EN UCUZ KİLİS ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KİLİS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kilis otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kilis otobüs bileti 17 TL olup bu sefer Gaziantep - Kilis arasında düzenlenmektedir. Kilis varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Çayırağası, Isparta Petrol Turizm Yeni, Malatya Zafer Turizm, Öz Diyarbakır, Turay Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Kilis seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

KİLİS HAKKINDA

Kilis Otobüs Biletiniz İle Keyifli Bir Seyahat Gerçekleşsin!

Kilis için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarih kokan Kilis'i bu antik kenti gezmeye hazır olun. Zira bu kentte yaşayan insanlar o kadar misafirperver ki, Kilis geziniz boyunca kendinizi hiç de yabancıymış gibi hissetmeyeceksiniz. Gezi planınızın süresini biraz uzatıp Kilis gezinize Gaziantep’i de ekleyebilir, tatilinize daha da renk katabilirsiniz. Milattan Önce bin dort yüzlü yıllarda Halep Krallığı’na bağlı olan Klis, Hitit İmparatorluk dönemiyle Hitit hakimiyetine girmiştir. Daha sonraları Selefki egemenliğine girmiştir.  Osmanlı topraklarına 1516 Mercidabık Savaşı ile dahil olan Kilis, Milli Mücadele Dönemimizde Fransız esaretine düşmüş, 1921 yılında esaretten kurtulmuştur. 1995 yılından Gaziantep’ten ayrlarak şehir statüsüne kavuşan şehir, ülkemizin zeytin ve üzüm kaynaklarından sayılmaktadır.

Kilis İle Tanışmanın Vakti!

Kilis, bu kente gelen gezginlere muhabbeti ve misafirleri seven kent halkı, enfes mutfağı ve tarih kokan sokaklarını büyük bir cömertlikle sunmakadır. Kilis merkezinde bulunan Karataş Cumhuriyet Parkı ve Akpınar, Zoppun ve Söğütlüdere pınarlarının birleştiği Söğütlüdere parkı tam size göre. Buralarda, Kilis’te olmanın ve doğa ile baş başa kalabilmenin tadına doyasıya varabilirsiniz.Tarih kokan Kilis sokaklarında her adım başı bir tarihi esere rastlamanız mümkün. Bu tarihi eserlerden en yaygın olanları da kastellerdir. Salih Ağa, İpşir Paşa, Fellah, Kurdağa ve Nemika kastelleri şehrin merkezinde bulunmakta olup, Kilis’e gelen seyahat severlere Kilis’in tarihini sunmaktadır.Kilis’i gezerken kısa bir mola vermek isterseniz, Kilis’in tarihi hamamlarında tüm yorgunluğunuzu atabilir, bu muhteşem yapılarda yıkanırken kendinizi sultanlar gibi hissedebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan Eski Hamam, Hoca Hamamıi Paşa Hamamı, Hasan Bey Hamamı ve Tuğlu Hamamı, hamam keyfini Kilis’te doyasıya yaşamanızı sağlayacaktır.

Benzeri Olmayan Bir Tecrübe Edinin!

Kilis halkının yaşam kültürünü en iyi anlamanın yolu, klasik Kilis evlerine gezi düzenlemek olacaktır. Eski Kilis yerleşimini en iyi anlayacağınız sokaklar, kent merkezinde bulunan Tekye, Hindioğlu, Ketenciler, Hacı Ömer Ağa ve Akcurun mahallelerinde bulunmaktadır. Bu sokaklarda yürümenin yanında, Kilis Etnoğrafya müzesi olarak kullanılan Neşet Efendi Konağı, Ahmet Bey Konağı, Azize Uygur, Hayrettin Mimaroğlu, Kifayet Barışkan, Meliha Üzümbalı, Muhlis Salihoğlu, Safder Tümay ve Zübeyde Ülgen Naci konaklarının taş işlemelerine ve klasik mimarilerine hayran olmamak elde değil. Sonrasında Mozaikli Bazilika'yı ziyaret etmelisiniz. Milattan sonra altıncı yüzyılda inşa edilmiş olan Mozaikli Bazilika, Erken Hristiyanlık Dönemi’ne ait  bir kilisedir. Kadı Camii ise Kilis mimarisinin en özgün eserlerinden biridir. Kilis’e gelmiş olan gezginlerin uğrak yerlerindendir. 1238 yılında inşa edilmiş olan Kadı Camii’nin avlusu bir nevi açık arkeoloji müzesi gibidir. Hala ibadete açık olan Kilis Kadı Cami’sine gelerek, bu kentin tarihi ruhunu doyasıya hissedebilir ve muhteşem fotoğraflar çekerek, Kilis seyahatinize unutulmaz kareler ekleyebilirsiniz. Kilis merkezinde bulunan Cumhuriyet alanında bulunan Tekke Mevlevihanesi, günümüze dek ülkemiz genelinde ayakta kalan otuz iki mevlevihaneden biridir. Kilis’e özgü taş işlemeciliğinin en güzel örneklerinden olan Kilis Tekke Mevlevihanesi, günümzde cami ve mescit olarak kullanılmaktadır. Kilis’te var olan uygarlığın ne kadar eskiye dayandığının kanıtlarından olan Nekropol’ü Kilis gezinize muhakkak dahil etmelisiniz. Kilis’in Merkez Topdağı Köyü’nün Kuşköyü yöresinde bulunan Nekropol’de Geç Roma Dönemi’ne ait kaya mezarları bulunmaktadır. Kilis’e yirmi dort kilometre uzaklıkta bulunan Ravanda Kalesi’nin görüntüsünden çok etkileneceksiniz. Hitit mimarisi özelliği taşıyan Ravanda Kalesi, bu coğrafyadan gelip geçmiş bir çok uygarlık tarafından kıllanılmıştır. Ravanda Kalesi’ne Kilis merkezinden bineceğiniz Polateli otobüsleri ile kolayca ulaşabilrsiniz. Bolca yer görerek tatilinizi veya seyahatinizi dolu dolu geçirmek için Kilis'i ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz Kilis otobüs biletinizi aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kilis hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KİLİS OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kilis Otogarı İle, Sınır Şehirlerimizden Biriyle Tanışın!

Kilis Gaziantep’ten ayrılarak 1995 yılında il olmuştur. Suriye’ye 10 km uzaklıkta bulunan Kilis bu nedenle geçiş görevi görmektedir. Kilis Otogarı 2010 yılında yeni bir yapılanmayla yenilenerek 14.000 m2lik bir alanda kurulmuştur. Kilis Otogarı 12 adet bilet satış gişesi, 20 peronunun yanında market, kafe ve restoran hizmetleri ile de şehrin ihtiyacı olan modern bir otogara bu sayede kavuşmuştur. Kilis Otogarı şehrin yapısına uygun olarak küçük olsa da yolcularının ulaşım ihtiyaçlarına üst düzeyde karşılık verebilmektedir.

 

Kilis Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0348 813 56 15

Adres:

  • Yavuz Sultan Selim, 79000 Kilis Merkez/Kilis

POPÜLER KİLİS OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1210 Km
15 Saat
757 Km
9 Saat
620 Km
7 Saat
719 Km
8 Saat
1358 Km
16 Saat

KİLİS OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KİLİS HAVA DURUMU

Pazar
3℃
/
3℃
Pazartesi
1℃
/
1℃
Salı
0℃
/
0℃

KİLİS OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kilis otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kilis seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, Çayırağası, Isparta Petrol Turizm Yeni, Malatya Zafer Turizm, Öz Diyarbakır, Turay Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Kilis otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kilis varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 17 TL’dir.

KİLİS KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KİLİS - OSMANİYE
40 TL
3s 15d
KİLİS - ADANA
55 TL
5s 0d
KİLİS - İSTANBUL
230 TL
17s 14d
KİLİS - ANKARA
150 TL
13s 0d
KİLİS - GAZİANTEP
17 TL
1s 30d
KİLİS - SAKARYA
195 TL
13s 14d
KİLİS - İZMİT
200 TL
14s 14d
KİLİS - AFYONKARAHİSAR
170 TL
13s 15d

KİLİS VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - KİLİS
230 TL
17s 31d
ADANA - KİLİS
65 TL
3s 45d
ANKARA - KİLİS
150 TL
10s 0d
SAKARYA - KİLİS
195 TL
14s 1d
İZMİT - KİLİS
220 TL
15s 0d
DİYARBAKIR - KİLİS
130 TL
5s 30d
NİĞDE - KİLİS
140 TL
7s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder