KIRIKKALE - AMASYA GÜZARGAHI HAKKINDA

Kırıkkale Amasya otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Kırıkkale Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Kırıkkale Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Kırıkkale Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Kırıkkale Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Amasya Kırıkkale Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Kırıkkale Amasya arası mesafe: 257 Km

Kırıkkale Amasya arası sefer süresi: Ortalama 3 Saat

Kırıkkale Amasya arası en ucuz otobüs bileti: TL

Kırıkkale - Amasya Arası Güzergah Bilgileri

Kırıkkale - Amasya otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Kırıkkale - Amasya Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Kırıkkale - Amasya otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Kırıkkale - Amasya otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Kırıkkale - Amasya arası mesafe yaklaşık 258 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 3 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firması Erektaş Turizm, Esadaş Turizm, Lüks Erova Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya Turizm ve Niksarkale Turizm’dir. Kırıkkale - Amasya otobüs bileti fiyatları 35 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Kırıkkale - Amasya otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Kırıkkale - Amasya Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Kırıkkale - Amasya arasında karayolunu kullandığınızda Çorum’dan geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. En güzel, en çarpıcı renklerini sergilediği, Tabiat Ana'nın torpil geçtiği Amasya’ya gitmek için Türkiye coğrafyasının önemli bir noktasında bulunan Kırıkkale’den yola çıkmadan önce şehirde ilk olarak tertemiz hava sunan yaylalar keşif noktalarının başında gelir. Sulakyurt'taki Kozlu Yöresi Antik Kenti, Ceritkale Köyü'ndeki Ceritkale Kaya Mezarları, Silah Sanayi Müzesi, Yine Sulakyurt ilçesinde bulunan Şeyh Şamil Camii ve Türbesi, Merkez ilçede bulunan Hasandede Camii ve Türbesi, Karakeçili ilçesindeki Çeşnigir Köprüsü, Keskin ilçesindeki Sulu Mağara, Küçükkafşar Türbesi, Tokuş Baba Türbesi, Halil Dede Türbesi, Kırıkkale'nin gezilecek yerleri arasındadır. Şehirde, ekmek yerine yufka yapılır. Kızartma, haşlama, kavurma ve sulu yemeklerin hepsi yörede yapılır. Arap aşı, yoğurtlu tarhana, guymak, pelte, batallaş ve un tarhanası en bilinen lezzetleridir. Tatlı olarak helva ve höşmerim sofralarda yerini alır. Kırıkkale mutfağı bu lezzetlerle bitmiyor. Daha sayılamayacak kadar yemek çeşitleri vardır. Kırıkkale aynı zamanda müzik ve şiir kültürüyle de ön plana çıkan şehirlerimizden biridir. Sayısız manilere, şiirlere, destanlara, tekerlemelere ve ninnilere sahiptir. Yörede yetişen birçok şair vardır. Aşık Hasan Dede, Budala Hüseyin, Keskinli Aşık Yunus, Aşık Uzun ve Ozan Haydari Kırıkkale'de yaşamış halk şairlerinden sadece birkaçıdır.

Kırıkkale’den de geçtikten sonra Çorum’a varacaksınız. Günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan ve Anadolu'da ilk organize devleti kuran Hititlerin Başkenti ve Hattuşaş, Anadolu'nun kalbinde UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmış ülkemizin 9 değerinden biridir Hattuşaş’ı gezip görmeyi unutmayın deriz.

Ve son olarak durağınız Amasya olacak. Ferhat ile Şirin'in yüzyıllardır süre gelen efsanesine ev sahipliği yapan, Yeşilırmak vadisi Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’nın 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde oluşunun ruhunu yaşayabilir, Amasya'da Taşova ilçesi sınırları içinde yer alan Borabay Gölü kıyısında keyif yapabilir, yayla şenlikleri, güreşler, Kafkas festivali, anma törenleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Hemen bir Kırıkkale - Amasya otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Amasya - Kırıkkale otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

KIRIKKALE HAVA DURUMU

Cumartesi
-1℃
/
1℃
Pazar
-2℃
/
-2℃
Pazartesi
-1℃
/
-1℃

AMASYA HAVA DURUMU

Cumartesi
-2℃
/
1℃
Pazar
-3℃
/
-3℃
Pazartesi
-2℃
/
-2℃
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar