1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Manisa Otobüs Bileti

EN UCUZ MANİSA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

MANİSA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Manisa otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Manisa otobüs bileti 27 TL olup bu sefer İzmir - Manisa arasında düzenlenmektedir. Manisa varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, İstanbul Kalesi, Balıkesir Uludağ, Efe Tur, Isparta Petrol Turizm Yeni, Asya Tur, Nilüfer Turizm, Sahil Seyahat, ATS Turizm, Lüks Erova Turizm, Ayar Aydın Seyahat, Sakarya VIB, Köseoğlu Turizm, Yeşil Muş Ovası, İzmir Turizm firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Manisa seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

MANİSA HAKKINDA

Manisa Otobüs Bileti Alın Şehzadeler Şehrinde Tarihi Anlar Yaşayın!

“Şehzadeler Şehri”  Manisa için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Antik kaynaklara göre belirlenen ilk tarihi bugünkü Yunanistan’ın Tesalya bölgesindeki Magnetler olan Manisa, tarihin akıcı değişiminde pek çok farklı kültür ve devlete ev sahipliği yapmış, şimdilerde ise en büyük Organiza Sanayi şehirlerinden biri halini almıştır. Hititler, Frigler, Yunanlar, Lidyalılar, İranlılar, Romalılar, Bizanslılar, Saruhanoğulları ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan, tarihin toprağına kazınmış hali olarak bizlere sunduğu kömürüyle de ayrı bir anlam kazanan Manisa, Osmanlı Dönemi’nde “Şehzadeler Şehri” olarak anılmıştır. Bunun sebebi ise padişahın çocuklarının buralarda kurulan sancaklarda hem savaş hem de yönetim eğitimleri alarak deneyim edinilmesi sağlamak olmuştur. Denize olan kıyısı, Eğe iklimi taşıması sebebiyle de tarihi boyunca en özel şehirlerden biri olmuş olan bu şehre Manisa otobüs biletiniz ile sizler de ulaşabilir, şehrin tüm güzelliğini gözler önüne serdiği her an da bu güzellikleri yaşayabilirsiniz.

Manisa Tarihi Keşfinizi Başlatın!

Manisa otobüs biletiniz sayesinde bu özel şehrimizde hem tarihi hem de doğayı iç içe bulacaksınız. Manisa Müzesi’nin arkeoloji bölümünde çalışmalar yapılmakta olduğundan dolayı, müze şimdilik ziyarete kapalıdır. Ancak müzenin etnoğrafya bölümünde sergilenen on yedi ve on sekizinci yüzyıldan kalma eserler ve meşhur Ulu Camii mimber kapısı görülebilmektedir. Şehir merkezinde bulunan Manisa Müzesi, pazartesi günleri haricinde sabah sekiz otuz akşam dört kırk beş saatleri arasında ziyarete açıktır. Nefes kesen Manisa manzarası ile gezginlerin ziyaret yerlerinden biri olan Manisa Kalesi'nin, on üçüncü yüzyıldan günümüze Sipil Dağı’ndaki kalıntıları yer almakta olup sizlere tarihi topraklardan seslenmektedir. Ulu Camii ve Külliyesi konumu ve heybetiyle sizleri karşıladığında ise, külliye cami, medrese, türbe ve hamamları bir arada bulacak, o dönemlerdeki yaşama şekillerine yakından tanıklık edeceksiniz.

 

Osmanlı İzlerini Yakından Keşfedin!

Manisa tarihinde Osmanlı İmparatorluğu için önemli bir konumda bulunduğundan şehri ziyaretinizde o günlerden kalan mimari yapılara ve mutfak kültürüne rastlayacaksınız. İçinde 19.yy’dan kalma bir kütüphane bulunan Çeşnigir Camii, külliye, medrese, imarethane ve sıbyan mektebinden meydana gelen tarihi Hatuniye Camii ve Külliyesi, Paşa Camii, Yeni Camii; Alaşehir ilçesinde Şeyh Sinan Camii, Yıldırım Bayezıd Camii, St. Jean Kilisesi; Gölmarmara ilçesinde Şahruban Camii, Halime Hatun Camii de Manisa’nın tarihi ve kültürel sembollerinden olup bu tarihi yapıları ziyaretinizde sizlere tarihimiz hakkında görsel bir şov sunacaktır. Yine Rum Mehmet Paşa Bedesteni, Yeni Han ve Kurşunlu Han 15.yy’a dayanan tarihleri, özgün mimarileri ve içerisinde yapılabilecek alışveriş imkanları ile yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görmektedir. Manisa merkezde, uygarlığımızın önemli isimlerinin türbeleri de bulunmaktadır. Bunlar, Saruhan Bey, Revak Sultan, Yedi Kızlar, 22 Sultanlar ve Tabduk Emre türbeleridir. Manisa ayrıca şifalı suları ile ülkemiz sağlık turizminde de önemli bir yere sahiptir. Şehirdeki termal kaynaklar Antik Dönem’den bu yana çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için halk tarafından kullanılmaktadır. Manisa seyahatinize çevre ilçelerdeki kaplıcaları da ekleyerek şifa toplayabilirsiniz. Manisa otobüs biletiniz sayesinde kültürümüzün demirbaşlarından olan kırk bir çeşit baharattan hazırlanan şifa kaynağı mesir macununu merkezinde tadacak bunun yanında Manisa Kebabı, Simit Ekmeği, Nohutlu Mantı, Mantar Tatlısı, Börülce Tarator ve Şevket-i Bostan gibi Ege ve Osmanlı kültürünü harmanlamış mutfağında kendinize eşsiz ziyafetler çekebilirsiniz. Manisa otobüs biletiniz sizlere müthiş günler sunuyor, sizler sadece seyahatinizi başlatın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Manisa otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Manisa otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Manisa hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MANİSA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Manisa Otogarı İle, Şehzadeler Şehri’ni Keşfe Başlayın!

Manisa tarihi zenginlikleri ve doğası ile zamanla turizm açısından büyük rağbete uğramıştır. Şehrin artan bu ihtiyacını karşılamak için de 2014 yılında Yeni Manisa Otogarı hizmete açılmıştır. 100.000 m2lik bir alanda olan Manisa Otogarı 18 adet bilet gişesi ve 40 adet peronu ile şehrin karayolu ulaşımındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 45 adet dükkan ve 6 adet restoran bulunan Manisa Otogarı İzmir-Bursa Yolu üzerinde olup tam bir geçiş kavşağı da oluşturmaktadır.

 

Manisa Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0236 231 15 04

Adres:

  • Arda, 45020 Merkez/Manisa

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
505 Km
6 Saat
555 Km
6 Saat
275 Km
3 Saat
531 Km
6 Saat
122 Km
1 Saat
1757 Km
21 Saat
1442 Km
18 Saat
256 Km
3 Saat

MANİSA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MANİSA HAVA DURUMU

Pazartesi
16℃
/
17℃
Salı
9℃
/
9℃
Çarşamba
9℃
/
9℃

MANİSA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Manisa otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Manisa seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, İstanbul Kalesi, Balıkesir Uludağ, Efe Tur, Isparta Petrol Turizm Yeni, Asya Tur, Nilüfer Turizm, Sahil Seyahat, ATS Turizm, Lüks Erova Turizm, Ayar Aydın Seyahat, Sakarya VIB, Köseoğlu Turizm, Yeşil Muş Ovası, İzmir Turizm firmalarıdır.

En ucuz Manisa otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Manisa varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 27 TL’dir.

MANİSA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MANİSA - İSTANBUL
129 TL
5s 40d
MANİSA - BALIKESİR
35 TL
2s 15d
MANİSA - BURSA
69 TL
4s 15d
MANİSA - İZMİT
100 TL
6s 15d
MANİSA - AYDIN
45 TL
2s 45d
MANİSA - SAKARYA
119 TL
8s 15d
MANİSA - YALOVA
100 TL
5s 1d
MANİSA - DENİZLİ
60 TL
5s 0d

MANİSA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - MANİSA
109 TL
6s 0d
BURSA - MANİSA
40 TL
4s 30d
BALIKESİR - MANİSA
35 TL
2s 15d
İZMİT - MANİSA
115 TL
6s 35d
SAKARYA - MANİSA
120 TL
7s 20d
AYDIN - MANİSA
40 TL
2s 30d
YALOVA - MANİSA
100 TL
5s 5d
DENİZLİ - MANİSA
60 TL
4s 45d

MANİSA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Kula
Değerli Tesisleri
Atatürk Bulvarı, 45170 - Kula
Kula
STR Dinlenme Tesisleri
Kula
Kula
Yunus Emre Dinlenme Tesisi
45170 Gökçeören - Kula
236 827 82 38
Kula
Egemen Dinlenme Tesisleri
Seyit Ali Mah., Yunus Emre Cad., No: 1 / Kula
Kula
Su Dinlenme Tesisleri
Kula
236 816 65 15
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder