Otobüs Bileti Otobüs Seferleri
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
40
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

KIRŞEHİR OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Kırşehir otobüs biletini hemen satın al!


Kırşehir seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Kırşehir otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kırşehir’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Kırşehir Otogarı, 3 günlük Kırşehir Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

KIRŞEHİR HAKKINDA

Kırşehir Otobüs Bileti Alın Ahi Evran İle Kaynağında Tanışın!

İç Anadolu’nun en özel şehirlerinden Kırşehir için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

M.Ö 3000 yıllarına dayanan buluntuları ile Anadolu’daki eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kırşehir, Pers hakimiyeti altında verilen adlandırma olan Kapadokya bölgesinin bir parçasıdır. Roma döneminde önemli bir merkez olan Kırşehir Makissos adı ile anılırdı. Bizans döneminde inşa edilmiş birçok kilise ve manastır yeraltı şehri olarak tespit edilmiştir. Selçuklu döneminde Anadolu’nun önemli kentlerinden olan Kırşehir, Moğollar’ın askeri ve siyasi merkezi olarak kullanıldı. Osmanlı döneminde bu öneminden bir şey kaybetmemiş, Cumhuriyet Dönemi’nde 1924 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Govego olarak Anadolu’yu gezmeyi sevenlerin muhakak görmesi gerektiğini düşündüğümüz Kırşehir gezinize başlamak için www.govego.com’dan hemen biletinizi satın alın, ülkemizin saklı kalan kültürünü keşfe başlayın!

 

Kırşehir Keşfiniz Dolu Dolu Geçecek!

Kırşehir otobüs biletiniz ile dünyanın ilk gökbilim gözlem evini barındıran topraklarına bir yolculuk yapmış olacaksınız. Kırşehir’de Keşkef ile karnınızı doyurup, Ahi Evran Cami’sini ziyaret edecek, Ahilik tarihimizi yakından öğreneceksiniz. Kırşehir tarihi ve kültürel olanaklarının yanında İç Anadolu’ya has lezzetlerle dolu mutfağından Madımak, Kesme Aşı, Boranı, Çirleme, Çullama ve Yarma aşı tatları ile sizlere hem geziniz için farklı bir tat hem de enerji verecektir. Lırşehir otobüs biletiniz ile Ahi Evran Cami’si sonrasında Cacabey Cami'ni (rasathane) ziyaretinizde Dünya’daki ilk gözlem evlerinden biri ile tanışacak, kubbesindeki açıklıktan giren ışığın, altındaki kuyu içerisindeki sudaki yansımasında inceleme ve araştırmalar yapılmasının nasıl gerçekleştiğini anladığınızda tarihimizde bilimin nasıl başladığına dair kesin ipuçlarını da bulmuş olacaksınız.

 

Kırşehir Anılarınızı Unutamayacaksınız!

Kırşehir’e geldiğinizde Türk mimarisinin önemli güzellikteki eserlerinden biri olan Kesikköprü Kervansarayı’nı Kızılırmak kenarında ziyaret ederken tarihi ipek yolu üzerinde olduğunuzu da unutmayın. 13 kemerli, 220 metre uzunluğundaki muhteşem köprü, Kırşehir - Konya arasını birleştirmek üzere yapılmıştır. 1251 yılında Kırşehir emiri Nurettin Caca yaptırmıştır. Sağlık turizmi için de bulunmaz nimet olan ve Kırşehir merkezine yakın olan Terme kaplıcası şifa dağıtmak için sizleri bekliyor. Çoğunlukla banyo şeklinde değerlendirlen kaplıcaya ait suyu aynı zamanda içrek de şifa alabilirsiniz. Selçuklu hükümdarı Kılıçarslan tarafından 1135 yılında yaptırılmış olan Karakurt Kaplıcası ise bin yılı aşkın bir süredir, şehir merkezinden 16km uzaklıktaki Karalar Köyü’nde şifa dağıtan bu kaplıcayı da ziyaret edebilirsiniz. Kırşehir otobüs biletiniz ile kuş gözlemi için nadir güzellikteki Seyfe Gölü’nü görmeden dönmemelisiniz. Koruma altına alınmış alanda, birçok kuş türünü görmeniz mümkün olacak. Ayrıca gölün kıyısında tutacağınız balıklar ile sakin ve huzur dolu bir gün de sizlerin olabilir. Kırşehir günleriniz boyunca sizlere eşlik edecek olan tarih ve kültürün tadını çıkarın, Kırşehir sizlere yepyeni anılar sunuyor!

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kırşehir otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kırşehir otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kırşehir hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KIRŞEHİR OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kırşehir Otogarı İle, Ahiliğin Merkezine Ulaşın!

Kırşehir İç Anadolu’nun merkez şehirlerinden olup özellikle tarihi ve kültürel mirasları ile dikkatleri çekmektedir. Başkent’e olan yakınlığından dolayı bir kavşak görevi olan Kırşehir Otogarı 2012 yılında yeni haline kavuşacaktır. 7500 m2lik küçük bir alana inşa edilecek olan Kırşehir Otogarı’nda 12 adet peron bulunacak ve şuan hizmet veren otobüs firmalarına yenileri de eklenerek hizmet alanı genişletilecektir. Kayseri-Kırşehir Yolu üzerine kurulacak olan Kırşehir Otogarı’na ulaşım şehir içinden rahatlıkla sağlanacağı gibi, tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak donanımlar ile çevrelenecektir.

 

Kırşehir Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0386 404 44 40

Adres:

  • Bahçelievler, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
İstanbul
634 Km
7 Saat
Ankara
188 Km
2 Saat
Bursa
590 Km
7 Saat
Konya
256 Km
3 Saat
İzmir
780 Km
9 Saat
Erzurum
762 Km
9 Saat
Edirne
910 Km
11 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KIRŞEHİR HAVA DURUMU

Çarşamba
17℃
/
18℃
Perşembe
16℃
/
16℃
Cuma
17℃
/
17℃

KIRŞEHİR KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KIRŞEHİR - KAYSERİ
110 TL
2s 0d
KIRŞEHİR - MALATYA
100 TL
7s 30d
KIRŞEHİR - ANKARA
30 TL
2s 58d
KIRŞEHİR - GAZİANTEP
100 TL
6s 35d
KIRŞEHİR - BURSA
100 TL
9s 30d
KIRŞEHİR - NİĞDE
80 TL
3s 15d

KIRŞEHİR VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

KIRŞEHİR İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Kırşehir
Yücesan Dinlenme Tesisleri
Solaklı, 40500 Mucur/
Kırşehir
Mavikent Dinlenme Tesisleri
Kırşehir
Başkent Mola Park Tesisi - Mucur
Ankara-Kayseri Yolu 17. Km, Tataryeğen Köyü Karada Mevkii, Mucur,
386 825 7006
Kırşehir
Çamlıbel Dinlenme Tesisleri
Şatıroğlu, 40500 Mucur
386 812 46 63
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar