EN UCUZ MUĞLA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

MUĞLA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Muğla otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Muğla otobüs bileti 35 TL olup bu sefer Aydın - Muğla arasında düzenlenmektedir. Muğla varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Güney Akdeniz Seyahat, Efe Tur, İstanbul Kalesi, Lider Siirt Turizm, Çanakkale Truva, Asya Tur, Siirt Petrol, Varan Turizm, Has Turizm, Balıkesir Uludağ, Has Turizm A.Ş. firmalarıdır.

MUĞLA HAKKINDA

Muğla Otobüs Bileti Alın Ege Atmosferinde Bambaşka Günler Yaşayın!

Ege’nin en güzel yönlerinden Muğla için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve biletinizi govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz.

Muğla şehrinin ve etrafının tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Milattan Önce 3000 yıllarında Kargalıların bu bölgeye hakimiyet kurdukları, Milattan Önce 2500 yıllarında ise Luvilerin yerleşme kurdukları bulgular arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı tarihi kesin olarak ele alınmamıştır. Yapılan araştırmalar bu topraklara Hititlerin hakimiyet kurduğunu ve Lugga olarak adlandırdıklarını göstermektedir. Daha sonra Frikya Krallığı’nın hâkim olduğu bu bölgede Frikya Devletinin yıkılışı ile topraklar Lidya Krallığının hakimiyeti altına girmiştir. Karya adı verilen bu topraklar Milattan Önce 130 yıllarında Bergama Krallığı ile beraber Roma İmparatorluğuna katılmış, MS 395 yılında Roma İmparatorluğu bölününce bu bölge Anadolu gibi Doğu Roma’nın (Bizans) payına düşmüştür. 1071 tarihindeki Malazgirt Zaferiyle Türk Devletinin hükümdarı olan Selçuklu Kutalmışoğlu Süleyman Şahın komutanlarından Muğul Beye bağlı Türk kuvvetleri Muğla ve etrafını savaşarak almıştır. Bizanslı Komnenoslar, Birinci Haçlı Seferinden yararlanarak diğer Türk şehirleriyle birlikte Muğla ve etrafını ele geçirmişlerdir. 1280 yılında Selçuklu beylerinden olan Menteşe Bey, bu toprakları ikinci defâ savaşarak ele geçirmiştir. Bu yüzden bu topraklar Cumhûriyet dönemine kadar, Menteşe Beye ithafen “Menteşeİli” olarak adlandırılmıştır.

 

Muğla: Çirkin Annenin Güzel Kızları

Muğla şehir merkezi itibari ile küçük sade bir sahil kasabası görünümündeyken ilçelerinin büyüklüğü ve ihtişamıyla bu benzetmeye nail olmuştur. Güzel kızları olan ilçelerinin her biri ayrı bir tatil cenneti olan Muğla her yıl tatilcilerin akınına uğramaktadır. Bodrum; her zaman aklımızın bir köşesindedir. Her yaştan insanı keyifle bünyesinde tutabilir, doğal güzelliklerini, tarihi yapıtlarını, eğlence hayatını ve güzel sahillerini eşsiz bir şekilde sunar. Yerli yabancı birçok turistin akın ettiği Bodrum her yıl onbinlerce kişiyi ağırlamaktadır. Bitez'i, Yalıkavağı, Gümüşlüğü, Turgutreis'i, Akyarlar'ı, Karaincir'i ve Gündoğan'ı ile güzel tatil beldelerini bizlere sunar. Datça; yaşlanılmayacak yer olarak adlandırılan, herkesi etkileyen ve eşsiz bir güzelliği olan Datça mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir. Tertemiz denizi, keşfedilmemiş doğası ile Muğla adeta keşfedilmeyi bekleyen bir bölgedir. Şiirlere konu olan Muğla'da Eski Datça ve Datça Merkez'ini gezebilir daha sonra gezi rotanızı Datça Yarımadası'na yöneltebilirsiniz. Muğla'nın Ovabükü, Hayıtbükü, Kızılbük ve Palamutbükü gibi koylarını da gezebilirsiniz. Muğla'nın cennet köşelerinden biri de Marmaris'tir. Ülkemizde en çok turisti ağırlayan bölge olan Marmaris'te keşfedilmeyi bekleyen pek çok yer vardır. İsterseniz eğlenceli gece hayatını keşfedebilir, isterseniz gündüzleri koyları gezebilirsiniz. Bozburun, Selimiye, Söğüt, Turunç, Çiftlik, Kumlubük, Kızkumu ve Sedir Adası, Marmaris'te mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasındadır. Yamaç paraşütünün akla ilk gelen adresi olan ve Muğla'nın en güzel tatil beldeleri arasında yerini baş köşeye koyan Fethiye, Muğla'da mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir. Ölüdeniz, Tlos Saklıkent, Fethiye Hisarönü, Çalış, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi gibi güzellikleri bünyesinde bulunduran Fethiye, sizlere diğer güzelliklerini sunmayı bekliyor.

 

 

Tatilin Hakkını Muğla’da Verin!

Muğla otobüs biletinizi varsa gerçek bir tatile hazırsınız demektir. Muğla eşsiz koy ve doğa güzelliklerinin yanında tatilinizi sonuna kadar yaşatacak imkanları ile sizlere tatilin en gerçek halini sunuyor Muğla da tatilinizin yanında Dalyan Kral Mezarları’nı ziyaret edebilirsiniz. Tarih öncesi bir inanışa göre göre insanın mezarı ne kadar yüksekte olursa o kadar tanrıya yakın olurmuş ve o yüzden kayalara kazılırmış kralların ve önemli insanların mezarlarını burada hala görebilirsiniz. Tuzla Kuş Cenneti, Bodrum Akvaryum Koyu’da yine sizleri büyüleyecek mekanlar arasında yer alıyor. Tüm bu güzelliklere eşlik edecek olan Ege mutfağının sağlıklı tatlarını da bulacaksınız Muğla’da. Kazayağı, turp otu, tekesakalı, kuşyüreği, sığırdili, tereotu, dalgan, devetabanı, ebegümeci, ıspanak, kişkincik, kuzukulağı, kapçık, ballık gibi bitkiler de sos eşliğinde Muğla sofrasında tüketilmektedir. Et Terbiyelisi, Döş Dolması, Büryan, Keşkek, Saç Böreği, Yalankı, Zerde, Bestel, Üzüm, Patlıcan, Dülek Reçeli Muğla'nın yöresel mutfağına ait ve tadılmaya değer lezzetteki yiyeceklerdir. Muğla günleriniz sağlık, huzur ve gerçek bir tatil topraklarında geçecek!

Dilerseniz Muğla otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Muğla hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MUĞLA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Muğla Otogarı İle, Tatilinizi Başlatın!

Muğla Ege Bölgesi’nin tatil merkezlerinden biri olup, gerek doğası gerekse ilçelerinin sunduğu güzellikler ile tatillerin en eğlenceli ve keyifli halini yaşatmaktadır. Muğla Otogarı Bodrum, Datça, Dalaman, Fethiye ve Marmaris gibi tatilin başkentleri ilçelerine sağladığı ulaşımların yanında şehir için karayolu ulaşımında da hizmet vermektedir. 10.000 m2 üzerine 2000’li yıllarda inşa edilen Muğla Otogarı yaz aylarında ziyaretçilerini iki katına çıkarmaktadır. Pek çok sayıdaki yerel ve ulusal firmaların gerçekleştirdiği sefer sayıları da bu nedenle artış göstermektedir.

 

Muğla Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0252 214 00 37

Adres:

  • Atatürk Bulv. No:27, Muğla Merkez/Muğla

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
766 Km
9 Saat
593 Km
7 Saat
541 Km
6 Saat
513 Km
6 Saat
232 Km
2 Saat
1739 Km
21 Saat
1424 Km
17 Saat
504 Km
6 Saat

MUĞLA OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MUĞLA HAVA DURUMU

Pazartesi
-3℃
/
-3℃
Salı
-1℃
/
-1℃
Çarşamba
-2℃
/
-2℃

MUĞLA OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Muğla otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Muğla seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, Metro Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Buzlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Efe Tur, Güney Akdeniz Seyahat, İstanbul Kalesi, Lider Siirt Turizm, Çanakkale Truva, Asya Tur, Siirt Petrol, Varan Turizm firmalarıdır.

En ucuz Muğla otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Muğla varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 35 TL’dir.

MUĞLA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MUĞLA - AYDIN
40 TL
1s 45d
MUĞLA - İZMİR
50 TL
3s 0d
MUĞLA - BURSA
140 TL
8s 45d
MUĞLA - DENİZLİ
35 TL
2s 30d
MUĞLA - İSTANBUL
200 TL
11s 10d
MUĞLA - ANKARA
130 TL
14s 1d
MUĞLA - AFYONKARAHİSAR
110 TL
6s 30d
MUĞLA - BALIKESİR
120 TL
5s 45d

MUĞLA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

AYDIN - MUĞLA
35 TL
1s 30d
İZMİR - MUĞLA
50 TL
2s 30d
İSTANBUL - MUĞLA
210 TL
17s 15d
DENİZLİ - MUĞLA
40 TL
1s 45d
BURSA - MUĞLA
150 TL
8s 45d
ANKARA - MUĞLA
140 TL
13s 14d
BALIKESİR - MUĞLA
120 TL
6s 15d
YALOVA - MUĞLA
170 TL
8s 32d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder