1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Kuşadası Otobüs Bileti

EN UCUZ KUŞADASI ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KUŞADASI OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kuşadası otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kuşadası otobüs bileti 39 TL olup bu sefer İzmir - Kuşadası arasında düzenlenmektedir. Kuşadası varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Efe Tur, Metro Turizm, Asya Tur, İstanbul Kalesi, Pamukkale Turizm, Buzlu Turizm, Sahil Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Varan Turizm, Sakarya VIB, Nilüfer Turizm, Çanakkale Truva, Kontur Turizm, Ayar Aydın Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Kuşadası seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

KUŞADASI HAKKINDA

Kuşadası Otobüs Biletinizi Alın Cennet Yöresine Adımınızı Atın!

Doğallığa açılan kapı Kuşadası için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Kuşadası tam olarak kim tarafından kurulduğu bilinmediği halde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış çok derin bir geçmişe ve tarihe sahip bir adadır. M.Ö. 3000 yıllarında Lelegler, M.Ö. 11. yüz yılda Aioller, M.Ö. 9. yüzyılda İyonlar bölgede hâkim olmuşlardır. Büyük Menderes ve Gediz ırmakları arasında kalan alan, antik çağlarda İyonya adını alır. Antik çağlara dayanan Kuşadası bu dönemde Neopolis adı ile anılıyordu ve  Akdeniz’e kapısını açan başlıca limanlardan birine sahipti. Daha sonra M.Ö. 7. yüz yılda Lidyalılar bu bölgeye hâkim olmuştur. Daha sonra Pers’lerin hâkim olduğu yer olan Kuşadası daha sonra Büyük İskender’in tüm Anadolu’yu ele geçirmesi ile  Yunanlıların eline geçmiş ve Helenistik çağ ile anılan bir dönemin başlangıcı olmuştur. Bu başlangıç ile kültür ve sanat alanında yeni bir dönem içerisine giren Kuşadası tarihin birçok evresine tanıklık etmiştir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kuşadası, Hıristiyanlığın yayılma dönemlerinde Meryem ananın ve havarilerden St. Jean’ın buraya gelip yerleşmesinden sonra dini bir merkez haline gelmiştir. Hıristiyanlıkta kutsal bir bölge olarak nitelendirilmektedir. 1413 yılında Celebi Mehmet sayesinde Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine dâhil olmuştur.

 

Doğa Ve Tarih İle Büyülenmeye Hazır Olun!

 

Çok derin bir tarihe sahip olan Kuşadası’nda gezip görmeniz gereken yerlerden başlıca olanı Kurşunlu Manastırı’dır. 600 metre yükseklikte bulunan manastıra gittiğinizde etnik havasından ve muhteşem manzarasından kesinlikle çok etkileneceksiniz. Sekizinci yüz yılda başlayan yoğun Hıristiyan göçü ile dinsel bir merkez olan Kurşunlu manastırını gezerken büyüleneceksiniz. Melia Dilek yarımadasında bulunan Panionion kutsal bölgedeki kaleye gidip mükemmel manzarasında güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Şehir surları ve kale kapısı Kuşadası’nın sembol yapısı olarak bilinir. Birçok medeniyete sahip olmuş adanın Bizans dönemine ait bir manastırı da bulunuyor. Milli park içerisinde olan ada, altinda mağara yakınlarında olan bir bayır üzerindedir. Doğallığı ile büyüleyen manastır yoğun bir bitki örtüsü altındadır. Bu görüntüden büyüleneceğinize eminiz. Osmanlı dönemine ait olan kaleler, hanlar, iskeleler, hamamlar bulunmaktadır. Kurşunlu Han olarak adlandırılan Kervansaray görülmeye değer bir yerdir. Ayrıca Osmanlı dönemine ait Kaleiçi Camii, Aya Yorgi Manastırı, Pygale, tarihi suyolları, yılancı burnu, Hanım Camii, Kasım Yaman Parkı’ndaki taş heykeller gibi size doğallıyla ve dönemleri yaşatmasıyla çok etkileyecek olan adadan ayrılmak istemeyeceksiniz.

 

Kuşadası’nda Balığı Ve Lezzeti Yeniden Keşfeceksiniz!

Mükemmel bir doğaya sahip olan Kuşadası, deniz kenarı bir bölge olunca balığın lezzeti haliyle farklı oluyor. Ege bölgesine ait birçok farklı mezelerle beraber tadacağınız ege denizinden çıkan tüm balıkları en taze haliyle yiyebilirsiniz. Tercihiniz balıktan yöne değil  ve sebzesiz olmaz diyorsanız Aydın güvecini tavsiye ediyoruz. Kemik suyu ile pişen Aydın güveci,  mükemmel kuzu eti ve soğan, domates, biberle birleşince tadına varılmayacak bir lezzet sunuyor. Aydına ait birçok yöresel yemeği size sunan  Kuşadası, mükemmel ziyafetlerden sonra hafif bir tatlıyla beraber ziyafetinize son bulduruyor. Teleme tatlısı incirin memleketi olan Aydın’dan alınıyor cevizle buluşturulup süt ile yavaş yavaş kaynatılıyor muhallebi kıvamına getiriliyor ve bu hafif eşsiz tatlıyı size sunuyor. Afiyet olsun!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kuşadası otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kuşadası otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kuşadası hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KUŞADASI OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kuşadası otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kuşadası seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Metro Turizm, Asya Tur, İstanbul Kalesi, Pamukkale Turizm, Buzlu Turizm, Sahil Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Varan Turizm, Sakarya VIB, Nilüfer Turizm, Çanakkale Truva, Kontur Turizm, Ayar Aydın Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Kuşadası otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kuşadası varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 39 TL’dir.

KUŞADASI KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KUŞADASI - İZMİR
39 TL
0s 59d
KUŞADASI - İSTANBUL
150 TL
9s 55d
KUŞADASI - BURSA
120 TL
7s 15d
KUŞADASI - ANKARA
150 TL
9s 35d
KUŞADASI - MANİSA
50 TL
2s 0d
KUŞADASI - BALIKESİR
100 TL
4s 30d
KUŞADASI - İZMİT
105 TL
9s 0d

KUŞADASI VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İZMİR - KUŞADASI
39 TL
0s 59d
İSTANBUL - KUŞADASI
149 TL
10s 49d
BURSA - KUŞADASI
115 TL
6s 20d
ANKARA - KUŞADASI
130 TL
9s 0d
YALOVA - KUŞADASI
140 TL
7s 45d
BALIKESİR - KUŞADASI
100 TL
4s 15d
UŞAK - KUŞADASI
100 TL
4s 45d
İZMİT - KUŞADASI
155 TL
9s 1d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder