1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Mardin Otobüs Bileti

EN UCUZ MARDİN ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

MARDİN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Mardin otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Mardin otobüs bileti 40 TL olup bu sefer Diyarbakır - Mardin arasında düzenlenmektedir. Mardin varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Özlem Cizre Nuh, Yeni Mardin Dilmenler, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Marses Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Özel Diyarbakır, Öz Doğu Kars firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Mardin seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

MARDİN HAKKINDA

 

 

Mardin Otobüs Bileti Alın Tamamı Açık Hava Müzesi Olan Bir Şehri Keşfedin!

“Gündüzü seyranlık, gecesi gerdanlık” Mardin için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Mardin’de yapılan arkeolojik kazı ve tarihsel çalışmalar, bu şehide uygarlığın çok eski olduğunu kanıtlamaktadır. Milattan Önce elli binli yıllara dayanan yerleşim kültürünün bulunması, kentin ne kadar kadim olduğunu gözler önüne sergilemektedir. Subarular, Sümerler, Akadlar, Hititler, Midiler, Asurlular, Urartular, Mitanniler, Armiler, Persler, Sasaniler, Bizanslılar, Mervaniler, Türkmenler, Artukiler, Eyyuniler, İlhanlılar, Safeviler ve Osmanlılar kentte sırasıyla yaşamış olan uygarlıklardır. Müslüman, Süryani, Yakubi, Keldani, Nesturi, Yezidi, Yahudi, Kürt, Arap, Çeçen, Ermeni gibi farklı din ve farklı etnik kökene sahip insanlar hala bu hoşgörü şehrinde huzur içerisinde yaşamaktadır. Mardin’i Mardin yapan güzelliklerden biri de bu olup, şehre vardığınız andan itibaren farklı dünyasının içine sizleri de çekecektir.

 

Mardin Masalını Sizler De Yaşayın!

Masal gibi bir şehri görmek isterseniz Mardin otobüs biletiniz bunu sağlayacaktır. Zamanın bu kentte pek de hızlı ilerlemediğine şahit olacağınız Mardin’de tam manasıyla açık hava müzesini andıran yapısı ile sizi tarihi manastırlar, medreseler, kaleler, hanlar, kervansaraylar, müzeler ve büyüleyici el sanatları karşılayacaktır. Bu şehirde gezmeye başladığınızda, kendinizi Orta Doğu’da geçen bir filmdeymiş gibi hissedeceksiniz. Zira farklı din ve kültürlerin bir arada yaşadığı bu kentte ev yapımı şaraplarını tadacak, telkari işi takılar, bitkisel sabunlar, ahşap oyma ya da bakır eşyalar ile etnik izler yaşayacaksınız. Eğer bir film tutkunuysanız, Sinemardin adıyla 2006 yılından bu yana düzenlenen film festivaline tarihine gezinizi denk getirerek Mardin gecelerinize başka bir güzellik de katmanız mümkün. Kiraz Festivali ile de sizlere farklı bir bahar yaşatacak olan Mardin günlerini yaşamak için acele edin!

 

Mardin Mimarisine Karışan Tarih ve İzler İle Mardin Sokaklarını Keşfedin!

Mardin otobüs biletinizle şehre bulanan eşsiz güzellikteki mimari evleri ile donatılmış sokaklarda bambaşka bir atmosferde hissedeceksiniz. Mardin gezinizde şehir merkezinde bulunan Mardin Müzesi’nde sergilenen Eski Tunç Çağı’na dayanacak kadar eski ve kıymetli olan eserlerde Asur, Urartu, Pers, Roma, Bizans, Selçıklı, Artuklu ve Osmanlı dönemlerine ait büyüleyici eserler ile tanışacak Anadolu topraklarının kültürel zenginliğine hayran kalacaksınız. 10.yy’da inşa edilen Mardin Kalesi’ne düzenleyeceğiniz gezide gözleriniz ve ruhunuz Mardin’in eşsiz manzarası karşısında büyülenecek ve Mardin’in sembollerinden birine daha tanıklık edeceksiniz. Tarihi 11.yy’a kadar dayanan Şeyh Çabuk, Hamit, Şeyh Mahmud Türki, Pamuk, Reyhaniye, Arap, Zairi, Hacı Ömer, Ulu, Latifiye, Kızıltepe, Eminüddin Camiileri de sizi otantik mimarileri ile oldukça etkileyecektir.

Mardin’deki göz alıcı mimarideki eski camilerin yanında Kasımiye, Altunboğa, Hatuniye,  Şeyh Kasım medreseleri, ile de tanışacaksınız. Etnik zenginliği ile göze çarpan Mardin’de manastırlardaki taş işlemeciliklerine hayran olacağınız Meryemana, Mor Mihayel, Mor Benham, Mor İliyo, Surp Hovsep, İzozel kiliseleri ve Hammara, Deyrülzerfan, Meryem Ana, Mor Cırcıs, Mor Yakup, Deyrulmur manastırları size bu kentin ne kadar da kadim bir uygarlığa sahip olduğunu kanıtlayacaklardı Nusaybin yolunda bulunan Firdevs Köşkü ve Mardin ile adı birlikte sık anılan Midyat’ı keşfinizde  Süryani kiliseleri, çan kuleler, kemerli geçitler geziniz boyunca sizi Ortaçağ Anadolusu’nda yolculuğa çıkaracak. Dara Ören Yeri ziyaretinizde eski Mezopotamya’da büyük savaşlara sahne olmuş alandaki kalıntılara da hayran olacaksınız. Mardin tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra barındırdığı kültür zenginliğini yemeklerine de yansıtmıştır. Çiğ köfte, kaburga dolması, işkembe dolması, lebeniye, çörten, dobo, alluciye, ciğer pilavı, sembüsek lezzetlerinin yanında içeceğiniz türlü kahve çeşitleri ve Süryani şarabı ile Mardin günlerinizi donatacak. Mardin otobüs biletiniz ile tüm bu güzellikleri acele etmeden yaşayın, bırakın Mardin sizi kendisine aşık etsin!

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Mardin otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Mardin otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Mardin hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER MARDİN OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1491 Km
18 Saat
1038 Km
12 Saat
1420 Km
17 Saat
901 Km
11 Saat
1454 Km
18 Saat
441 Km
5 Saat
415 Km
5 Saat
1640 Km
20 Saat

MARDİN OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MARDİN HAVA DURUMU

Pazartesi
16℃
/
16℃
Salı
17℃
/
17℃
Çarşamba
16℃
/
16℃

MARDİN OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Mardin otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Mardin seferi düzenleyen otobüs firmaları; Özlem Cizre Nuh, Yeni Mardin Dilmenler, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Marses Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Özel Diyarbakır, Öz Doğu Kars firmalarıdır.

En ucuz Mardin otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Mardin varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 40 TL’dir.

MARDİN KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MARDİN - OSMANİYE
140 TL
7s 30d
MARDİN - GAZİANTEP
100 TL
6s 0d
MARDİN - ADANA
140 TL
8s 0d
MARDİN - ŞANLIURFA
100 TL
3s 30d
MARDİN - MERSİN
150 TL
9s 15d
MARDİN - ANKARA
170 TL
14s 45d
MARDİN - AKSARAY
180 TL
10s 30d
MARDİN - İSTANBUL
200 TL
19s 15d

MARDİN VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

DİYARBAKIR - MARDİN
40 TL
1s 45d
OSMANİYE - MARDİN
140 TL
7s 0d
GAZİANTEP - MARDİN
100 TL
5s 45d
MERSİN - MARDİN
150 TL
9s 30d
ADANA - MARDİN
140 TL
8s 0d
ŞIRNAK - MARDİN
50 TL
3s 30d
ANKARA - MARDİN
160 TL
15s 0d
İSTANBUL - MARDİN
170 TL
21s 0d

MARDİN İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Midyat
HAS Dinlenme Tesisleri
Cumhuriyet, Cizre Yolu 2. Km., 47530 Midyat
482 464 33 66
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder