1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Malatya Otobüs Bileti

EN UCUZ MALATYA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

MALATYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Malatya otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Malatya otobüs bileti 40 TL olup bu sefer Adıyaman - Malatya arasında düzenlenmektedir. Malatya varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Malatya Zafer Turizm, Kamil Koç, Tokat Yıldızı, Yeşil Muş Ovası, Vangölü Turizm, Muş Yolu Turizm, Star Diyarbakır, Best Van, Metro Turizm, Malatya Medine Turizm, Lider Muş Tur, Van Kalesi Turizm, Nilüfer Turizm, Ede Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Malatya seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

MALATYA HAKKINDA

Malatya Otobüs Bileti Alın Sabahları Yediğiniz 3 Kayısının Vatanına Yolculuk Yapın!

Kayısının yeryüzü huzuruna sunulduğu verimli toprakları olan Malatya için otobüs firmaları, en ucuz bilet fiyatları, otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Adı neredeyse kayısı ile özdeşleşen Malatya’nın adının Hititçe’de bal anlamında gelen “melid” sözcüğünden türediği konusundaki bulgular tarihçiler ve arkeologlar tarafından saptanmıştır. Bununla beraber bal ülkesi olarak anılan Malatya Ovası doğanın bahşettiği kayısıyı sahiplenmek için çok farklı misafirlere tarih içinde ev sahipliği yapmıştır. Hitit, Pers, Kapadokya Krallığı, Doğu Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu bal ülkesi Malatya’nın ağırladığı hatırı sayılır konuklardan bazılarıdır.

Malatya’yı Keşfetmeye Kazı Alanlarından Başlayın!

Malatya’ya vardığınızda eski çağlardan kalma yerleşimlerin araştırıldığı Aslantepe Höyüğü’ne giderek tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz, ardından Malatya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen eserlere göz gezdirebilirsiniz. Malatya Kent merkezinde bulunan Malatya Müzesi’nde milattan önce sekiz binli yıllara dayanan eserler, oldukça etkileyici biçimde sergilenmektedir. Ayrıca bu müzede, Karakaya Barajı suları altında kalmaktan kurtarılan Aslantepe Höyük’e ait eserleri de görmek mümkün. Buralarda sergilenen parçalarla ne kadar eski bir tarihe yolculuk ettiğiniz ve bugün nerede olduğunuz karşısında biraz şaşırabilirsiniz.

Bu şaşkınlığı atmak için en meşhur ve işlek merkezi olan Kanalboyu’nda kayısı tatlısının, kaburga dolmasının veya kağıt kebabını pirpirim cacığı eşliğinde Fırat Nehri’nin uzantısı olan kanal manzarasına bakarak tadabilirsiniz. Ayrıca şehrin daha iç kısımlarına doğru ilerleyerek neden kayısı cenneti Malatya’nın; Almanya’nın Saarbrücken, ABD’nin Baton Rouge, Özbekistan’ın Buhara ve Kırgızıstan’ın Batken şehirleri ile kardeş şehir olduğunu anlayabilirsiniz. Malatya'ya gelmişken kentte bulunan İspendere, Balaban ve Harapşehir kaplıcalarında şifa kazanırken yorgunluk atabilirsiniz. Kaplıcalara, Malatya merkezinden yapacağınız kısa otobüs yolculukları ile kolayca ulaşabilir, bu termal şifa kaynaklarından ister konaklamalı ister günübirlik olarak faydalanabilirsiniz.

Kompostosu ile Mide Dostu olan Kayısının Vatanı Malatya’ya Govego’yla Ulaşın!

Alacağınız bir Malatya otobüs bileti ile bal anlamına gelen melid sözcüğünden evrilerek bugünlere gelen Malatya’yı gezmek, bal kadar tatlı kayısısından tatmak, Aslantepe Höyüğü’nde geçmişe bir yolculuk yapmak için türküde de söylendiği gibi eşi bulunmaz Malatya’ya doğru yola çıkmakta geç kalmayın!

govego.com’un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Malatya otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Malatya otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Malatya hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MALATYA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Malatya Otogarı İle, Kayısı Kente Varın!

Malatya Doğu Anadolu’nun eşsiz güzellikteki doğasına sahip olması ve sanayisinin gelişmişliği ile ziyaret akınına uğramaktadır. 1999 yılında kurulmuş olan Malatya Otogarı o zamandan bu zamana kadar geçen süreçte şehrin tüm ihtiyaçlarına en özel şekilde karşılık vermeye devam etmektedir. 178.000 m2lik bir alanda bulunan Malatya Otogarı, dört katlı bir yapıdadır. 50 adet yazıhanesi ve 30 adet peronu bulunan Malatya Otogarı’nda ihtiyaç duyulabilecek her türlü olanaklar mevcuttur. Şehrin merkezinde olan Malatya Otogarı’na rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Malatya Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0422 321 30 48

Adres:

  • Cevat Paşa, 44110 Malatya Merkez/Malatya

POPÜLER MALATYA OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1111 Km
13 Saat
664 Km
8 Saat
1066 Km
13 Saat
721 Km
9 Saat
1187 Km
14 Saat
572 Km
7 Saat
421 Km
5 Saat
1286 Km
16 Saat

MALATYA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MALATYA HAVA DURUMU

Pazartesi
17℃
/
17℃
Salı
10℃
/
10℃
Çarşamba
9℃
/
9℃

MALATYA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Malatya otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Malatya seferi düzenleyen otobüs firmaları; Cesur Bingöl Turizm, Öz Has Bingöl, Malatya Zafer Turizm, Kamil Koç, Tokat Yıldızı, Yeşil Muş Ovası, Vangölü Turizm, Muş Yolu Turizm, Star Diyarbakır, Best Van, Metro Turizm, Malatya Medine Turizm, Lider Muş Tur, Van Kalesi Turizm, Nilüfer Turizm, Ede Turizm firmalarıdır.

En ucuz Malatya otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Malatya varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 40 TL’dir.

MALATYA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MALATYA - KIRŞEHİR
120 TL
6s 20d
MALATYA - BİNGÖL
50 TL
5s 30d
MALATYA - DİYARBAKIR
60 TL
4s 0d
MALATYA - İZMİT
180 TL
14s 0d
MALATYA - SAKARYA
200 TL
13s 0d
MALATYA - ELAZIĞ
105 TL
1s 30d
MALATYA - KIRIKKALE
130 TL
6s 30d
MALATYA - ANKARA
120 TL
9s 0d

MALATYA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

KAYSERİ - MALATYA
100 TL
5s 0d
SAKARYA - MALATYA
100 TL
12s 50d
DİYARBAKIR - MALATYA
130 TL
5s 0d
KIRŞEHİR - MALATYA
100 TL
7s 0d
OSMANİYE - MALATYA
100 TL
6s 0d
ELAZIĞ - MALATYA
100 TL
1s 30d
MUŞ - MALATYA
100 TL
6s 0d
BİNGÖL - MALATYA
59 TL
4s 20d

MALATYA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Malatya
Çiftlik Dinlenme Tesisleri
44000 Bulgurlu/Malatya Merkez/Malatya
422 341 00 01
Kale (Malatya)
Kocalar Dinlenme Tesisi
Bağlıca, 44370 Kale
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder