EN UCUZ KÜTAHYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

KÜTAHYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Kütahya otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Kütahya otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Eskişehir - Kütahya arasında düzenlenmektedir. Kütahya varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Buzlu Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Pamukkale Turizm, Anadolu Ulaşım, Kütahyalılar Turizm, Es Es İsmail Ayaz, Özkaymak, İstanbul Kalesi, Kontur Turizm, Astor Seyahat, As Adana Seyahat, Sakarya VIB, Düzce Güven Seyahat, Has Turizm A.Ş. firmalarıdır.

KÜTAHYA HAKKINDA

Kütahya Otobüs Bileti Alın Çiniciliği Merkezinde Tanıyın!

Çiniciliğin başkenti  Kütahya için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatleri karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da. Size en uygun online otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle hızlıca satın alın.

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kütahya’da sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Bitinyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Germiyanoğullular ve Osmanlılar yaşamıştır. Eski kaynaklara, sikke ve yazıtlara göre antik dönemdeki adı “Kotiaeion” (Cotiaeion) olan Kütahya’nın bu adının Ünlü Antik Çağ coğrafyacısı Strabon bu adın, “Kotys’in Kenti” anlamına geldiğini belirtmektedir. Kotys, Trakya’da yaşayan Odrisler’den olup, Romalılar’ın M.S. 38’de Anadolu’ya gönderdiği bir komutanın adıdır. Tarihi açıdan da zengin bir kültüre sahip olan Kütahya’yı ziyaretinizde kentin tarihi hakkında daha geniş bilgiler edinebilirsiniz. Kütahya otobüs biletiniz hazır olduğunda kendinizi bu kentin büyüsüne hazırlayın!

Türk Sanatının Osmanlı İzlerini Kütahya’da Keşfedin!

Kütahya otobüs bileti ile yola çıktığınız andan itibaren lezzete, tarihe, doğaya tamamen kendinizi açtığınızdan emin olun. Çünkü Kütahya’da bütün hepsini fazlasıyla bulacaksınız. Kütahya yüz elli yıllık Türk konakları, müzeleri, Frigya vadileri, kaya mezarları, peri bacaları ve Zafertepesi ile sizleri tatiliniz için fazlasıyla tatmin edecektir. Porselenleri, kilimleri ve çinilerinin Osmanlı etkisindeki dokunuşlarını keşfettiğinizde tarihin sanatla en iyi yorumlanmış hallerini bulacak ve yanınızda bu anıları götürmek isteyeceksiniz. Tabaklara, bardaklara, tablolara ve duvarlara işlenen ince dokunuşları daha yakından görmek ve kültürel bir gezintiye çıkmak için, Kütahya en iyi adımlar biri olarak sizleri karşılayacaktır. Çinili Camii ziyaretinizde Orta Asya Türk mimarisine uygun olarak 1973 yılında inşa edilmiş olan bu şaheserin her duvarında bu izleri fazlasıyla bulacaksınız. Ayrıca 15.yy’dan kalma Büyük Bedesten ve Küçük Bedesten geleneksel el sanatları ve kuyumcular çarşısı olarak hizmet vermekte olup ziyaretinizde rengarenk fotoğraflar çekerken, Kütahya gezinize dair anı olarak saklayabileceğiniz eşyalar satın alabilirsiniz.

 

Evliya Çelebi’nin Topraklarını Daha Yakından Tanıyın!

Kütahya otobüs biletiniz ile tarihin derinliğinde bir gezi sizlerle olacak, seyyah Evliya Çelebi ile daha yakından tanışacaksınız. Anadolu’nun en ünlü ve en eski gezgini olan Evliya Çelebi’nin diyarında Evliya Çelebi Anıtı’nı ziyaret edebilir, tarihimize adını kazımış Evliya Çelebi hakkında daha yakından bilgiler edinebilirsiniz. 5.yy’a ait tarih Kütahya Kalesi’nde Bizanslılar, Selçuklular, Germiyanoğulli arı ve Osmanlılardan derin izler bulacak, Kütahya’ya tepeden bakma imkanına sahip olacaksınız. Ulu Cami’yi ziyaretinizde sütunları Aızanoı Antik Kenti’nden getirilmiş olan yapının zerafetine hayran kalacak, Kütahya’nın Mevlevihanesi olarak adlandırılan Dönenler Cami’nde hem manevi bir atmosferi hem de Türk mimarisinin özgün halini bulacaksınız. Günümüze el sanatları çarşısı olarak kullanılan Rüstem Paşa Medresesi’nde Kütahya’ya özgü yöresel kıyafet ve el sanatlarını daha yakından bulabileceksiniz. Kütahya otobüs biletiniz ile damak tadınızı coşturacak lezzetler tadacak olan Haşhaşlı Gözleme, Sini Mantısı, Dolamber Böreği, Cimcik, Ilıbada Dolması ve Haşhaşlı Lokum ile Osmanlı mutfağı izleri taşıyan lezzetler ile tanışacaksınız. Tüm bu farklı güzellikleri yaşamak için hemen yola çıkın, Kütahya günlerinizi başlatın!

Dilerseniz govego.com bloğundaki Kastamonu hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

KÜTAHYA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Kütahya Otogarı İle, Çiniciliğin Merkezine Ulaşın!

Kütahya tarihi, kültürel zenginliklerinin yanında eşsiz doğası ve mutfağı ile önemli bir noktada bulunmaktadır. Kütahya Otogarı 2010 yılında 70.000 m2lik bir alanda hizmete yenilenerek başlamış, 25 peronu ve 36 yazıhanesi ile de şehrin karayolu ulaşımı için gerekli modern ihtiyaçlarına cevap vermiştir. Geniş otopark alanı, dinlenme odaları ve restoranları ile Kütahya Otogarı şehrin merkezinde olup, ulaşımının kolaylığı ile de yolcuların işini kolaylaştırmaktadır. Kütahya Otogarı sık düzenlenen seferlere karşılık verebilecek kapasitede hizmetlerine devam etmektedir.

 

Kütahya Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0274 223 60 96
  • 0274 223 57 31

Adres:

  • Perli, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Kütahya Merkez/Kütahya

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
381 Km
4 Saat
369 Km
4 Saat
173 Km
2 Saat
386 Km
4 Saat
306 Km
3 Saat
1612 Km
20 Saat
1256 Km
15 Saat
392 Km
4 Saat

KÜTAHYA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

KÜTAHYA HAVA DURUMU

Pazartesi
-5℃
/
-5℃
Salı
-3℃
/
-3℃
Çarşamba
-6℃
/
-6℃

KÜTAHYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kütahya otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Kütahya seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Buzlu Turizm, Pamukkale Turizm, Buzlu Turizm, Metro Turizm, Anadolu Ulaşım, Isparta Petrol Turizm Yeni, Pamukkale Turizm, Anadolu Ulaşım, Kütahyalılar Turizm, Es Es İsmail Ayaz, Özkaymak, İstanbul Kalesi, Kontur Turizm, Astor Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Kütahya otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Kütahya varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

KÜTAHYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

KÜTAHYA - İSTANBUL
109 TL
7s 25d
KÜTAHYA - UŞAK
40 TL
1s 45d
KÜTAHYA - SAKARYA
100 TL
3s 0d
KÜTAHYA - İZMİT
100 TL
4s 0d
KÜTAHYA - ANTALYA
100 TL
5s 20d
KÜTAHYA - İZMİR
115 TL
5s 0d

KÜTAHYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - KÜTAHYA
100 TL
6s 30d
SAKARYA - KÜTAHYA
100 TL
3s 0d
İZMİT - KÜTAHYA
100 TL
4s 0d
UŞAK - KÜTAHYA
45 TL
2s 0d
İZMİR - KÜTAHYA
125 TL
6s 0d
BURSA - KÜTAHYA
40 TL
3s 30d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder