Otobüs Bileti Otobüs Seferleri
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
45
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

MANİSA OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Manisa otobüs biletini hemen satın al!


Manisa seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Manisa otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Manisa Otogarı, 3 günlük Manisa Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

MANİSA HAKKINDA

Manisa Otobüs Bileti Alın Şehzadeler Şehrinde Tarihi Anlar Yaşayın!

“Şehzadeler Şehri”  Manisa için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Antik kaynaklara göre belirlenen ilk tarihi bugünkü Yunanistan’ın Tesalya bölgesindeki Magnetler olan Manisa, tarihin akıcı değişiminde pek çok farklı kültür ve devlete ev sahipliği yapmış, şimdilerde ise en büyük Organiza Sanayi şehirlerinden biri halini almıştır. Hititler, Frigler, Yunanlar, Lidyalılar, İranlılar, Romalılar, Bizanslılar, Saruhanoğulları ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan, tarihin toprağına kazınmış hali olarak bizlere sunduğu kömürüyle de ayrı bir anlam kazanan Manisa, Osmanlı Dönemi’nde “Şehzadeler Şehri” olarak anılmıştır. Bunun sebebi ise padişahın çocuklarının buralarda kurulan sancaklarda hem savaş hem de yönetim eğitimleri alarak deneyim edinilmesi sağlamak olmuştur. Denize olan kıyısı, Eğe iklimi taşıması sebebiyle de tarihi boyunca en özel şehirlerden biri olmuş olan bu şehre Manisa otobüs biletiniz ile sizler de ulaşabilir, şehrin tüm güzelliğini gözler önüne serdiği her an da bu güzellikleri yaşayabilirsiniz.

Manisa Tarihi Keşfinizi Başlatın!

Manisa otobüs biletiniz sayesinde bu özel şehrimizde hem tarihi hem de doğayı iç içe bulacaksınız. Manisa Müzesi’nin arkeoloji bölümünde çalışmalar yapılmakta olduğundan dolayı, müze şimdilik ziyarete kapalıdır. Ancak müzenin etnoğrafya bölümünde sergilenen on yedi ve on sekizinci yüzyıldan kalma eserler ve meşhur Ulu Camii mimber kapısı görülebilmektedir. Şehir merkezinde bulunan Manisa Müzesi, pazartesi günleri haricinde sabah sekiz otuz akşam dört kırk beş saatleri arasında ziyarete açıktır. Nefes kesen Manisa manzarası ile gezginlerin ziyaret yerlerinden biri olan Manisa Kalesi'nin, on üçüncü yüzyıldan günümüze Sipil Dağı’ndaki kalıntıları yer almakta olup sizlere tarihi topraklardan seslenmektedir. Ulu Camii ve Külliyesi konumu ve heybetiyle sizleri karşıladığında ise, külliye cami, medrese, türbe ve hamamları bir arada bulacak, o dönemlerdeki yaşama şekillerine yakından tanıklık edeceksiniz.

 

Osmanlı İzlerini Yakından Keşfedin!

Manisa tarihinde Osmanlı İmparatorluğu için önemli bir konumda bulunduğundan şehri ziyaretinizde o günlerden kalan mimari yapılara ve mutfak kültürüne rastlayacaksınız. İçinde 19.yy’dan kalma bir kütüphane bulunan Çeşnigir Camii, külliye, medrese, imarethane ve sıbyan mektebinden meydana gelen tarihi Hatuniye Camii ve Külliyesi, Paşa Camii, Yeni Camii; Alaşehir ilçesinde Şeyh Sinan Camii, Yıldırım Bayezıd Camii, St. Jean Kilisesi; Gölmarmara ilçesinde Şahruban Camii, Halime Hatun Camii de Manisa’nın tarihi ve kültürel sembollerinden olup bu tarihi yapıları ziyaretinizde sizlere tarihimiz hakkında görsel bir şov sunacaktır. Yine Rum Mehmet Paşa Bedesteni, Yeni Han ve Kurşunlu Han 15.yy’a dayanan tarihleri, özgün mimarileri ve içerisinde yapılabilecek alışveriş imkanları ile yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görmektedir. Manisa merkezde, uygarlığımızın önemli isimlerinin türbeleri de bulunmaktadır. Bunlar, Saruhan Bey, Revak Sultan, Yedi Kızlar, 22 Sultanlar ve Tabduk Emre türbeleridir. Manisa ayrıca şifalı suları ile ülkemiz sağlık turizminde de önemli bir yere sahiptir. Şehirdeki termal kaynaklar Antik Dönem’den bu yana çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için halk tarafından kullanılmaktadır. Manisa seyahatinize çevre ilçelerdeki kaplıcaları da ekleyerek şifa toplayabilirsiniz. Manisa otobüs biletiniz sayesinde kültürümüzün demirbaşlarından olan kırk bir çeşit baharattan hazırlanan şifa kaynağı mesir macununu merkezinde tadacak bunun yanında Manisa Kebabı, Simit Ekmeği, Nohutlu Mantı, Mantar Tatlısı, Börülce Tarator ve Şevket-i Bostan gibi Ege ve Osmanlı kültürünü harmanlamış mutfağında kendinize eşsiz ziyafetler çekebilirsiniz. Manisa otobüs biletiniz sizlere müthiş günler sunuyor, sizler sadece seyahatinizi başlatın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Manisa otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Manisa otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Manisa hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MANİSA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Manisa Otogarı İle, Şehzadeler Şehri’ni Keşfe Başlayın!

Manisa tarihi zenginlikleri ve doğası ile zamanla turizm açısından büyük rağbete uğramıştır. Şehrin artan bu ihtiyacını karşılamak için de 2014 yılında Yeni Manisa Otogarı hizmete açılmıştır. 100.000 m2lik bir alanda olan Manisa Otogarı 18 adet bilet gişesi ve 40 adet peronu ile şehrin karayolu ulaşımındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 45 adet dükkan ve 6 adet restoran bulunan Manisa Otogarı İzmir-Bursa Yolu üzerinde olup tam bir geçiş kavşağı da oluşturmaktadır.

 

Manisa Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0236 231 15 04

Adres:

  • Arda, 45020 Merkez/Manisa

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
İstanbul
505 Km
6 Saat
Ankara
555 Km
6 Saat
Bursa
275 Km
3 Saat
Konya
531 Km
6 Saat
İzmir
122 Km
1 Saat
Van
1757 Km
21 Saat
Erzurum
1442 Km
18 Saat
Çanakkale
256 Km
3 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MANİSA HAVA DURUMU

Salı
22℃
/
22℃
Çarşamba
16℃
/
16℃
Perşembe
15℃
/
15℃

MANİSA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MANİSA - İSTANBUL
100 TL
7s 15d
MANİSA - BALIKESİR
30 TL
2s 15d
MANİSA - BURSA
47 TL
4s 45d
MANİSA - İZMİT
105 TL
6s 29d
MANİSA - AYDIN
44 TL
2s 15d
MANİSA - SAKARYA
100 TL
6s 15d
MANİSA - YALOVA
80 TL
6s 15d
MANİSA - DENİZLİ
54 TL
4s 15d

MANİSA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - MANİSA
100 TL
6s 59d
BURSA - MANİSA
44 TL
4s 30d
BALIKESİR - MANİSA
30 TL
2s 0d
İZMİT - MANİSA
110 TL
6s 30d
SAKARYA - MANİSA
100 TL
7s 0d
AYDIN - MANİSA
28 TL
1s 30d
YALOVA - MANİSA
89 TL
5s 45d
DENİZLİ - MANİSA
41 TL
4s 0d

MANİSA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Kula
Değerli Tesisleri
Atatürk Bulvarı, 45170 - Kula
Kula
STR Dinlenme Tesisleri
Kula
Kula
Yunus Emre Dinlenme Tesisi
45170 Gökçeören - Kula
236 827 82 38
Kula
Egemen Dinlenme Tesisleri
Seyit Ali Mah., Yunus Emre Cad., No: 1 / Kula
Kula
Su Dinlenme Tesisleri
Kula
236 816 65 15
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar