EN UCUZ KIRŞEHİR ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KIRŞEHİR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kırşehir otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kırşehir otobüs bileti 25 TL olup bu sefer Nevşehir - Kırşehir arasında düzenlenmektedir. Kırşehir varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Şanal Kırşehir Seyahat, Süha Turizm, Vangölü Turizm, Best Van, Nilüfer Turizm, Muş Yolu Turizm, Nevşehir Seyahat, Star Diyarbakır, Ede Turizm, Van Kalesi Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Malatya Medine Turizm, Yeşil Muş Ovası, Malatya Zafer Turizm firmalarıdır.

KIRŞEHİR HAKKINDA

Kırşehir Otobüs Bileti Alın Ahi Evran İle Kaynağında Tanışın!

İç Anadolu’nun en özel şehirlerinden Kırşehir için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatleri karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da. Aradığınız Kırşehir otobüs biletini govego yönlendirmesiyle hızlıca satın alın.

M.Ö 3000 yıllarına dayanan buluntuları ile Anadolu’daki eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kırşehir, Pers hakimiyeti altında verilen adlandırma olan Kapadokya bölgesinin bir parçasıdır. Roma döneminde önemli bir merkez olan Kırşehir Makissos adı ile anılırdı. Bizans döneminde inşa edilmiş birçok kilise ve manastır yeraltı şehri olarak tespit edilmiştir. Selçuklu döneminde Anadolu’nun önemli kentlerinden olan Kırşehir, Moğollar’ın askeri ve siyasi merkezi olarak kullanıldı. Osmanlı döneminde bu öneminden bir şey kaybetmemiş, Cumhuriyet Dönemi’nde 1924 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Govego olarak Anadolu’yu gezmeyi sevenlerin muhakak görmesi gerektiğini düşündüğümüz Kırşehir gezinize başlamak için www.govego.com’dan hemen biletinizi satın alın, ülkemizin saklı kalan kültürünü keşfe başlayın!

 

Kırşehir Keşfiniz Dolu Dolu Geçecek!

Kırşehir otobüs biletiniz ile dünyanın ilk gökbilim gözlem evini barındıran topraklarına bir yolculuk yapmış olacaksınız. Kırşehir’de Keşkef ile karnınızı doyurup, Ahi Evran Cami’sini ziyaret edecek, Ahilik tarihimizi yakından öğreneceksiniz. Kırşehir tarihi ve kültürel olanaklarının yanında İç Anadolu’ya has lezzetlerle dolu mutfağından Madımak, Kesme Aşı, Boranı, Çirleme, Çullama ve Yarma aşı tatları ile sizlere hem geziniz için farklı bir tat hem de enerji verecektir. Lırşehir otobüs biletiniz ile Ahi Evran Cami’si sonrasında Cacabey Cami'ni (rasathane) ziyaretinizde Dünya’daki ilk gözlem evlerinden biri ile tanışacak, kubbesindeki açıklıktan giren ışığın, altındaki kuyu içerisindeki sudaki yansımasında inceleme ve araştırmalar yapılmasının nasıl gerçekleştiğini anladığınızda tarihimizde bilimin nasıl başladığına dair kesin ipuçlarını da bulmuş olacaksınız.

 

Kırşehir Anılarınızı Unutamayacaksınız!

Kırşehir’e geldiğinizde Türk mimarisinin önemli güzellikteki eserlerinden biri olan Kesikköprü Kervansarayı’nı Kızılırmak kenarında ziyaret ederken tarihi ipek yolu üzerinde olduğunuzu da unutmayın. 13 kemerli, 220 metre uzunluğundaki muhteşem köprü, Kırşehir - Konya arasını birleştirmek üzere yapılmıştır. 1251 yılında Kırşehir emiri Nurettin Caca yaptırmıştır. Sağlık turizmi için de bulunmaz nimet olan ve Kırşehir merkezine yakın olan Terme kaplıcası şifa dağıtmak için sizleri bekliyor. Çoğunlukla banyo şeklinde değerlendirlen kaplıcaya ait suyu aynı zamanda içrek de şifa alabilirsiniz. Selçuklu hükümdarı Kılıçarslan tarafından 1135 yılında yaptırılmış olan Karakurt Kaplıcası ise bin yılı aşkın bir süredir, şehir merkezinden 16km uzaklıktaki Karalar Köyü’nde şifa dağıtan bu kaplıcayı da ziyaret edebilirsiniz. Kırşehir otobüs biletiniz ile kuş gözlemi için nadir güzellikteki Seyfe Gölü’nü görmeden dönmemelisiniz. Koruma altına alınmış alanda, birçok kuş türünü görmeniz mümkün olacak. Ayrıca gölün kıyısında tutacağınız balıklar ile sakin ve huzur dolu bir gün de sizlerin olabilir. Kırşehir günleriniz boyunca sizlere eşlik edecek olan tarih ve kültürün tadını çıkarın, Kırşehir sizlere yepyeni anılar sunuyor!

Kırşehir otobüs biletinizi aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kırşehir hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KIRŞEHİR OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kırşehir Otogarı İle, Ahiliğin Merkezine Ulaşın!

Kırşehir İç Anadolu’nun merkez şehirlerinden olup özellikle tarihi ve kültürel mirasları ile dikkatleri çekmektedir. Başkent’e olan yakınlığından dolayı bir kavşak görevi olan Kırşehir Otogarı 2012 yılında yeni haline kavuşacaktır. 7500 m2lik küçük bir alana inşa edilecek olan Kırşehir Otogarı’nda 12 adet peron bulunacak ve şuan hizmet veren otobüs firmalarına yenileri de eklenerek hizmet alanı genişletilecektir. Kayseri-Kırşehir Yolu üzerine kurulacak olan Kırşehir Otogarı’na ulaşım şehir içinden rahatlıkla sağlanacağı gibi, tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak donanımlar ile çevrelenecektir.

 

Kırşehir Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0386 404 44 40

Adres:

  • Bahçelievler, 40100 Kırşehir Merkez/Kırşehir

POPÜLER KIRŞEHİR OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
634 Km
7 Saat
188 Km
2 Saat
590 Km
7 Saat
256 Km
3 Saat
780 Km
9 Saat
762 Km
9 Saat
910 Km
11 Saat

KIRŞEHİR OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KIRŞEHİR HAVA DURUMU

Pazartesi
-4℃
/
-4℃
Salı
-2℃
/
-2℃
Çarşamba
-5℃
/
-5℃

KIRŞEHİR OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırşehir otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kırşehir seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Şanal Kırşehir Seyahat, Süha Turizm, Vangölü Turizm, Best Van, Nilüfer Turizm, Muş Yolu Turizm, Nevşehir Seyahat, Star Diyarbakır, Ede Turizm, Van Kalesi Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Malatya Medine Turizm, Yeşil Muş Ovası, Malatya Zafer Turizm firmalarıdır.

En ucuz Kırşehir otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kırşehir varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 25 TL’dir.

KIRŞEHİR KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KIRŞEHİR VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

KIRŞEHİR İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Kırşehir
Yücesan Dinlenme Tesisleri
Solaklı, 40500 Mucur/
Kırşehir
Mavikent Dinlenme Tesisleri
Kırşehir
Başkent Mola Park Tesisi - Mucur
Ankara-Kayseri Yolu 17. Km, Tataryeğen Köyü Karada Mevkii, Mucur,
386 825 7006
Kırşehir
Çamlıbel Dinlenme Tesisleri
Şatıroğlu, 40500 Mucur
386 812 46 63
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder