TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
43
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
2

KÜTAHYA OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Kütahya otobüs biletini hemen satın al!


Kütahya seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Kütahya otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kütahya’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Kütahya Otogarı, 3 günlük Kütahya Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

KÜTAHYA HAKKINDA

Kütahya Otobüs Bileti Alın Çiniciliği Merkezinde Tanıyın!

Çiniciliğin başkenti  Kütahya için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kütahya’da sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Bitinyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Germiyanoğullular ve Osmanlılar yaşamıştır. Eski kaynaklara, sikke ve yazıtlara göre antik dönemdeki adı “Kotiaeion” (Cotiaeion) olan Kütahya’nın bu adının Ünlü Antik Çağ coğrafyacısı Strabon bu adın, “Kotys’in Kenti” anlamına geldiğini belirtmektedir. Kotys, Trakya’da yaşayan Odrisler’den olup, Romalılar’ın M.S. 38’de Anadolu’ya gönderdiği bir komutanın adıdır. Tarihi açıdan da zengin bir kültüre sahip olan Kütahya’yı ziyaretinizde kentin tarihi hakkında daha geniş bilgiler edinebilirsiniz. Kütahya otobüs biletiniz hazır olduğunda kendinizi bu kentin büyüsüne hazırlayın!

Türk Sanatının Osmanlı İzlerini Kütahya’da Keşfedin!

Kütahya otobüs bileti ile yola çıktığınız andan itibaren lezzete, tarihe, doğaya tamamen kendinizi açtığınızdan emin olun. Çünkü Kütahya’da bütün hepsini fazlasıyla bulacaksınız. Kütahya yüz elli yıllık Türk konakları, müzeleri, Frigya vadileri, kaya mezarları, peri bacaları ve Zafertepesi ile sizleri tatiliniz için fazlasıyla tatmin edecektir. Porselenleri, kilimleri ve çinilerinin Osmanlı etkisindeki dokunuşlarını keşfettiğinizde tarihin sanatla en iyi yorumlanmış hallerini bulacak ve yanınızda bu anıları götürmek isteyeceksiniz. Tabaklara, bardaklara, tablolara ve duvarlara işlenen ince dokunuşları daha yakından görmek ve kültürel bir gezintiye çıkmak için, Kütahya en iyi adımlar biri olarak sizleri karşılayacaktır. Çinili Camii ziyaretinizde Orta Asya Türk mimarisine uygun olarak 1973 yılında inşa edilmiş olan bu şaheserin her duvarında bu izleri fazlasıyla bulacaksınız. Ayrıca 15.yy’dan kalma Büyük Bedesten ve Küçük Bedesten geleneksel el sanatları ve kuyumcular çarşısı olarak hizmet vermekte olup ziyaretinizde rengarenk fotoğraflar çekerken, Kütahya gezinize dair anı olarak saklayabileceğiniz eşyalar satın alabilirsiniz.

 

Evliya Çelebi’nin Topraklarını Daha Yakından Tanıyın!

Kütahya otobüs biletiniz ile tarihin derinliğinde bir gezi sizlerle olacak, seyyah Evliya Çelebi ile daha yakından tanışacaksınız. Anadolu’nun en ünlü ve en eski gezgini olan Evliya Çelebi’nin diyarında Evliya Çelebi Anıtı’nı ziyaret edebilir, tarihimize adını kazımış Evliya Çelebi hakkında daha yakından bilgiler edinebilirsiniz. 5.yy’a ait tarih Kütahya Kalesi’nde Bizanslılar, Selçuklular, Germiyanoğulli arı ve Osmanlılardan derin izler bulacak, Kütahya’ya tepeden bakma imkanına sahip olacaksınız. Ulu Cami’yi ziyaretinizde sütunları Aızanoı Antik Kenti’nden getirilmiş olan yapının zerafetine hayran kalacak, Kütahya’nın Mevlevihanesi olarak adlandırılan Dönenler Cami’nde hem manevi bir atmosferi hem de Türk mimarisinin özgün halini bulacaksınız. Günümüze el sanatları çarşısı olarak kullanılan Rüstem Paşa Medresesi’nde Kütahya’ya özgü yöresel kıyafet ve el sanatlarını daha yakından bulabileceksiniz. Kütahya otobüs biletiniz ile damak tadınızı coşturacak lezzetler tadacak olan Haşhaşlı Gözleme, Sini Mantısı, Dolamber Böreği, Cimcik, Ilıbada Dolması ve Haşhaşlı Lokum ile Osmanlı mutfağı izleri taşıyan lezzetler ile tanışacaksınız. Tüm bu farklı güzellikleri yaşamak için hemen yola çıkın, Kütahya günlerinizi başlatın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Kütahya otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Kütahya otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Kastamonu hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KÜTAHYA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kütahya Otogarı İle, Çiniciliğin Merkezine Ulaşın!

Kütahya tarihi, kültürel zenginliklerinin yanında eşsiz doğası ve mutfağı ile önemli bir noktada bulunmaktadır. Kütahya Otogarı 2010 yılında 70.000 m2lik bir alanda hizmete yenilenerek başlamış, 25 peronu ve 36 yazıhanesi ile de şehrin karayolu ulaşımı için gerekli modern ihtiyaçlarına cevap vermiştir. Geniş otopark alanı, dinlenme odaları ve restoranları ile Kütahya Otogarı şehrin merkezinde olup, ulaşımının kolaylığı ile de yolcuların işini kolaylaştırmaktadır. Kütahya Otogarı sık düzenlenen seferlere karşılık verebilecek kapasitede hizmetlerine devam etmektedir.

 

Kütahya Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0274 223 60 96
  • 0274 223 57 31

Adres:

  • Perli, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Kütahya Merkez/Kütahya

POPÜLER KÜTAHYA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
381 Km
4 Saat
369 Km
4 Saat
173 Km
2 Saat
386 Km
4 Saat
306 Km
3 Saat
1612 Km
20 Saat
1256 Km
15 Saat
392 Km
4 Saat

KÜTAHYA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KÜTAHYA HAVA DURUMU

Çarşamba
14℃
/
15℃
Perşembe
17℃
/
17℃
Cuma
18℃
/
18℃

KÜTAHYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KÜTAHYA - İSTANBUL
60 TL
5s 55d
KÜTAHYA - SAKARYA
40 TL
3s 30d
KÜTAHYA - UŞAK
50 TL
2s 30d
KÜTAHYA - İZMİT
100 TL
3s 15d
KÜTAHYA - ANTALYA
50 TL
5s 45d
KÜTAHYA - İZMİR
120 TL
5s 0d

KÜTAHYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - KÜTAHYA
100 TL
6s 30d
SAKARYA - KÜTAHYA
100 TL
3s 30d
İZMİT - KÜTAHYA
100 TL
5s 0d
UŞAK - KÜTAHYA
50 TL
1s 15d
İZMİR - KÜTAHYA
120 TL
5s 0d
BURSA - KÜTAHYA
50 TL
2s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder