TELEFON KODU
312
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

KIZILCAHAMAM OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Kızılcahamam otobüs biletini hemen satın al!


Kızılcahamam seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Kızılcahamam otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kızılcahamam’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Kızılcahamam Otogarı, 3 günlük Kızılcahamam Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

KIZILCAHAMAM HAKKINDA

Kızılcahamam Otobüs Biletinizi Alın Şifalı Bir Tatile Hazırlanın!

Kızılcahamam için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

İlk çağlara kadar uzanan Kızılcahamam’ın tarihçesi, net olarak bilinmesede, başta Hititlilerin, sonrasında sırasıyla Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Romalıların, Bizanslıların ve sonrasında Osmanlıların yönetimi altında kalmıştır. Anadoluya yerleşen bugun ki türklerin atası olarak bilinen Oğuz Boylarının kalıntılarına ve adlarına Kızılcahamam çevresinde rastlanabilmektedir. Belgelerde Yabanabad olarak ismi geçen Kızılcahamam, eski bir tarihe sahip olarak Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde ; ‘’Ongün yaban ovasında gezdik buda Engürü(Ankara), Sancak içinde yüz parça mamur köyü olan Subaşılıktır ve hafta pazarı olan bir ilçedir.’’ Deyimiyle bahsetmektedir.

Kızılcahamam’ın Termal Kaplıcaları Sizi Kendinize Getirecek

Ankara ‘nın kuzeyinde yer alan, ulaşım yönünden rahat bir tatil olarak Kızılcahamam, kaplıcalarıyla da eşsiz zevkler tattırarak şifa kaynağınız olabilir. Yeşil bitkiörtüsünün çevrelediği bir vadide bulunan Kızılcahamam, yaz ve kış turizminde popüler mekanlardandır. Sessiz ve dinlendirici bir tatil için gelebileceğiniz Kızılcahamam’ın havası ve iklimi, yazın serinlendirerek dinlendirici ortamı, kışları ise dağlara düzenlenen geziler ve yürüyüşlerle sizlere eşsiz görüntüler görmenizi sağlıyor. Roma döneminden bu yana kullanılmakta olan Kızılcahamam Termal Kaplıcaları, Romatizma veya vücudun çeşitli ağrıları gibi sıkıntılara iyi gelerek, ziyaretiniz esnasında ve sonrasında yenilenmiş, dinlenmiş ve yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.  Soğuksu Milli Parkı, Eğrekaya Gölü ve Karagöl gibi doğal güzelliklerinini yanı sıra Selçuklu Camii gibi birçok tarihi camiiyi ziyaret ederek tarihi dokusunu tekrar yaşayabilirsiniz. Mahkemeağacı köyü ve çevresinde bulunan mağaralar sizlere farklı bir boyuttan göz zevkinize hükmederek atmosferi hissetmenize yardımcı olacaktır. Gelin Kayası, Ağsar ve Başköy Kaleleri, Kız Kalesi gibi yerlerde Kızılcahamam’dan dönmeden önce görebileceğiniz yerler arasındadır. 

Kızılcahamam’ın Atmosferine Kapılın!

Termal Kaplıcalarda dinlendikten sonra, piknik yapabileceğiniz pek çok lokasyon bulunmaktadır, Çamlıdere Barajı gibi. Bunun dışında her kesimin ağız tadına uygun bir mutfağa sahip olan Kızılcahamam’da, gözleme oldukça yaygındır. Hamur işlerinini yanısıra et ve bakliyat yemekleri ön planda tutulmaktadır. Cızlama, Kül Çöreği, Bazlama, Ekmek Aşı, Ağsak Söğsü, Böde, Efelek Sarması gibi lezzetler, Kızılcahamam’ı özgün bir mutfağa sahip olmasına olanak sağlamış, sizlere keyifli bir tatil hazırlamanızın lezzetli yollarını hazırlamıştır.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kızılcahamam otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kızılcahamam otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kızılcahamam hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER KIZILCAHAMAM OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

KIZILCAHAMAM KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KIZILCAHAMAM VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder