
4s 25d
SİNOP - KASTAMONU
60 TL
4s 0d

KASTAMONU İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Tosya
Onur Park Plus Dinlenme Tesisleri
Karşıyaka Mah. Atatürk Cad. No:222 Tosya Merkez, Tosya
366 313 80 97
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder