TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
44
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

MALATYA OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Malatya otobüs biletini hemen satın al!


Malatya seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Malatya otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Malatya’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Malatya Otogarı, 3 günlük Malatya Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

MALATYA HAKKINDA

Malatya Otobüs Bileti Alın Sabahları Yediğiniz 3 Kayısının Vatanına Yolculuk Yapın!

Kayısının yeryüzü huzuruna sunulduğu verimli toprakları olan Malatya için otobüs firmaları, en ucuz bilet fiyatları, otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Adı neredeyse kayısı ile özdeşleşen Malatya’nın adının Hititçe’de bal anlamında gelen “melid” sözcüğünden türediği konusundaki bulgular tarihçiler ve arkeologlar tarafından saptanmıştır. Bununla beraber bal ülkesi olarak anılan Malatya Ovası doğanın bahşettiği kayısıyı sahiplenmek için çok farklı misafirlere tarih içinde ev sahipliği yapmıştır. Hitit, Pers, Kapadokya Krallığı, Doğu Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu bal ülkesi Malatya’nın ağırladığı hatırı sayılır konuklardan bazılarıdır.

Malatya’yı Keşfetmeye Kazı Alanlarından Başlayın!

Malatya’ya vardığınızda eski çağlardan kalma yerleşimlerin araştırıldığı Aslantepe Höyüğü’ne giderek tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz, ardından Malatya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen eserlere göz gezdirebilirsiniz. Malatya Kent merkezinde bulunan Malatya Müzesi’nde milattan önce sekiz binli yıllara dayanan eserler, oldukça etkileyici biçimde sergilenmektedir. Ayrıca bu müzede, Karakaya Barajı suları altında kalmaktan kurtarılan Aslantepe Höyük’e ait eserleri de görmek mümkün. Buralarda sergilenen parçalarla ne kadar eski bir tarihe yolculuk ettiğiniz ve bugün nerede olduğunuz karşısında biraz şaşırabilirsiniz.

Bu şaşkınlığı atmak için en meşhur ve işlek merkezi olan Kanalboyu’nda kayısı tatlısının, kaburga dolmasının veya kağıt kebabını pirpirim cacığı eşliğinde Fırat Nehri’nin uzantısı olan kanal manzarasına bakarak tadabilirsiniz. Ayrıca şehrin daha iç kısımlarına doğru ilerleyerek neden kayısı cenneti Malatya’nın; Almanya’nın Saarbrücken, ABD’nin Baton Rouge, Özbekistan’ın Buhara ve Kırgızıstan’ın Batken şehirleri ile kardeş şehir olduğunu anlayabilirsiniz. Malatya'ya gelmişken kentte bulunan İspendere, Balaban ve Harapşehir kaplıcalarında şifa kazanırken yorgunluk atabilirsiniz. Kaplıcalara, Malatya merkezinden yapacağınız kısa otobüs yolculukları ile kolayca ulaşabilir, bu termal şifa kaynaklarından ister konaklamalı ister günübirlik olarak faydalanabilirsiniz.

Kompostosu ile Mide Dostu olan Kayısının Vatanı Malatya’ya Govego’yla Ulaşın!

Alacağınız bir Malatya otobüs bileti ile bal anlamına gelen melid sözcüğünden evrilerek bugünlere gelen Malatya’yı gezmek, bal kadar tatlı kayısısından tatmak, Aslantepe Höyüğü’nde geçmişe bir yolculuk yapmak için türküde de söylendiği gibi eşi bulunmaz Malatya’ya doğru yola çıkmakta geç kalmayın!

govego.com’un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Malatya otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Malatya otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Malatya hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MALATYA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Malatya Otogarı İle, Kayısı Kente Varın!

Malatya Doğu Anadolu’nun eşsiz güzellikteki doğasına sahip olması ve sanayisinin gelişmişliği ile ziyaret akınına uğramaktadır. 1999 yılında kurulmuş olan Malatya Otogarı o zamandan bu zamana kadar geçen süreçte şehrin tüm ihtiyaçlarına en özel şekilde karşılık vermeye devam etmektedir. 178.000 m2lik bir alanda bulunan Malatya Otogarı, dört katlı bir yapıdadır. 50 adet yazıhanesi ve 30 adet peronu bulunan Malatya Otogarı’nda ihtiyaç duyulabilecek her türlü olanaklar mevcuttur. Şehrin merkezinde olan Malatya Otogarı’na rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Malatya Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0422 321 30 48

Adres:

  • Cevat Paşa, 44110 Malatya Merkez/Malatya

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1111 Km
13 Saat
664 Km
8 Saat
1066 Km
13 Saat
721 Km
9 Saat
1187 Km
14 Saat
572 Km
7 Saat
421 Km
5 Saat
1286 Km
16 Saat

MALATYA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MALATYA HAVA DURUMU

Cumartesi
18℃
/
21℃
Pazar
23℃
/
23℃
Pazartesi
26℃
/
26℃

MALATYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MALATYA - KIRŞEHİR
120 TL
7s 30d
MALATYA - BİNGÖL
60 TL
4s 10d
MALATYA - DİYARBAKIR
70 TL
5s 10d
MALATYA - İZMİT
180 TL
12s 30d
MALATYA - SAKARYA
200 TL
15s 0d
MALATYA - ELAZIĞ
25 TL
2s 30d
MALATYA - KIRIKKALE
130 TL
8s 30d
MALATYA - ADANA
120 TL
6s 45d

MALATYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

KAYSERİ - MALATYA
100 TL
3s 54d
DİYARBAKIR - MALATYA
100 TL
4s 30d
SAKARYA - MALATYA
160 TL
14s 0d
OSMANİYE - MALATYA
100 TL
5s 30d
KIRŞEHİR - MALATYA
110 TL
7s 29d
ELAZIĞ - MALATYA
25 TL
2s 0d
MUŞ - MALATYA
100 TL
6s 0d
BİNGÖL - MALATYA
120 TL
3s 0d

MALATYA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Malatya
Çiftlik Dinlenme Tesisleri
44000 Bulgurlu/Malatya Merkez/Malatya
422 341 00 01
Kale (Malatya)
Kocalar Dinlenme Tesisi
Bağlıca, 44370 Kale
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder